Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1090 : 08 Nisan 2021, 10:38:10 »
Yeterince sorunumuz yokmus gibi AB ile birde koltuk sorunumuz oldu.

"Merak ediyorum CB baskanligi protokol sorumlusu halen gorevdemi ;D

Belli ki protokol den sorumlu kisi , odadaki koltuk org pek dogru yapamamis. Iki es degerdeki  AB baskanlarini Sn CB nin sagina ve  soluna oturacak sekilde bir koltuk org yapmali idi.
iki koltuk konmasi sorunun ana kaynagi . Ama kasti bir hareket olmadigi kanisindayim.

"Bu sakarlik sonrasi en azindan Sn CB ev sahibi olarak kusura bakmayin.
Boyle bir azizlik oldu diyip olayi spekulasyona birakmadan pek rahat cabuk ve kibarca kapatabilirdi.
" Biz normal anlasilmis olan protokolu uyguladik demek, pek inandirici ve sik bir aciklama olmadi diye dusunuyorum"

Benzer bir protokol hatasi bize yapilmis olsa kesin okuz altinda buzagi arar olurduk.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2021, 11:58:23 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1091 : 20 Nisan 2021, 04:04:59 »
UYVAR'ın biletinin kesildiğini yeni fark ettim, iyi mi?  :)

Forumda çok zaman geçiriyorum ama bazı bölümlere neredeyse hiç girmiyorum. F-35 tartışmaları gibi.

Bu iyi mi kötü mü bilemeyeceğim.

Fransa'nın Hindistan'a savaş uçağı satışında yolsuzluk skandalı - https://bundle.app/FwVlcPUF

Sanırım, günümüzde silah satmanın 1. kuralı birilerini görmek galiba. Her yerde rüşvetin kokusu çıkıyor.

Silah satışı ticari değil siyasidir. Hep de öyle olmuştur. Silah satılan ülkenin siyasetçisi lağımsa, silah üreticileri de mecburen çizmeleri giyip lağıma giriyorlar. Ekmek parası ne yaparsın!

Marifet, o lağımdan bulaşanları evin içine bulaştırmamakta...
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2021, 05:10:36 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1092 : 06 Mayıs 2021, 18:44:10 »
Bugün ögrendigim bir konu oldu. Arcelik , aselsan , baykar ve biosys'in yaptığı solunum cihazı için 1 ayda başlandı ve yapıldı gibi bir algı yaratıldı. Hatta bu solunum cihazı konusunda bütün övgü baykar ve aselsana gitmişti. Bugün ögrendigim konu biosys'in bu sistemi 2012den başlayıp 2017ye kadar arge çalışmasıyla ortaya çıkardığı ve 2020 yılında seri-üretim aşamasına getirdiğiydi. Yani urun biosys'e ait. Oyle 1 ayda falanda degil bildigin yillar alan bir geliştirme uygulanmış.. Arcelik , baykar ve aselsan bu cihazın sadece seri uretiminde vardı. Bunu neden yazma geregi duydum ? Cunki diger tarafta bu sirketlere oranla ufak bir şirket olan biosys'in tüm emekleri görmezden gelindi sanki... Kimse adını dahi anmadı.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1093 : 06 Mayıs 2021, 19:03:35 »
Bak kendin söylüyorsun ufak bir kuruluş. Biosys kuruluşun üretim kapasitesi Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak kadar yetebilir miydi? Ülkelerin acil ihtiyaçlarını karşılayabilir miydi?

