Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291951 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #680 : 08 Şubat 2019, 21:03:14 »
Tartışmalara girin lütfen katılın hepimiz başlarken hiç bir şey bilmiyorduk araştıra araştıra öğrendik
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #681 : 14 Şubat 2019, 20:05:26 »
Nedenini tam olarak çözememekle birlikte ,sanki belirli bir süreden beri pek çok üyemiz kiş uykusana dalmış izlenimi veriyor!

Forumda açılan yeni konu veya yorum yapmaya devam eden arkadaşlar hemen hemen hep ayni kişiler!

Sessizce formumuzu sadece izlemekle yetinen arkadaşlar, bilgi birikiminizin seviyesi ne olursa olsun formun kuralları çarçevesinde yapacağınız her türlü paylaşım bizlerin bilgi dağarcığının gelişmesine katkı sağlayacağı kadar , görüşleriniz formumuza zenginlik katacaktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #682 : 14 Şubat 2019, 20:29:18 »
Korkmayın ısırmayız.  ;D ;D

Şaka bir yana, farklı her düşünce zenginliktir. Kimsenin aklına gelmeyen parlak fikirler, genelde farklı düşünenlerden gelir. Bu tip fikirler de yoğun tartırşma ortamlarında daha fazla ortaya çıkar.

Korkmayın, düşüncelerinizi paylaşın. Konu hakkında uzman seviyesinde bilgi sahibi olmanız gerekmez. Bizim forumumuzda gerekli değil. Bu konulara meraklı olmanız yeterli.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #683 : 02 Mart 2019, 18:47:07 »
Kardeş siteye ne oldu bilen var mı.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #684 : 11 Mart 2019, 11:31:39 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #685 : 31 Mart 2019, 21:06:49 »
Siyasi bir konu olarak alğilanmazsa bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Seçimleri takip ediyorum da ığdır ve kars çok az farkla Hdp görünüyor. MHP'nin oy tabanı %35 üzeri. Bu kadar milliyetçi bir kesimin olduğu yerde Hdp nın kazanması ağrıma gider. Buralarda biraz demografide değişiklik yapmak lazım. Ilerde buraların Türk yurdu olarak kalması içinde önemli. Hadi hakkari, Diyarbakır anladık. Ama ciddi Türk nüfusun olduğu yerlerde demografiyi lehimize değiştirmemiz lazım.

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #686 : 01 Nisan 2019, 01:11:43 »
Bilhassa Türk nüfusunun az olduğu yerlerde genel azınlıkları azaltarak Türk nüfusu lehine çalışmalar yapılmalı.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #687 : 01 Nisan 2019, 01:53:37 »
Siyasi bir konu olarak alğilanmazsa bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Seçimleri takip ediyorum da ığdır ve kars çok az farkla Hdp görünüyor. MHP'nin oy tabanı %35 üzeri. Bu kadar milliyetçi bir kesimin olduğu yerde Hdp nın kazanması ağrıma gider. Buralarda biraz demografide değişiklik yapmak lazım. Ilerde buraların Türk yurdu olarak kalması içinde önemli. Hadi hakkari, Diyarbakır anladık. Ama ciddi Türk nüfusun olduğu yerlerde demografiyi lehimize değiştirmemiz lazım.
İş yerlerinde Türkleri işten çıkarıp Suriyeli-ıraklıların işe alınmasına yani kendi halkının işsiz ekmeksiz kalmasına sus pus olan yönetim ığdırdaki -karstaki Türk varlığını ne kadar düşünür orasıda muamma.
İnsanlar hdpye neden oy veriyor bunu düşünmek lazım.pkk destekçilerini muaf tutarak söylüyorum. Birtek oy istemek için oraya gidip "kürt kardeşlerim" demek onların yanında oldugunuz anlamına gelmiyor. Doğuya ne kadar iş - ekmek götürebildin. Ordaki insanların eğitimini , kültürel seviyesini ne kadar yükselttin.? Tamam hdpye oy vermesinlerde kime verecekler ? o insanları malum bir partiye oy verdi diye terörist ilan ederek mi kendimize çekecez ? Ben doğuda çobancılık yapan bir Kürt vatandaşı olsam hdpye oy verirdim. Çünki adamlar kürt. Doğumundan itibaren kürtlük ideolojisi empoze edilen bir yerleşimde bir kürtün Kürt bir partiye oy vermesi kadar normal birşey yok. 1865lerde Rusyadan sürgün gelen Kafkas halklarının (çerkeslerin) çoğu Türkiyede milliyetçi. Adamın kanında Türklük yok ama milliyetçi. Çünki koşullar sert bir ideolojiye yitiyor sizi. Haberlerde arada sırada "Hakkarili çoban doktorluğu kazandı." gibi haberler çıkıyor.. Hakkarili bir çobanın doktorlugu kazanması ne kadar imkansız birşeyki manşet yapmak zorunda kalınıyor. Muğladaki bir köyden çıkan doktorun haberini göremezsin. İşte bu manşet bizim Doğuya ne kadar uzak oldugumuzu anlatan sadece bir örnek. tamam kürtler hdpye oy vermesinde kime versin. bende nefret ediyorum pkkdan ama Kürtleri eleştiremiyorum. (pkk destekçilerini ayrı tutuyorum)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 01:55:58 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #688 : 01 Nisan 2019, 03:01:08 »
Açıkça söylemek gerekirse, benim asabımı Kürtçülerden daha çok Suriyeliler bozuyor. En azından Kürtçülük yapanlarla ortak bir tarihimiz var.... Peki Suriyelilerle neyimiz var? Yani normal bir Kürtçüyle bir şekilde anlaşma imkanına sahipken elin Suriyelisiyle neyi paylaşabilirim ki! Özellikle geçen gün tanıklık etmiş olduğum bir hadise iyice sinirlerimi bozdu. Şöyle ki,

