Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291920 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #530 : 02 Temmuz 2018, 09:40:26 »
Cezaevlerindeki kötü şartlardan ötürü mahkumlarin psikolojileri bozukmuş. İnfaz koruma memuru arkadaşlarin dediğine göre bazi ünlü isimler de varmiş içlerinde (ogün samast, yasin hayal, erhan tuncel gibi) Her an herşeyi yapabilirlermiş.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #531 : 02 Temmuz 2018, 09:55:04 »
Artık Suriyeliler 40 kişi ile eczane basmayada başladılar.Lakin yandaş haber kanallarının hiçbirinde yok. Yarın ne göreceğiz ? Mafya olmalarını..(ki bu tüm dünyada kabul görmüştür gidin amerikaya tüm sokak çeteleri ordan burdan gelen mülteci tiplerdir) diğer gün bunun bir üstü öyle öyle gidecek. Bakın açın haber kanallarını siteleri akp yardakçısı hiçbir haber kanalında dayak yiyen eczanecinin haberini göremezsiniz. Artık yetti. Şurama kadar geldi. kürtler alınmasın diye taviz ver , araplar alınmasın diye taviz ver , mülteciler alınmasın diye taviz ver. Biz neyiz bu ülkede be. Neyiz bu ülkede. 40 kate suriyeli hayvan gelip eczane basıyor bu ülkede tık yok. Ülkesinden kıçına bakarak kaçan tipler benim vatandaşımı dövüyor tık yok. Bu misafirperverlik falan değil eşekliktir.

Buna benzer ülkemizde pek çok haber görebiliyoruz. Sülalece hastaneyi basıp sağlık görevlilerine saldıran vatandaşlarımızın haberlerini çok defa gördüm. Şiddete eğilimli bir toplumuz. Bunun Irkla bir alakası yok! Eğitim ve kültürle alakası var! Daha geçenlerde küçücük kızın cesedini buldular. Bu tip sapıklıkları senin ırkdaşların da yapabiliyorlar!

Ama katıldığım bir nokta var. Taviz verilmesi! Gerçekten taviz veriliyor mu? Yoksa Suriyeliler için de kanunlarımız aynen uygulanıyor mu? Bu soruların kesin cevaplarını bilen var mı? Ben olsam bu şekilde davrananları ayıklar, doğrudan ülkelerine, Esad'ın ta kendisine gönderirim. Bir daha da böyle şeylerle karşılaşma riskimiz olmaz. En azından azalır!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #532 : 02 Temmuz 2018, 12:56:59 »
Bunun Irkla bir alakası yok!

Hayır var. abd'de zenciler arasında suç oranı yüksektir. Yine hispanikler için de öyle. Niye? Geldikleri yer afrika ve meksika. Zaten pislik içinde yaşıyorlar.

Murat, sen mühendis adamsın. Makinelerle ilgilen. İnsan ve insanımsıları bize bırak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #533 : 02 Temmuz 2018, 13:12:37 »

Bunun Irkla bir alakası yok!

Hayır var. abd'de zenciler arasında suç oranı yüksektir. Yine hispanikler için de öyle. Niye? Geldikleri yer afrika ve meksika. Zaten pislik içinde yaşıyorlar.

Hayır yok! Bu ırk değil kültür farklılığı! Daha az gelişmiş bir ortamdan, daha gelişmiş bir ortama geldikleri halde, geçmiş nesillerdeki alışkanlıklarını, geleneklerini devam ettiriyorlar. Azalarak da olsa...

Irkına göre sadece fiziksel özellikleri değişiklik gösterir!

NOT: Yabgu'nun bu iletisi nerede?

Murat, sen mühendis adamsın. Makinelerle ilgilen. İnsan ve insanımsıları bize bırak.

Belki insan mühendisiyim aynı zamanda!  8) ;D
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 13:14:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #534 : 02 Temmuz 2018, 13:19:45 »
5 Temmuz gibi bir bayramda bunları sana anlatmak çok acı.

