Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #900 : 23 Aralık 2019, 01:15:36 »
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2019, 01:20:22 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #901 : 26 Aralık 2019, 18:09:33 »
Alıntı
📖📖📖.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #902 : 07 Şubat 2020, 20:42:33 »
Ne acidir ki bu gun bu formda arkadaslarmiz arasinda  Turkiyenin gayri milli hasilasi tartisma konusu olmustu. "Iktidarimiz zamaninda  zenginligimiz su kadar oldu , hayir o kadar degil bu kadar oldu ".

Malesef  ne oyle ne boyle beyler. Bugunku aci olay bir kere daha bize azimsanamayacak derecede vatandasimizin yokluk ve caresizlik icerisinde yasamkata oldugunu hatirlatti.
"Halkimin bir kismi issizlikten ,evine as goturemekten ,caresizlikten kendisini yakmayi goze aldigi bir ulkede biz hangi zenginligi tartisiyoruz Allah askina"

"Çocuklarım aç" diyerek Valilik önünde kendisini yaktı
Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı isimli yurttaş Hatay Valiliği önünde 'Çocuklarım aç' diyerek kendisini yaktı. Hatay Valiliği, üzerine benzin dökerek intihar eden yurttaşın hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1719202/cocuklarim-ac-diyerek-valilik-onunde-kendisini-yakti.html

Çevrimdışı P4RS

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #903 : 07 Şubat 2020, 22:36:46 »
Şükredekcik kardşim şükür edeceksin bunların kafası bu, kendilerinin çalıp çırpdıklarının bir önemi yok, saçma salak bir savaşın içinde olmamazın mantıklı bir açıklaması yok, gelir adaletsizliğinin uçurum olmasının bir önemi yok, tarım yaparak bile insanlar zor geçiniyor bunun bir önemi yok, ülkede çeşitli ülkelerden gelen 7 milyondan fazla ne idüğü belirsiz mülteci/göçmenin gelmesinin bir önemi yok, vergi vermek yerine kendi çıkarları için vergi kaçırmanın ve bunu pişkin pişkin açıklamayı bile sorun olarak görmüyor adamlar. daha uzar gider bu.

Millet kendini yakmış umurunda olur mu sanıyorsun.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #904 : 08 Şubat 2020, 19:15:14 »
Bilmiyorum sizin yaşınızı. Ama ben 60 ihtilalinde ilkokula başlamıştım. O dönemde tek bir halk vardı Türk halkı. Be Türkmen’im. Aslım yörüktür. Türklük benim için en önemli şeydir. Atatürk’ten başka da Başbuğ tanımam. Gelmiş geçmiş en büyük Türk komutandır, devlet adamıdır.
Hatay’da oturuyorum. Şu anda buradaki en esaslı Atatürkçüler buranın Arap kökenli halkı. Bazıları Kendilerini Eti Türkü olarak görüyorlar ve en az bizler kadar Atatürkçüler. Bu halk benim çocukluk yıllarımda kendilerini Suriye’ye daha yakın görürdü. Ama geçen iki jenerasyonla bu toplum bizim halkımız oldu. Atatürk etrafında toplandı. Demekki istense tüm ülke bu iktidarın yaptığı gibi bölünmez; ve bir lider - hayatta olmasada- etrafında toplanabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #905 : 08 Şubat 2020, 20:09:29 »
Sayfayı siyasi propaganda zemini haline getirmeyin lütfen. Forumumuz savunma sanayi ve stratejik değerlendirmeler üzerine. Sohbet etmek güzel ama reklamdan kaçınırsanız memnun olurum.

Siyasal islamcılar kapitalizmin-paranın  tadını aldı yani cehennemin kapısı aralandı... Esas bu İslamı da bizi de bitirir....

+1
Bu ülkede senin gibi aklını kullanan insanlar var olduğu için halen ayaktayız.

İnsanoğlu hayvanlardaki gibi hayatta kalma içgüdüsüne bağlı olarak her şeyi kendi çıkarlarına göre çarpıttığı için aç gözlülüğe meyilli! Mesela o kadar peygamber gelmiş geçmiş, her defasında onların gösterdiği yoldan sapmışlar. Dinleri bile hurafelerle doldurarak kendi çıkarlarına göre insanları birbirine düşürme, sömürme aracı olarak kullanmışlar. Akıllanmazlar. Akıllarını işletmezler.

Günümüzde bile dini eğitim veren okulların sayısının olağanüstü artmış olmasına rağmen ateist sayısının da her geçen gün artıyor olması, işte bu yüzden.
İnsanoğlu kendi özünden uzaklaştıkça, herşeyi de özünden uzaklaştırıp çarpıtabiliyor.

Düşünce yapısında iyileşme sağlanmadıkça ister A partisi gelsin ister C partisi fark etmez. Hiç bir şey düzelmez. Biri diğerinin isim değiştirmiş ama uygulamada sonucunda aynı etki sağlayan bir olgu olur o kadar.