Bir yere gitmek üzere kardeşimle Metroya bindik... iki tane Suriyeli zibidi bağıra çağıra taşkınlık yapıyordu. Doğal olarak insanlar rahatsız olmaya başladı. Oradan bir bey amca daha fazla dayanamayarak müdahil oldu.

''Seyahat edecekseniz kurallara uymak zorundasınız. Burada sizden başka bağıra çağıra konuşan, tuaf hareketler yapan var mı? Toplum kurallarına uyacaksınız. Burası dağbaşı değil, burası Suriye değil! Sizi besliyoruz, misafir ediyoruz diye kendinizi bi' şey zannetmeyin. Hem burada ne işiniz var? gidip memleketiniz de savaşsanıza'' deyince; Suriyeli zibidi ne derse beğenirsiniz! Cebinden çıkarttığı T.C. Kimlik Kartını göstererek; ''Sen kim oluyorsun da beni ülkeden kovuyorsun. Devlet bana vatandaşlık vermiş. İstediğim gibi yaşarım'' dedikten sonra Arapça bir şeyler söyledi. Muhtemelen küfür etmiştir. Fakat millet kendini zor tuttu desem yeridir yani...

Bu tür ahlaksızlara vatandaşlık verenlere de yazıklar olsun diyorum. Burası dingonun ahırımı yahu! İşi gücü olmayanlara bol kepçeden dağıtılmış T.C Kimliklerini bir karanameyle geri alsınlar arkadaş. Kendi memleketine zerre hayrı olmayan zibidiler, gelmiş vatan toprağına sahip çıkıyor.   
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 03:02:19 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #689 : 01 Nisan 2019, 08:56:48 »
Bu konuda yine ayrımcılık yapılıyor bence.

Her şeyden önce pkk terör örgütünün amacının ne olduğunu hatırlatmakta fayda var. Pkk eylemlerine başladığında neler yaptı? Bu ülkenin bir bölümünde yaşayan etnik kökendekileri zayıf düşürürerek devlete düşman etmeye çalıştı.

Devlet oradaki vatandaşlarını eğitmek için okullar yaptı, öğretmenler gönderdi. Pkk öğretmenleri katletti. Orda yaşayan insanların cahil kalmalarını istedi. Cahil insanları kötü yola sokmak kolay çünkü.

Devlet orada sanayinin gelişmesi için de destek verdi. Öncelikli bölgeler arasına aldı. Teşvikler vs sağladı. Ama pkk fabrikaların şantiyelerini basıp işçileri kaçırdı, makineleri vs yaktı. Yatırıma izin vermedi. Oradakilerin işsiz olmasını istedi. Çünkü bir işle meşgul olmayanları kötü yola sevk etmek kolaydır.

Devlet tarımın gelişmesi için de yatırım yaptı. GAP projesi oraya epey hayat verdi.

Ama devlet ne  kadar yaptıysa, pkk kanlı eylemleriyle bunu bozmaya çalıştı. Bir nesilden sonrasının devletten kopmasına  çabaladılar. İçimizdeki bazıları, çözüm süreci gibi girişimlerle; terörle mücadeleyi durdurup pkknın oluşturmaya çalıştığı bu ayrımcılığı körüklediler. Pkknın terör örgütü olmaktan çıkıp bir halk hareketi haline dönüşmesi için ellerinden geleni yaptılar ki, pkk şehirlerimizde hendekler kazıp iç savaşa hazırlığa başlamıştı!

Kısacası pkknın amacı Kürtleri zayıf düşürerek Türk-Kürt ayrımı sağlamak, bu yolla Türkiye'yi zayıf düşürmek!

Suriyelilerle ilgili geçen gözlemlediğim ilginç bir şey var. Geçenlerde bir video izledim. Video Sakarya'da çekilmiş ve seçim anketi gibi bir şey. Elinde mikrofon bulunan bir hanımefendi, Gar Meydanında yanından geçenleri durdurup hangi adaya oy vereceklerini soruyordu. Mikrofonu birine uzatıyor, aldığı cevap "ben yabancı, ben Suriyeli"! Dönüyor başkasına uzatıyor, "ben Suriyeli"! Orada Suriyeli olmayan birilerini bulmakta epey zorlandı!