Su 100 derece kaynar, dünyanın şekli geoiddir, ırk ve genetik, davranışları belirler ve de sınırlar! Konu tartışmaya kapalı!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #535 : 02 Temmuz 2018, 13:23:15 »
5 Temmuz gibi bir bayramda bunları sana anlatmak çok acı.

Su 100 derece kaynar, dünyanın şekli geoiddir, ırk ve genetik, davranışları belirler ve de sınırlar! Konu tartışmaya kapalı!

Bugün ayın kaçı?
5 Temmuz ne bayramı?
Irk ve genetik davranışları belirliyorsa neden şu an çadırlarda yaşayıp, sürekli göç etmiyoruz?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #536 : 02 Temmuz 2018, 13:31:26 »
Evet tarih karışmış. Mübarek Temmuz ayı diyelim. Geçmişte ne zaferler kazanmışız bir bakıver.

Belirlemiyorsa neden Ab ya da Abd olamıyoruz? Konu tartışmaya kapalı dedim. Sen şu anda polemik yapıyorsun!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #537 : 02 Temmuz 2018, 13:54:19 »
Evet tarih karışmış. Mübarek Temmuz ayı diyelim. Geçmişte ne zaferler kazanmışız bir bakıver.

Belirlemiyorsa neden Ab ya da Abd olamıyoruz? Konu tartışmaya kapalı dedim. Sen şu anda polemik yapıyorsun!

Cevap için iki ileti yukarı bakıver! Üzerine bir de din faktörünü ekle, anlarsın. ;)
Zaman ilerledikçe AB veya ABD kültürüne doğru ilerliyoruz. Gelişmişlik neredeyse, tüm geri kalanlar o yöne ilerler. Özellikle 20. yüzyıldan sonra, iletişim araçlarının gelişimine bağlı olarak kültürel farklılıklar da azalıyor. Gelenekler yavaş yavaş ortadan kalkıyor.

Siz de beni yanlış tanıyorsunuz. Polemik peşinde değilim.  Sohbet ediyoruz şurada, hazır forumda kuş uçmuyorken...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #538 : 02 Temmuz 2018, 14:02:21 »

Farklı bir konu...

Kişiliğinizin derinliklerine inmenizi sağlayacak bu test Leopold Szondi tarafından tasarlandı. Testin uygulanışı çok basit. Yukarıdaki 8 kişinin fotoğrafına bakın ve görüntüsü tiksindirdiği veya korkuttuğu için karanlıkta karşılaşmak istemediğiniz bir tipi seçin. Daha sonra aşağı inip seçtiğiniz kişinin numarasına göre sonucunuzu okuyun.

Not: Test, bir akıl hastalığınızın olduğunu ima etmez, sadece bastırılmış kişiliğiniz hakkında varsayımda bulunur. Her bir karakter analizinin açıklaması 2 aşamadan oluşur. Bastırılmış kısmı, psikanaliz mantığına göre sahip olduğumuz en önemli savunma mekanizmasıdır. Aynı zamanda rahatsız olduğumuz düşünce ve arzularımızı aktaran en önemli işlevdir. İnkar kısmı, istenen davranış kalıbının tam zıttını benimseyen en derin düşüncelerimizi kesin olarak reddettiğimiz zihinsel bir süreçtir

http://www.anlamakdegisimdir.com/2014/12/szondi-kisilik-testi.html

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #539 : 02 Temmuz 2018, 14:43:04 »
ab kültürüne doğru ilerlediğimiz koca bir yalan. akp o vaatle yola çıktı, Panslavizme savruldu. rusya demokrasiye geçmek isterken otokrasiye savruldu. Çünkü ikisi de genlerinin çağrısına karşı koyamadı.

rusya 1917-1987 arası bir rüya gördü. Tekrar hakettiği yere döndü-dönüyor. internette dolanan çakma ve manipülatif testlere artık itibar etmiyorum. Clinton-Blair iklisi, insanın gen haritasının çözüldüğünü tüm dünyaya canlı yayında deklare ettiklerinden beri benim amentüm o!

Son kez yazıyorum. Konu tartışmaya kapalı.