Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1080 : 26 Mart 2021, 15:44:57 »
P..... manevranin hesabini da sorsunlar. Bunlari sigorta yapan japon sirketi simdiden iflas bayragini ceksin.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1081 : 03 Nisan 2021, 11:34:33 »
Ah Uyvvar ah....

Ne oldu sana böyle?

Ülke kurucusuna karşı bu tavırı hep taşıdığına aklımın ucundan dahi geçmezdi.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1082 : 03 Nisan 2021, 21:30:46 »
Yanlız, bu uygunsuz görülen mesajların neden önce düzeltilmesini, silinmesini yada kaldırılmasını istemeden direk ceza uygulaması yapılıyor.

Önce bi ihtar, mesajda uyumsuz görülen yerin karartılıp, daha sonra değişim olmaz ise yaptırım yoluna gidilmesi öncelikle daha adil, daha düzeltici, düzenleyici, daha insancıl olmaz mı?

Hatta yaptırımın, oluşturulacak bir kurul tarafından, belirttiğim önceden belirlenmiş düzeltmeye yönelik prosedürlerden sonra karar verilerek uygulanması daha medenice, adil ve akıllıca olur diye düşünüyorum.

Uzaklaştırılan kişi neticede başka bir adla geri üye olup gelebilir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1083 : 03 Nisan 2021, 22:47:12 »
Yanlız, bu uygunsuz görülen mesajların neden önce düzeltilmesini, silinmesini yada kaldırılmasını istemeden direk ceza uygulaması yapılıyor.

Önce bi ihtar, mesajda uyumsuz görülen yerin karartılıp, daha sonra değişim olmaz ise yaptırım yoluna gidilmesi öncelikle daha adil, daha düzeltici, düzenleyici, daha insancıl olmaz mı?

Hatta yaptırımın, oluşturulacak bir kurul tarafından, belirttiğim önceden belirlenmiş düzeltmeye yönelik prosedürlerden sonra karar verilerek uygulanması daha medenice, adil ve akıllıca olur diye düşünüyorum.

Uzaklaştırılan kişi neticede başka bir adla geri üye olup gelebilir.

Hocam aynı şeyi daha önce de yapmıştı ve daha önce de geçici cezalar almıştı ayrıca bu UYVAR'a kaçıncı uyarımız oldu unuttuk. Artık bu yaptığı bardağı taşıran son damla oldu. Bu forumda herkesin birbiriyle tartışma hakkı var. Ayrıca herkesin görüşü ve siyasi tercihi farklı olabilir tabiki fakat bu insanlara birbirlerine ve Atatürk gibi değerlerimize hakaret etme hakkı vermez....
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2021, 22:50:56 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1084 : 03 Nisan 2021, 23:08:32 »
Tamam, ben hatayı yada tekrarını değil de, yaptırımın karar verilme ve uygulanma şeklini belirleyelim standart usul ve prosedürlere bağlansın diyorum.

Yani yaptırıma bir kişi karar vermesin, kurul karar versin. Önce bi düzeltme istensin ki forumda limitler, standartlar belli olsun.

Yoksa tabiki hakaret kabul edilecek bi konu değil.

Sonra tartışmada, sadece tek taraf değil bütün taraflar sorgulanabilsin. Eğer tahrik var deniyosa buda araştırılsın, yok yanlış anlaşılma deniyorsa o da ortaya konsun. V.s.

Bu sayede belki hata oranlarımızda düşer.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1085 : 04 Nisan 2021, 00:06:49 »
Tamam, ben hatayı yada tekrarını değil de, yaptırımın karar verilme ve uygulanma şeklini belirleyelim standart usul ve prosedürlere bağlansın diyorum.

Yani yaptırıma bir kişi karar vermesin, kurul karar versin. Önce bi düzeltme istensin ki forumda limitler, standartlar belli olsun.

Sonra tartışmada, sadece tek taraf değil bütün taraflar sorgulanabilsin. Eğer tahrik var deniyosa buda araştırılsın, yok yanlış anlaşılma deniyorsa o da ortaya konsun. V.s.

Görüş ve önerilerinizi sn SKYWOLF'a özelden  yazarak veyahut http://www.defenceturk.com/index.php?board=9.0 bu bölüme konu açarak iletebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 00:08:30 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1086 : 05 Nisan 2021, 08:14:51 »

Forumda limitler ve standartlar bellidir.
Kuruluşundan bu yana...

Alıntı yapılan: DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARIlink=topic=6.msg18#msg18 date=1237674742
DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

1 - Üyelere ait olan iletilerde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve diğer kanunlarına, ülkemizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ün manevi şahsına, ayrıca Atatürk ilke ve inkılâplarına, ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırı hiçbir ifade bulunamaz. Bu tarz iletilerden yalnızca ileti sahibi sorumludur. DefenceTurk yönetimi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Böyle iletiler tespit edildiklerinde, sadece yönetimin görebileceği özel bölüme taşınır, ileti sahibi hakkında gerekli işlemler yapılır, gerekirse yasal işlemler başlatılır.

6 - Ceza Sistemi

A – Belirtilen kurallardan herhangi birine uymayan üye öncelikle uygun bir dille uyarılır.

B – Gerek görülürse üyenin bazı bölümlere yazması engellenir.

C – Üye kuralları ihlal etmede ısrar ederse veya agresif davranışlar sergilerse, sakinleşmesi için belirli süre için foruma girmesi engellenir (dinlendirme).

D – Bütün bunlar dışında,  kural ihlal etmede ısrar veya bazı affedilemez suçlarda (bölücülük, anayasa ve kanunlara aykırı hareketler, manevi değerlere hakaret vs) üye uyarılmadan uzaklaştırılabilir.

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

10 - Daha önce ceza alarak forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmış kişilerin farklı isimlerde yeniden foruma katıldıkları tespit edilirse, yönetimin alacağı karara göre tekrar uzaklaştırılabilirler. Bunun dışında yapılan yorumlarda alıngan davranan, konuları kişisel tartışmalara dönüştüren,  dolaylı da olsa aşağılayıcı yazılar yazan, forumda bulunma amacının genel huzuru bozmak olduğunu açıkça belli eden ve bu konuda başka sitelerde de sabıkası bulunan kişiler uyarılmadan uzaklaştırılabilirler.

13 - Bütün bu kurallara göre site yöneticileri uygun görmedikleri iletileri veya konuları, gerekirlerse uygun yerlere taşır, değiştirebilir veya silebilirler.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1087 : 05 Nisan 2021, 11:49:54 »
Gökkurt hocam, evet standartlar ve kurallar belli. Fakat bu standart ve kuralları değiştirip geliştirmek bizlerin elinde. Eğer daha iyisi, demokratiği, adili varsa neden ona ulaşmayalım.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1088 : 05 Nisan 2021, 15:33:00 »
Gökkurt hocam, evet standartlar ve kurallar belli. Fakat bu standart ve kuralları değiştirip geliştirmek bizlerin elinde. Eğer daha iyisi, demokratiği, adili varsa neden ona ulaşmayalım.
ben çok çabaladım olmuyor. Kaç tane hesap yedim bu uğurda

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1089 : 06 Nisan 2021, 00:13:43 »
Fransa'nın Hindistan'a savaş uçağı satışında yolsuzluk skandalı - https://bundle.app/FwVlcPUF

Sanırım, gümüzde silah satmanın 1. kuralı birilerini görmek galiba. Her yerde rüşvetin kokusu çıkıyor.