Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguzbey

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #440 : 10 Nisan 2018, 15:12:23 »
Merhaba, bütün arkadaşları Saygı ile selamlıyorum.

Partikül arkadaşımızı burada görmekten dolayı çok sevindim. Vatansever, Aydın ve  Sağduyulu  kişiliği ile  bu Sitede de katkıları ile bizleri aydınlatmasının  devamını diliyorum.

Ülkemizin  1950 yılı içinde bulunduğu duruma ben  yaşayarak şahit oldum. Buradaki ifadelerim, kimseye cevap vermek maksadı taşımamaktadır. Sadece yaşadıklarım,. gördüklerim ve daha  sonraları geriye dönüp baktığımda  gördüklerimden ibarettir.

1950  Babam, Hacı Arif,in torunu,  Bulgaristanın Hüseyinler köyündeki bütün mal varlığını geride bırakarak  ailece Türkiyeye geldik. Ben o zamanlar 7 yaşımdayım. Geçen zamaniçinde çırak olarak  birçok meslek de çalıştım. Bu arada gördüklerim: 
Okulda kullandığımız Silgili kalem,  kalemtraş yurt dışından geliyordu.Pense, üzerinde Made in Polland veya Austrıa yazıyordu.
Toplu iğne ve Raptiye de yurt dışından geliyordu. Galvanizsiz Kangal tel ve inşaat çivisi İstanbulda imal ediliyordu.
Sıcak Demircılık, Tenekecilik her yerde uygulanan geçerli bir meslek idi.  Yani, Soba ve Boru imalatını ülkemizde yapıyorduk. Torna Freze gibi Mekanik işlem ancak büyük Şehirlerimizde yapılabiliyordu. 1960 lardan itibaren Sanayi ve Teknolojide bir kıpırdanma başladı.
196ı olsa gerek Ülkemizin Sanayileşmesinde en önemli afımı atan Vehbi Koç, İlk yerli otomobil Anadolu tamamen kendi gücü ile gerçekleştirdi. Yani Her parçasını Kendi fabrikasında imal etmeye başladı. Bu büyük cesaret ve kararlılık örneği idi.  Sonra ne oldu? Ben Bakım bölümünde çalışıyordum. Burada tamirini yapmakta oldugumuz Punto Makina kablolarının Ülkemizde yapabileceğimiz kanaatine vardık. Böylelikle Ülkemizde ilk olarak Düz akım Enerji kablosunu gerçekleştirmiş olduk. Bakınız. (Başaran Kablo) Yerli imalatın gerçekleştirildiği her bölümdeki arkadaşlarımız kendilerince yapabilecek birer iş keşfetti . Böylece yan Sanayi dediğimiz, konumunda Uzman kücük firmalar gerçekleşti. Bunların bir kısmı bugün  Holdingler haline geldi.

Ülkemizin Teknolojide kalkınmasını bir yerde Vehbi Koc, Sabanci gibi müteşebbislerimize borçluyuz.
Daha sonralari bilhassa Almanyaya basit işçi olarak gönderdiğimiz Vatandaşlarımız işlerinde ehil olarak geri döndüler, Maddi kazanım ne tecrübeleri ile birçok sahada kurdukları iş yerleri ile katkıda bulundular.
Kısa ve yetersiz bir örnek oldu ama nerelerden nerelere gelmiş olduğumuzu değerlendirmek bakımından  faydalı oldu sanırım.

( Türk çalışkandır, zekidir. - M. Kemal Atatürk)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #441 : 10 Nisan 2018, 15:44:59 »
1960 Türkiye si 1890 Amerikasından daha geri her konuda.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #442 : 10 Nisan 2018, 20:52:30 »
Merhaba, bütün arkadaşları Saygı ile selamlıyorum.

Partikül arkadaşımızı burada görmekten dolayı çok sevindim. Vatansever, Aydın ve  Sağduyulu  kişiliği ile  bu Sitede de katkıları ile bizleri aydınlatmasının  devamını diliyorum...

Güzel düşüncelerinize teşekkür ederim. Hoş geldiniz:)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #443 : 19 Nisan 2018, 04:14:59 »
CHP ye Başkanlık seçimi adayı önerim Ali KOÇ.
Seçim propogandası
Orta öğretimde başörtüsünü kaldıracağız lisede ve hayatın kalanında serbest olması için çalışacağız
KDV yi % 18 den % 8 e düşüreceğiz vergileri düşüreceğiz. Gerekirse devlet yatırımlarını harcamalarını azaltırız büyüyen ekonomi ve vergi tahsilatının iyileştirilmesi ile bütçe açığını kapatmaya çabalayacağız
Asgari ücreti iki katına çıkartacağız fakir vatandaşlarla büyüyen ülkeye inanmıyoruz iş veren vergi yerine çalışanına maaş vermesini daha doğru buluyoruz
Hukuk sisteminin basın ve yayın kuruluşlarının mutlaka bağımsız hareket etmesi için yapısal değişiklikleri yapacağız
Suriye de terör örgütü temelli başka ülkelerin hayallerine asla izin vermeyeceğiz Fırat ın batısı değil doğusu da temizlenecek
Ülkedeki göçmenler kendi ülkelerine gönderilecekler.
Lise eğitimi tam güne çıkartılacak yabancı dil eğitimi her öğrenci bir yabancı dil konuşacak şekkilde geliştirilecek
AB ye girmek için gerekli çalışmalara ciddiyetle hız verilecek
Vizelerin AB ile kaldırılması veya iyileştirilmesi için yapıcı görüşmeler ile bu sorun aşılacak

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 04:16:13 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #444 : 19 Nisan 2018, 10:35:24 »
Siz çok güzel bir abisiniz.
Gecenin 4 ün de bile vatanı düşünüyorsunuz :)
Varolun...