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1094 : 06 Mayıs 2021, 21:53:33 »
Bak kendin söylüyorsun ufak bir kuruluş. Biosys kuruluşun üretim kapasitesi Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak kadar yetebilir miydi? Ülkelerin acil ihtiyaçlarını karşılayabilir miydi?
Tabiki değil,  seri üretim yapabilir demedimki. Hepimiz biliyoruz ki o gün "1 ay içinde yerli solunum cihazı yapildi" algısı yapıldı insanlara. Ben olayın böyle olmadığını o ufacık sirketin yıllarca o projeye emek verdiğini söylüyorum. Aselsanin teknoloji , arcelikin üretim gücü yadsınamaz sokaktaki algı o cihazı bu büyüklerin sıfırdan yaptığı yönünde... Selçuk Bayraktar 30 tane cihazın önünde poz verince insanlar biosys diye bir şirketi umursar mi ? Ben buraya yazmasam kaç taneniz o ufacık sirketin 2012den bu yana bu projeyi yürüttüğünü biliyordunuz?  Daha ilginci burada konuştuğumuz birçok proje tıpkı biosys'in solunum cihazında olduğu gibi ufak şirketlerin elinden çıkıyor Geçen burda mevzusu olmuştu grafen tesisi için. Merak ettim baktım tesisi kuran şirkete ve referans kısmındaki şirketleri görünce nutkum tutuldu. Adamlar LG'den tut birçok dünya markasına ürün yapıyor. Biz bu tur ufak şirketleri büyüklere yem edersek , onlarin golgeleri altina itersek nasıl dünya markası cikaracaz?  Tekrar ediyorum işbirliğini kötülemiyorum,  biosys'in seri-üretim gücünün arcelik kadar olmayacağını pekala biliyorum. Yalnız Sezarın hakkida sezara hani...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1095 : 10 Mayıs 2021, 11:19:53 »
1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan çıkarma gemisi "Ç-128" adlı müze geminin üzerindeki "128" sayılarının kazınarak silindiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs'ın haberine göre, geçen yıl temmuz ayında KKTC'de töreni yapılan müze geminin üzerindeki "Ç-128" yazısı, Türkiye'de muhalefetin dile getirdiği "128 milyar dolar nerede?" sorusuna gönderme yapan bir haberin ardından kazınarak silindi.

https://t24.com.tr/haber/gazedda-kibris-c-128-adli-muze-gemideki-128-rakami-kazinarak-silindi,951071

Daha neler bu kadar da olamaz diye dusunmeyin imkansiz yok  ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1096 : 10 Mayıs 2021, 14:30:09 »
1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan çıkarma gemisi "Ç-128" adlı müze geminin üzerindeki "128" sayılarının kazınarak silindiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs'ın haberine göre, geçen yıl temmuz ayında KKTC'de töreni yapılan müze geminin üzerindeki "Ç-128" yazısı, Türkiye'de muhalefetin dile getirdiği "128 milyar dolar nerede?" sorusuna gönderme yapan bir haberin ardından kazınarak silindi.

https://t24.com.tr/haber/gazedda-kibris-c-128-adli-muze-gemideki-128-rakami-kazinarak-silindi,951071

Daha neler bu kadar da olamaz diye dusunmeyin imkansiz yok  ;D

Şaka olmalı bu.  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1097 : 10 Mayıs 2021, 14:45:23 »
Türkiye'de yaşayan bizler hergün böyle bolca şakayla karşılaşıyoruz... Ne mutlu bize :D :D :D

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1098 : 11 Mayıs 2021, 11:22:59 »
128 milyar dolar nerede ? Sorusu soruyoruz. Özellikle savunma sanayii ile ilgili konulara hakim olan bizler ülkeler arası ticarette büyük paralar döndüğü için alışkınız bu büyüklükteki paraları söylemeye ama düşününce zor be abi. Daha dün 600 liralık market alışverişi yaptım 3 poşet dahi doldurmadı. 128 milyar dolar çok acayip bir para. Inanılmaz öyle böyle olmayan bir para. Cok degil daha yakin tarihte bill gates 80 milyar dolar ile dünyanın en zengin adamıydı. Bugünün en zengin adamının serveti 200 var yada yoktur. Öyle bir para. Ağzımın böylesine devasa para miktarını kolaylıkla söyleyip cebimde 300 lira olmasına mi yanayım yoksa böyle devasa bir para ortadan kaybolmuşken benim ucuz olur diye adını hiç duymadigim ürünü almama mi yanayım bilemedim
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2021, 11:24:00 Gönderen: Hornet »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1099 : 13 Mayıs 2021, 08:46:16 »
Ramazan Bayraminiz Kutlu Olsun arkadaslar.