Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 298217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1060 : 26 Ocak 2021, 22:17:34 »
Alıntı
Türkiye, son 10 yılda Ruanda’ya 400 milyon dolar yatırım.
youtu.be/pT-dgzktQvQ
yaptı.https://mobile.twitter.com/bedbolukbasi/status/1354078530670366722

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1061 : 12 Mart 2021, 18:56:10 »
Battlestar ve Yabgu nerelerde hiç görünmüyorlar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1062 : 12 Mart 2021, 19:24:00 »
Battlestar ve Yabgu nerelerde hiç görünmüyorlar.

Battlestar hocam bir sınava hazırlanıyorum demişti bir ara...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1063 : 16 Mart 2021, 03:41:48 »
Alıntı

Brezilya'da yargı darbesi ile devrilen Devlet Başkanı Lula de Silva’nın mahkûmiyet kararının yüksek mahkemede bozuldu. 2022 seçimlerinde yeniden aday olabilecek.

Bolivya'da darbeci devlet başkanı Jeanine Anez dün darbe suçundan tutuklandı
https://mobile.twitter.com/kimlikci_954/status/1371525265134862337

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1064 : 17 Mart 2021, 07:54:43 »
Şu an cnntürkte hakan çelik program konuğu ve konu kamuda tasarruf. Kamuda yabancı lüks araç yerine yerli uygun araç alımı deniyor. Aynen, kamu da araç yerine motorsiklet alınsın.

Evet, bmc, otokar, fnss gibi şirketler kamu için özel uygun fiyatlı, zırhlı binek ve arazi makam aracı üretmeli. Yerli kullanılmalı.

Yine aynı şekilde biz vatandaşlar içinde yarli ve verimli kullanıma vurgu yapılıyor. Yani kullanacağımız ürünün yerli üretim olması ve ekonomimiz ile istihdamımıza destek olunması isteniyor. Yine verimlilik konusunda elektrik, su, yakıt gibi her türlü sarfedilebilir kaynağın yerinde, verimli ve gerekli olduğu şartlarda kullanılmasına dikkat çekiliyor.

Bizde, bu konulara dikkat edip, her yer ve alanda gerekli özeni göstererek insanımızı, yurdumuzu destekleyelim.

Birileri farklı davransa da hepimiz aynı gemideyiz. Gemi gitti mi boğulan biz oluruz.  Suriyelilere bakıp gerekli tedbirleri alalım.

Ben kimsenin faydasına bunları yazmıyorum. Toplumum için yazıyorum. Gelecek nesillerimiz için yazıyorum.lütfen farklı anlaşılmasın.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2021, 11:03:42 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1065 : 17 Mart 2021, 09:18:19 »
Devletin malı deniz yemeyen domuz...

İtibardan tasarruf olmaz....

Ben olsam muhtarların altına bile mercedes çekerim...

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1066 : 17 Mart 2021, 11:01:31 »
Serkan sulandırma bilader, bak bunca işsiz güçsüz aç bi çare gariban var gözünü seveyim Rabbimiz rızası için güzel gardaşım. Bırak boşver onları. Onları herkes biliyo.

Bak 3 kuruş tasarruf edelim de bi yetimin bi fakirin derdine derman bulalım derdindeyiz.

Bak, işsizlik tavan, çoluk çocuk ne yapar onun derdindeyiz. Yoksa bak suriyelilere itibar mı kalmış.

İnsanlar kurumlar geçici, aziz Türk milleti inşAllah hep burada olacak. Bunun için çalışmalıyız,  çalışacağız.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1067 : 17 Mart 2021, 11:23:55 »
Bu zor salgın zamanları, banane demeden, ona buna şuna şuraya bakmadan, nasıl ki atalarımız, ecdadımız birbirine destek olarak, kendilerini değilde toplumu, vatanı düşünerek zorlukları aştılarsa bizlerde onlara yakışır şekilde, bu zor zamanları yardımlaşarak, birbirimize destek olarak aşacağız inşAllah.

Yapabileceğimiz her türlü tasarrufu yapıp,
üç beş kuruş demeden, bir dilim ekmek demeden, toplum olarak paylaşıp düze çıkacağız.

Gerekirse arabaya binmeden belediye ile işe gidip, gerekirse sudan tasarruf edip, gerekirse doğalgazı az yakıp, gerekirse az yiyip evde yiyip, gerekirse lamba kapalı oturup bir şekilde 3 kuruş artırıp bi müşküle derman olmaya çalışmalıyız.

Ceddimize milletimize layık olduğumuzu göstermeliyiz. Rabbimizin rızasına ulaşmaya çabalamalıyız.

Önceden yardımlaşıyorsak, şimdi üzerine eklemeye çalışmalıyız.

Ben böyle düşünüyorum. Sizlerle de paylaşmak istedim dostlar.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2021, 11:29:39 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1068 : 17 Mart 2021, 11:56:18 »
Bu makam aracinda yapilacak seyler cok basit

1- X seviyenin altindaki butun burokrat ve devlet calisanlarinin makam araci hakkini kaldirirsin.
2- 1'den toplanan butun arabalari acik arttirma ile satip paranin birazini geri alirsin
3- Devlete alinacak arabalarin hepsine ilk once yerli uretim olma sarti, TOGG gelincede oradan olma zorunlulugu verirsin ki siparis sayisi artsin ve sirkete destek olsun
4- Bellir bir zaman sonra , savunma sanayi urunleri gibi, TOGG'dan aldigin arabalarinda belli bir yudesinin mutlaka yerli uretim olma zorunlulugunu getirirsin, buyuk ihtimalle en buyuk musterileri sen olacagin icin zamanla daha da yerlilesmek zorunda kalirlar
5- Yanilmiyorsam zaten ya elektrikli ya da hibrit olacaklar, onun icin yakittan da tasarruf olur..

Not: TOGG yazdim diye lutfen isi oraya buraya cekmeyin, ortada yerli marka diye dolasan sadece o var, baskasi yapacaksa o da yapsin..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1069 : 17 Mart 2021, 12:09:56 »
Evet Sohbet amaci ile konu acildi. Ancak bosa kafa ve zaman harciyorsunuz. ;)

Elbette makam arac konusu onemli. Ancak makam aracina gelene kadar hesap sorulmasi yaninda hesap verilmesi gereken cok konu var.

"Ancak ne hesap sormasi gereken milleti ne de o milleti yoneten devleti gorebiliyorum"

« Son Düzenleme: 17 Mart 2021, 12:12:27 Gönderen: metin62 »