CHP ye Başkanlık seçimi adayı önerim Ali KOÇ.
Seçim propogandası
Orta öğretimde başörtüsünü kaldıracağız lisede ve hayatın kalanında serbest olması için çalışacağız
KDV yi % 18 den % 8 e düşüreceğiz vergileri düşüreceğiz. Gerekirse devlet yatırımlarını harcamalarını azaltırız büyüyen ekonomi ve vergi tahsilatının iyileştirilmesi ile bütçe açığını kapatmaya çabalayacağız
Asgari ücreti iki katına çıkartacağız fakir vatandaşlarla büyüyen ülkeye inanmıyoruz iş veren vergi yerine çalışanına maaş vermesini daha doğru buluyoruz
Hukuk sisteminin basın ve yayın kuruluşlarının mutlaka bağımsız hareket etmesi için yapısal değişiklikleri yapacağız
Suriye de terör örgütü temelli başka ülkelerin hayallerine asla izin vermeyeceğiz Fırat ın batısı değil doğusu da temizlenecek
Ülkedeki göçmenler kendi ülkelerine gönderilecekler.
Lise eğitimi tam güne çıkartılacak yabancı dil eğitimi her öğrenci bir yabancı dil konuşacak şekkilde geliştirilecek
AB ye girmek için gerekli çalışmalara ciddiyetle hız verilecek
Vizelerin AB ile kaldırılması veya iyileştirilmesi için yapıcı görüşmeler ile bu sorun aşılacak

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #445 : 19 Nisan 2018, 15:45:40 »
'Nuh'un Gemisi bütün çıplaklığıyla kanıtlandı'

AĞRI (AA)19.04.2018 - 14:05 | Son Güncelleme: 19.04.2018 - 15:00
Belgesel film yapımcısı Cem Sertesen, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde olduğunu savunarak, "Haftalar süren çalışmanın sonunda alınan yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı" dedi.

Sertesen ve Ağrı Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Erkan Kösedağ, 42'nci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Doğubayazıt ilçesindeki Vali Kutlu Aktaş Konferans Salonu'nda düzenlenen "Nuh'un Gemisi" konulu konferansa katıldı. Konferansta Cem Sertesen ve Kösedağ, Doğubayazıt'a bağlı Telçeker köyü sınırlarında yer alan Nuh'un Gemisi'nin iziyle ilgili öğrencilere bilgiler verdi. Sertesen, konferansın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Doğubayazıt'ta olduğunu savunarak, "İnsanlık tarihinin en büyük efsanesi olan Nuh'un Gemisi ile yalnız bizler değil, dünyanın dört bir yanından insanlar ilgileniyor. Avrupalısı, Asyalısı, Amerikalısı, herkes Nuh'un Gemisi'nin Türkiye'nin doğusunda olduğunu kabul ediyor ve bulunduğu şehir de işte Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi." diye konuştu.

Nuh'un Gemisiyle ilgili 23 yıllık araştırmaları sonucu belgesel film çektiğini anlatan Cem Sertesen, filmin yayınlandığında ülke turizmine dünya çapında katkı sağlayacağını söyledi.

1995 yılında kalıntıyı gördüğünde dünyanın dikkatini çekmek için belgesel yapmaya karar verdiğini aktaran Sertesen, şöyle konuştu:

"Nuh'un Gemisi'ni İlhan Durupınar keşfetti, Ara Güler ilk fotoğraflarını çekti ve 1985 yılında Doç. Dr. Salih Bayraktutan ilk bilimsel araştırmayı yaptı. Haftalar süren çalışmanın sonunda alınan yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı. Konuyla ilgili hazırlanan rapor, dönemin başbakanlığına verildi. Raporun final cümlesinde geçen yazıda İngilizce olarak, 'Evet bu bir gemi oluşumu izidir. Gövdeyi gördük ve bir an önce bölgede arkeolojik çalışmalar başlatılmalı' şeklinde bir ifade yer alıyordu."

Kösedağ da konferansın temel amacının Nuh'un Gemisi'nin izini anlatmak olduğunu dile getirerek, "Elimizde önemli doğal güzellikler ve tarihi değerler var. Bütün bu değerleri birleştirerek ülkemizin tanıtımına öncülük edecek bir turizm algısı oluşturmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Erkan Kösedağ ve Cem Sertesen, konferans sonrası birlikte yazdıkları "Nuh'un Gemisi Asrın Keşfi" kitabını öğrencilerle paylaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/nuhun-gemisi-butun-ciplakligiyla-kanitlandi-40810349
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #446 : 19 Nisan 2018, 15:56:10 »
Radar fotolarını paylaşsalar ya.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #447 : 19 Nisan 2018, 22:34:37 »
Ortasında yelken direği hala belli
beğen

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #448 : 19 Nisan 2018, 23:32:26 »
tahta gibi malzemeler çok zor günümüze kalır gemi bir bütün şeklinde korunmamıştır nasıl emin olmuşlar merak ettim
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #449 : 20 Nisan 2018, 14:09:36 »
Peygamberlerin yaşadığı zaman dilimi ve sıralamayı dikkate alırsak Nuh as döneminden günümüze ortalama 7000 yıl geçmiş. Bir tavuğun göğüs kafesini dikkate alarak ve ağaçtan imal edilen geminin kalıntılarının günümüze sağlam bir şekilde ulaşması bence imkansız. Tahta veya odun her neyse çürümemesi için doğal bir kimyasal işlemden geçmesi lazım.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..