İnsanoğlu özüne döndükçe olağanüstülüğünü kavrayabilecekken, birey olarak bile çok şey başarabilecekken, nedense hep bir kurtarıcı bekler durur. Özellikle de bu coğrafyada!
Geçmişteki kurtarıcılarından hiç bir ders almamışlarlar ki! Hep hazıra alışmışlar. Sorumluluk duyguları yok! "Canım acıyor biri beni kurtarsın" diyor herkes. Ortadoğu kültürünün eseri bu. Bireysel olarak aciz olarak görecek şekilde yetiştiriliyor bireyler. Kendilerini geliştiren yok. Gerçeği araştıran yok. Hep birileri nasıl olsa en iyisini biliyor. Onlar ne derse doğrudur diye düşünen zihniyet!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #906 : 31 Mart 2020, 13:23:37 »
Arkadaşlar bu ulkeyi yöneten bir sistem var. Her karar. Bakın büyük harflerle yazıyorum HER KARAR bu yönetim tarafından alınıyor. Diyorsunuz ki siyasete girmeden konuşun. Yahu idlib konusunu siyasete girmeden nasıl konusacaz ? Eğitim sistemini siyasete girmeden nasıl konuscaz ? Ekonomiyi siyasete girmeden nasıl konuscaz ? Yolsuzluğu siyasete girmeden nasıl konuscaz ? Açlığı fakirliği issizligi mülteci krizini ,coronavirus onlemlerini siyasete girmeden nasıl konuscaz ? Polyanna gibi güller mi dagitcaz.. Nasıl konuscaz arkadaşlar bir izah edin bizde öyle konuşalım. Ortada bir sıkıntı varsa sıkıntının kaynağını konuşmadan sıkıntıyı nasıl çözmeyi bekliyorsunuz. Bana çok aptalca geliyor bu siyasete girmeme mevzusu abi herşey siyasetin iradesiyle yapılıyor , bizler hayatlarımız siyasilerin düşünceleriyle şekilleniyor. Birgün sabah polis komşu evimizden birini yakalıyor ve Suriye uyruklu isidli olduğunu öğreniyorsunuz bunun siyasetle alakasi yok mu ? Askerlerimiz şehid ediliyor ertesi gün siyasiler askerlerimizi vuran devletin ayagina koşuyor bunun siyasetle alakasi yok mu ? Biz ne konuşalım arkadaş. Boktan bir yönetim var ve bunun etkileri hayatımızın her yanını sarmış , tüm mevzular buraya cikiyor. İster askeri ister ekonomik herşey siyasetle alakalı ne konuscaz nasıl konuscaz. Onu konuşma bunu konuşma napalim. İki tane iktidar yanlısı alınacak laga luga edecek diye gerçeklerini konuşmayalım mi burada ? Herşey harika diyip keyfimize mi bakalım. Biz yazınca siyasete giriyor siz söyleyin bu ülkede siyasetle alakalı olmayan birşey varsa söyleyin onun hakkında konuşalım.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2020, 13:25:20 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #907 : 14 Nisan 2020, 01:06:46 »
Federal Cumhuriyet hakkında ne düşünüyorsunuz ?  Terör belası yüzünden riskli olabilir ancak , tek bir hükümetin , dış siyaset, terör, poltika , fetö vs. derken ülkeyi geliştirmek adına projelere fazla konsantre olamıyo gibi geliyor bana. Tıpkı Almanya ve Amerika'daki gibi iç işlerinde serbest bırakmak o eyaletlerin yatırımı yıllarca devletten beklemeden kendi ekonomilerini kendileri geliştirmeleri.

Siyasi görüşüne katılmasam da ovacık belediye başkanı'nın zamanında dersimde yaptığı gibi. Merkezi yönetimden beklese dersim'in 50 yılda alamayacağı gelişimi yaşattı. Mesela Amerika'da sadece Texas'ın geliri, ihracatı bir çok ülkeden yüksek.

Fikirleriniz neler ? Özellikle ekonomi konusunda serbest bırakmak bölgeleri kalkındırır mı ? Birde koca ülkenin ekonomik gelişimini tek bir hükümet'e (burda kastettiğim tüm sistem belirli bir parti değil.) bırakmak çok iyimserlik değil mi ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #908 : 14 Nisan 2020, 12:53:38 »
Sadece bölücü terör değil kutuplaşmada büyük risk. Sosyal medyada yapılan siyasi tartışmalara bir bakın insanlar birbirini hain olmakla suçluyor ve düşman görüyor. Şu ortamda federasyon ipimizi çeker diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2020, 12:54:12 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #909 : 14 Nisan 2020, 13:20:02 »
Sadece bölücü terör değil kutuplaşmada büyük risk. Sosyal medyada yapılan siyasi tartışmalara bir bakın insanlar birbirini hain olmakla suçluyor ve düşman görüyor. Şu ortamda federasyon ipimizi çeker diye düşünüyorum.

Öyle tabi ancak düzgün uygulanabilse ülkedeki oy vermeyen kısmı ötekileştirmeyi bitirebilir. Ben texas'a gittim diğer eyaletleride biliyorum. Eyalet ağırlıklı hispanik ve eyaleti adeta küçük bir ispanya yapmışlar. Tabelalar kendi aralarında kullandıkları dil evlerin yapıların tipi tarzı vs.

Mesela bizde de ege'de daha modern sol görüşlülerin daha rahat istediği gibi yaşayabileceği bir eyalet, iç anadolu da daha muhafazakar vs. Tabi amerika tarzı bir eyaletleşme biraz sıkıntı. Sanırım Almanların sistemi daha mantıklı. Yerel yönetimleri belirginleştirmek daha mantıklı olabilir.

Atıyorum siyasi olarak bölmeyis ancak Ülkeyi ekonomik bölgelere böleriz ve bu bölgelerdeki kalkınma ve projeleri yürütecek başkan ve yerel bir kurul seçeriz, tarım için, sanayi için vs.
Savaş Var Denildiğinde Biz;