Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 297850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #470 : 08 Haziran 2018, 17:33:34 »
Çinin yaptığı 43 km'lik deniz köprüsünün videosunu izledim.1.5 milyar dolara yapmislar. biz 1-2 km'lik yavuz sultan selim köprüsünü 4.5 milyar dolara yapmayı nasıl başardık.bunuda aciklasin ateyizler

Sayın yabgu  bu bedel yapım bedeli değil.Yapıp işletme hakkı bedeli olarak devlete ödenen.Yani bu adamlar bu parayı devlete ödediler.Yapım bedeli de dahildir.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #471 : 08 Haziran 2018, 17:41:48 »
birçok kaynakta köprünün maliyeti 4.5 milyar dolar görünüyor . Neden şeffaf olunmuyor bu konularda merak ediyorum
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #472 : 08 Haziran 2018, 21:37:06 »
Sayın SKYWOLF, Sayın PARTİKÜL sorunun devam ettiğini bildirdi bana.

Sistemsel bir sorun nedeniyle, Sayın PARTİKÜL foruma giriş yapamıyormuş arkadaşlar...
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2018, 21:38:44 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #473 : 09 Haziran 2018, 08:48:39 »
birçok kaynakta köprünün maliyeti 4.5 milyar dolar görünüyor . Neden şeffaf olunmuyor bu konularda merak ediyorum

Neticede konsorsiyumun devlete ödediği/ödeyeceği bu para otomatikman konsorsiyuma maliyet oluyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #474 : 09 Haziran 2018, 11:26:26 »
Sayın SKYWOLF, Sayın PARTİKÜL sorunun devam ettiğini bildirdi bana.

Sistemsel bir sorun nedeniyle, Sayın PARTİKÜL foruma giriş yapamıyormuş arkadaşlar...

Konuyla ilgili bu akşam bir çalışma planladık. Kendisi bana elektronik posta adresimden ulaşabilirse sevinirim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #475 : 11 Haziran 2018, 00:22:16 »
2006'daki kritik ssik'dan sonra 12 sene sonra geldiğimiz nokta gerçekten başarılı bence. Ata'nın deyimiyle az zamanda çok ve büyük işler yaptık.

Ben bu başarıda kilit rolün şirketlerin kurulmasına ve organizesine ön ayak ve planlayıcı olan ayrıca projelerde yabancı firmalarla yaptıkları ketum pazarlıklarla Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Çok sıkı ve titiz bir kullanıcı makamı olan tsk'nın olduğunu düşünüyorum. Tabi hükümetin milli yapalım ısrarıda buna ektir.

Bu Müsteşarlık ve savunma sanayi modelini diğer alanlarda da uygulayamazmıyız acaba. Mesela Ağır Sanayi Müsteşarlığı, Tarımda Sanayisi Müsteşarlığı (Yerli İlaç, Yerli Tarım Makineleri, Yerli Tohum )

Mesela devlet kamu araçları için toplu ihale açıp teknoloji transferi şartı falan koyar mı acaba ? Veya bu devlet yerli otodan vergi almazsa diğer şirketler üretimlerini çeker mevzusunu devlet yerli araçları ilk kendine alıp amerikan fms modeli gibi 2.el hüvviyetiyle halka satması gibi bir olay olabilir mi acaba ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #476 : 11 Haziran 2018, 08:46:32 »
Yerli araba konusunda umarım yanlış duymuşumdur ama tuhaf bir saçmalık var.Lüks ve orta sınıf tasarlanacakmış ve muadili araçlardan %5 daha ucuz olacagı söylenmiş.Aracın fabrika çıkış fiyatından mı %5 yoksa vergi koyup Türkiyede X2 fiyattan satılandan mı %5 hangisi ? Fabrika çıkış ise harika vatandaşını düşünmüş olursun. İthal bir lüks aracın Türkiye fiyatından %5 ise halkı öpmeye çalışıyosundur. Başkada bir adı yoktur bunun
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #477 : 11 Haziran 2018, 09:44:24 »
Yerli araba konusunda umarım yanlış duymuşumdur ama tuhaf bir saçmalık var.Lüks ve orta sınıf tasarlanacakmış ve muadili araçlardan %5 daha ucuz olacagı söylenmiş.Aracın fabrika çıkış fiyatından mı %5 yoksa vergi koyup Türkiyede X2 fiyattan satılandan mı %5 hangisi ? Fabrika çıkış ise harika vatandaşını düşünmüş olursun. İthal bir lüks aracın Türkiye fiyatından %5 ise halkı öpmeye çalışıyosundur. Başkada bir adı yoktur bunun

Yurtiçinde üretilen araca ithalat vergisi koyamaz sanırım. Anca yurtdışından gelen parçalara koyar belki oda aracın fiyatını arttıran bir unsur olur. Unutmayalım ki bu araç özel bir konsorsiyum tarafından yapılıyor. Yanı karlılık oranını düşünecekler.

Şimdi diyebilirsiniz ki fiat egea vb. Araçlarda yurtiçinde yapılıyor neden pahalı ? Çünkü parçaları dışardan geliyor burda montaj söz konusu genelinde. Esdegerlerindenbiraz ucuz olmalarinda da  burda uretilmelerinin faydası var tabi. 

Milli otomobilin fiyatına gelince ben orta sınıf sedanın full'ü için egeanin boş paketinin fiyatı. Lüksün dolusu içind e egeanin dolusundan belki biraz pahalı bir model bekliyorum.

Suv'un fiyatlandirmasida duster ile orantılı olur gibi . Araçtaki parçalar yerlilestikce fiyat seneden seneye düşer.       
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Çeri

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #478 : 13 Haziran 2018, 14:32:47 »
Merhaba aranıza yeni katıldım forumu uzun zamandır takip ediyorum sürekli görüş bildirmek istiyordum fakat üşengeçlikten üye olmuyordum ( gençlerin bu atalet durumu vahim ...) Bu güne nasip oldu.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2018, 18:31:40 Gönderen: Çeri »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #479 : 13 Haziran 2018, 14:47:26 »
Merhaba aranıza yeni katıldım forumu uzun zamandır takip ediyorum sürekli görüş bildirmek istiyordum fakat üşengeçlikten üye olmuyordum ( gençlerin bu atalet durumu vahim ...) Bu güne nasıl oldu .

Merhaba. Hoş geldin. Ah bu üşengeçlik yok mu! Keşke üşengeçlik yapmaya yetecek zamanım olsaydı. ::) :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com