Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291635 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #490 : 21 Haziran 2018, 12:09:19 »
Fetih mesela çok hoşuma gitti.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #491 : 21 Haziran 2018, 12:11:14 »
Ben koyu bir Göktürkcüyüm lakin elin yabancısı olmayan tarihine flim çekerken normalde bizimki mi garip. Çokta merak ederdim deliler birliğini. Yapimcisida çok iddialı. Bu filmleri yabancıların izleyip " bu Türkler iyki bize soykırım" yapmamislar dedirtmek lazım. Kılıcı sallayinca Avrupalının içi  yanmalı.propaganda türünden flim lazim bize.askeri gücün yani korkutacak silahın varsa güçlüsün. O korkuyu tekrar salma zamanı geldi.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #492 : 21 Haziran 2018, 13:39:56 »
Ben koyu bir Göktürkcüyüm lakin elin yabancısı olmayan tarihine flim çekerken normalde bizimki mi garip. Çokta merak ederdim deliler birliğini. Yapimcisida çok iddialı. Bu filmleri yabancıların izleyip " bu Türkler iyki bize soykırım" yapmamislar dedirtmek lazım. Kılıcı sallayinca Avrupalının içi  yanmalı.propaganda türünden flim lazim bize.askeri gücün yani korkutacak silahın varsa güçlüsün. O korkuyu tekrar salma zamanı geldi.

Benim alman tarih hocam bir kere bana derdi sizin genetiğiniz bir moleküler biyoloji laboratuvarı nda incelenmesi lazım.  Savaşçı benliğini kaybetmeyen bir tek toplum türklerdır derdi.  Doğru.  Bunu 15 Temmuz da yaşadık ve tarihte zaten hep yaşanmış.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #493 : 21 Haziran 2018, 16:17:29 »
Osmanli olsun veya cumhuriyet tarihi, yeter ki kaliteli bir film ceksinler.

Soyle kaliteli diyebilecegim bir Turk filmi maalesef yok (Sener Sen ve Kemal Sunal filmleri haric, onlari da RTUK biplemelerinden dolayi seyredemez olduk)

Trt'nin Kurtuluş ve Kuruluş serisi çok iyidir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #494 : 21 Haziran 2018, 18:57:38 »
Biz savaşçı bir toplumuz ve bu toplumun yapısı bozuluyor. Birilerinin civikligini alıyoruz. Andimizin kaldırılması bu ülke için milattır.varligini Türk varlığına armağan etmeyen nesil yetişiyor
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #495 : 21 Haziran 2018, 20:20:14 »
O "savaşçi" toplum, 35 senede çok şeyi tüketti. Başta kredisini. Yepyeni bir dönem başlayacak. Ve o toplumun kendisini dibe çeken fazlaliklari atilacak!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #496 : 21 Haziran 2018, 20:47:02 »
Osmanli olsun veya cumhuriyet tarihi, yeter ki kaliteli bir film ceksinler.

Kalite yok, maksat sadece mevcut durumdan faydalanıp para kazanmak.

Trt'nin Kurtuluş ve Kuruluş serisi çok iyidir.

Katılıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=g2cwhtslzwA

Ayrıca bakınız "Turkish Gambit" bir Rus Filmi ama nedense "Türkleri" kaliteli bir şekilde gösterilmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=AHgK3QdByeQ

Türk tarihi sadece osmanlıdan ibaret olduğu için aman başka dönemleri konu alan film çekmesinler.Neyse ki Alper Çağlar gibi bir adam var Göktürk'ler ile alakalı film çeken.

O şahıs sadece para kazanma derdinde ve "inşallah" ve "maşallah" Göktürk Zamanında kullanılan Kelimeler olduğunu düşünmüyorum.

Conan Serisi bile daha gerçekçi ama daha Film çıkmadı o yüzden eleştirimi o Zamana saklıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=eWG-nHuuCRc

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 20:59:52 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #497 : 21 Haziran 2018, 21:30:10 »
O şahıs sadece para kazanma derdinde ve "inşallah" ve "maşallah" Göktürk Zamanında kullanılan Kelimeler olduğunu düşünmüyorum.
Alper Çağlar'ın en son Börü dizisinde bir kaç sahnede dini söylemler oldu ama genel olarak Türkçü söylemler içeriyordu diyaloglar, ki Göktürk dönemi ile alakalı bir filmde "inşallah" ve "maşallah" kelimelerini kullanacağını sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 21:32:12 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #498 : 22 Haziran 2018, 03:38:47 »
Alper Çağlar'ın en son Börü dizisinde bir kaç sahnede dini söylemler oldu ama genel olarak Türkçü söylemler içeriyordu diyaloglar, ki Göktürk dönemi ile alakalı bir filmde "inşallah" ve "maşallah" kelimelerini kullanacağını sanmıyorum.

Yani sonuç olarak olan bitenden yeni oluşan algılardan "prim yapmak" uğraşında olan bir şahıs, doğru bulmuyorum.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #499 : 22 Haziran 2018, 12:26:32 »
Birkaç kişi yemiyor içmiyor bana eksi atıyor aklımda 2 trollun ismi varda neyse susuyorum bakalım.