Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 297677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #270 : 11 Ekim 2015, 00:26:29 »

Bu moral bozucu günde kafamızı biraz dağıtalım.

Bugün TV kanallarını gezerken 1980 yapımı Superman 2 filmine rast geldim. Filmin sonlarına doğru gözüme ilginç birşey takıldı. Clark Kent gazeteki bayan arkadaşının odasına girmek üzere... Arkadaki camda ise koca bir afiş var. Üzerinde de Türkçe Daha İyisi Olamaz Yazıyor. Acaba yanlış mı gördüm dedim. Ama aynı afiş sonraki sahnelerde birkaç defa net şekilde görünüyor. Bir bisküvi firmasının reklamı.

Kendi kendime Türkiye'deki gösterim için bir gizli reklam mı kullandılar, her ülke için farklı birşey mi yazıyor diye düşündüm. Orijinalini buldum internette, orada da aynı!

İnternetten araştırdım ve şunu buldum...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5782866
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #271 : 11 Ekim 2015, 02:16:13 »
Film demişken bizim sinema dizi sektörü neden,niye askeri film cekmez anlamak güc. En son Anadolu Kartalını cektiler güzeldi ama aksiyon azdı. Basmışlardı dramı daha cok. Cünkü artık baya bir bölgeye film özelliklede dizi satışımız var. G.Amerika ya bile dizi satıyoruz. Cekilen filmlerin cogunlugu komedi dogru düzgün seneryoda yok varsa yoksa küfük belden asagı sacma sakalar vıcık vıcık. Polisiyede olur.  Bilim kurgu olur nedir yani komedi,Dram,Aşk başka yok koca bir sıfırlar... 

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #272 : 11 Ekim 2015, 02:26:14 »
Almanlar bile dogru düzgün sinema sektörü yokken bu sene bir film yaptılar eski savaş ucaklarıyla baya güzeldi...

<a href="http://youtu.be/J2CaoYMzkR0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/J2CaoYMzkR0</a>

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #273 : 11 Ekim 2015, 12:09:38 »
Almanların filmi de bizim Anadolu Kartallarının Alman versinuyla Topgun karışımı bir şeye benziyor.  ;D ;D

Almanlar çok fazla F-104 Starfighter kaybettikleri için o uçağa uçan tabut diyorlardı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #274 : 11 Ekim 2015, 16:55:20 »
Hocam ben hem halkın bilgilinderilmesi. Hemde film ve dizilerin gösterildigi ülkelere ön tanıtımları yapılmış olur düşüncesindeyim. Ürettiklerimizin...

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #275 : 14 Ekim 2015, 22:02:40 »
Karadeniz Yaylalarını Birbirinden Ayırmak İçin İstinat Duvarı !..

Karadeniz yaylalarını birbirinden ayırabilmek için istinat duvarı döşeniyormuş.
Böyle saçmalık olabilir mi ya !
Rize' nin Yukarı Kavrun Yaylasına yapılan istinat duvarı nedeniyle vahşi hayvanlar tutsak hale gelmişler.
İstinat duvarını aşmaya çalışan hayvanlar ise duvarı aşmak isterken yere düşüp ölüyormuş !
Gerçi kimin umrunda öyle değil mi!?
Ölüsüne dirisine saygısı olmayan bir ülkede, tabiatın lafı mı olur ! öyle değil mi:)

Benim almış olduğum duyumlara göre, yaylaları birbirine bağlamak istenmesinde ki asıl mesele ise şudur;
Gözünüz aydın, yaylaları Arap şeyhlerine satacaklar. Yaylalara 50 katlı göktelen yapabilmek için kanunlarda revizyonlar yapıldığı söyleniyordu TV' de. Daha doğrusu 50 katlı göktelen yapmak için engel kalmamış. Kabe' nin çevresinde ki gökdelenleri gördükten sonra, açıkçası bu adamlardan beklerim !
Karadenizli hemşehrim de; kendini kazıklayanlara oy vermeye devam etsinler bakalım.
Ne de olsa cennet Karadenizi talan edecek olan Araplar kutsal topraklardan geliyorlar.

Haberin linkini de verelim: http://www.ulusalkanal.com.tr/yurt/ilk-kurbani-hayvanlar-oldu-h78147.html

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #276 : 02 Ocak 2016, 20:20:39 »
Brezilyada Sualti yasam alanlari...
Sualtında yaşam hayal olmaktan çıkıyor. Brezilya'da su altında 20 bin kişinin yaşayacağı bir yaşam alanı kurulması planlanıyor.

http://www.denizhaber.com.tr/mobi/news_detail.php?id=65739
Yapilabilir bi proje.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #277 : 22 Ocak 2016, 20:24:14 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #278 : 23 Ocak 2016, 01:51:17 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #279 : 24 Mart 2016, 10:43:21 »
Biraz da RUHUMUZU dinlendirelim, coşalım:) öyle değil mi ama!

Hep siyaset, hep siyaset...

! No longer available

« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 10:43:54 Gönderen: PARTİKÜL »