TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Deniz Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Sohbet...

<< < (173/505) > >>

Mermi:
Silinebilir.

Mermi:
Şu Abdullah Çiftçiye acayip kıl oluyorum. Fransa ilerde Rusyadan S-400 alacak diyen bir adam. Ve bunu 350 bin insan takip ediyor. Sürekli komplo teorileri üretiyor. 2 gün önce Rusya ve ABD, BM 'de kınama yapmadı. Bu gündeme düştü  2 saat sonra diyor ki öyle zannediyorum ki Rusya ve ABD, BM de birleşir diyor. Adamlarda hocam nasıl olur filan diye soru soruyor. Buna öyle tahmin ediyorum vs sonra komplo teorilerini sıralıyor. Lan salak herif 2 saat önce zaten gündeme düştü haber. Oradan öğrenilmiş sonra habercilerin de haberi olmadığını anlayınca haberxileri ..... yapmaya çalışıyor.  Tamamen yarım bilgili bir adam. Sürekli birşeyler sallıyor. Milletinde hoşuna gidiyor farklı şeyler konuşması.

Ankhises:
Al bak bakalım Trump sadece elektronik ürünlere koydugu vergiyi %25ten 30a çıkarmakla tehdit etmişti. Çin sırf vergi %30a çıkmasın diye Amerikadan yıllık 40-50 milyar dolarlık tarım ürünü almayı kabul etmiş. Ağlıyor dediğim nokta burası.Yarın %30la başka birşey almaya zorlayacak Çin'i... Bir tehditle yıllık 50 milyar dolar girecek Amerikanın cebine , işte bu Amerikanın gücü...

https://www.dunya.com/dunya/abd-cine-gumruk-tarifesi-artisini-askiya-aldi-haberi-455161

UYVAR:
Hocam sen hic 1.5 milyar insan besledin mi? Sadece soruyorum.

Bu tarim urununu baska kimden alabilirdi Çin? Senenin 6 ayi donmus topraklarinda tarim yapilamayan Rusya'dan mi? Ki o da tahili Ukrayna'dan aliyor. Acindan ölen Kuzey Kore'den mi? Volkanik bir ülke olan japonya'dan mi?

Abd'den baska Kanada ve Brezilya var. Lojistik olarak en yakin ulkeden almis. Alan memnun satan memnun. Ne gucu yahu?!

Ankhises:

--- Alıntı yapılan: UYVAR - 12 Ekim 2019, 10:59:04 ---Hocam sen hic 1.5 milyar insan besledin mi? Sadece soruyorum.

Bu tarim urununu baska kimden alabilirdi Çin? Senenin 6 ayi donmus topraklarinda tarim yapilamayan Rusya'dan mi? Ki o da tahili Ukrayna'dan aliyor. Acindan ölen Kuzey Kore'den mi? Volkanik bir ülke olan japonya'dan mi?

Abd'den baska Kanada ve Brezilya var. Lojistik olarak en yakin ulkeden almis. Alan memnun satan memnun. Ne gucu yahu?!

--- Alıntı sonu ---
Almakla , almaya zorlanmak arasındaki farkı bilecek yaştayım. Çinin tarım ürününe ihtiyacı oldugunu bende biliyorum lakin senin algıda sorun yaşadıgın yer zaten Çin bunu Amerikadan karşılıyordu bu 50 milyar dolarlık paket tehdit paketi. Eskiden aldıgı tarım ürünlerinin üzerine +50 milyar dolar daha koymuş oldu. Ayrıca Çin zaten tarım alanında önemli bir ülke. rusyayı küçümsemişsin ama Rusyada da ciddi bir tarım alanı vardır. Keza Hindistan. Çin 50 milyar dolarlık tarım ürünü hadi gidip bugday alalım diye vermiyor. Mecbur bırakılıyor. Rsyadan , Hindistandan alacagı ürünü Amerikadan alacak. Konu bu. Neden anlamakta bu kadar zorlanıyorsun arkadaşım. Neyin kasveti buhranı bu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git