Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 155200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 450
 • 30
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #790 : 24 Eylül 2019, 17:40:57 »
Konu karbon salınımı fakat gel gör karbon salınımın da üst sıralarda bizim adımız geçmiyor :(

Ankhises

 • Ziyaretçi
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #791 : 25 Eylül 2019, 00:32:49 »
Seni unutanlar ve unutturanlara rağmen and olsunki biz hep seninleyiz TÜRKİSTAN...

Çevrimdışı BATTLESTAR

 • 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 2541
 • 280
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #792 : 27 Eylül 2019, 09:56:48 »
https://mobile.twitter.com/beril2627/status/1177210751859253250

Şöyle bir olay yaşanmış. Dediklerine göre bu iki dızo bir arkadaşı silahla tehdit edip ağır dövmüşler. Polise'de tavırları ve rahatlıkları videoda bariz. Buna istinaden bir yazı yazdım.

Videodaki dızolar bunu abd polisine yapsa olacaklar ;

1. Polise bu kadar yaklaşamaz .
2. agresifse ve elinde silah varsa direk vurur acımaz.
3. Silahı yoksa (bıçak tabanca etc.) elektrikli şok tabancası ile vurur indirir.
Polis merkezine götürür. orada dövüyorlar mı ? bilmiyorum ancak orada da kanunlar sikertir. Adamı meletirler böyle.
4. Ha polis keyfi bir durum yaparsa bunlar takım halinde çalışır ve üstlerinde bir kamera vardır ordan tespit eder ve kanunlar bu sefer polisi meletir.

Kusura bakmayın ancak şu sahnenin sorumlusu bu iki polis değildir. Mesleğin şerefini felan düşürmemişler. Çünkü orada kelepçelemeye çalışsa bu ibneler direnir. Dövse hakkında dava açılır . Vursa zaten hapislik. Belki ibnelerden birisi çıkartıp bıçağı takacak oda var.

O yüzden bu sahnenin sorumlusu Türk polis teşkilatının eğitimi, konsepti, teçhizatına karar veren makamlardaki müdürler vs. ler sorumludur. Yeni mavili tişörtler üniformalar giydirip 1990 lar usulü ikna edici polislik usulü artık yandı bitti kül oldu. Ülke çok daha kriminal bir havada.

Hükümetimizin şunu bilmesi lazım. Ekonomiyi düzeltecekse üretim yapacak. E yetişmiş iş gücü yok. Nerde ? Yurtdışında baba. Napacak adam burda kalacak iki gün sonra böyle dızolar gelip bebeyi parkta bıçaklayacak polis izleyecek , evine hırsız girecek polis yetkisizlikten eve girmek için zaman geçirecek. Kanun, eğitim ve ekonominin yerinde olmadığı ülkede biz kimseyi tutamayız.

Bunu eleştirmek için değil bazı şeyleri düzeltmek için diyorum. Aynı durumu seneler önce Türk Silahlı Kuvvetleri'de yaşadı. Saldı teröriste karşı 3 aylık eğitimsiz çelik yeleksiz, modern silahsız, dürbünsüz, zırhlı araçsız, iha ve saldırı helikopteri desteği çok az olan, korunaklı değil barınak gibi karakollarda kalan askeri sonucu ben size söyleyim 2015 öncesinde bu sebepten 5 bini geçkin askerimiz şehit düştü. Polis kardeşleri , sivilleri ve gazilerimizi bu hesaba katmadım bile.  Son 4 senedeki personel ve teçhizattaki profesyonelleşmenin faydalarını görüyoruz.


https://www.youtube.com/watch?v=lfIuqIcs4N4

Üstte verdiğim link bir abd polisinin standart devriye teçhizatı ve donanımı. Hangi polisimizde var ? Bizim emniyet amirleri polise yeni mavi tişört giydirince devrim yaptık sanıyor. Abicim senin polisinin en basit eksikliklerini ben sayayım ;

+ Çelik yelek : Poliste yelek var. Eee nerde ? sadece şafak baskınında . Yeterli. Yav manyakmısınız hocam. Bireysel özelliklede kayıt dışı silahlanmanın  ülkede ne boyutta olduğunu en iyi polis bilmesi lazım. Onu geç kesici alet saplamasına karşı bile lazım.

Bu yelekler öyle eski meşur ağır yelekler değil ha bir polisin yarı maaşına siz polise onu 2-3 sene götürecek bir hafif, taktik balistik yeleği verebilirsiniz. Oda tüm gün rahatça giyebileceği ve ekipmanlarınıda bölmelerine koyabileceği bir yelektir. Bunu yerli olarak yapan bir sürü şirketimiz var.

+ Şok Tabancası : En az Çelik Yelek kadar hayati. Yerli olarakta kolayca ve ucuza yapılabilir. Ki örnekleri var. Abi ver sen her ekibe bundan bir tane olaydaki gençliğini ve kalıbını yaşlı polis abiye karşı kullanan dızoya abi bir atsın onu o dızo bir daha polis gördüğünde değil bağırmayı miyavlamaya başlar.

+ Polis Telsizi : Abi bu yetersiz. Eyv. Telsiz var. Ama istenilen tarzda değil. Her ekipte kulaklıklı ve en az bir polisi her an karakolla irtibatta tutacak ve karakolda da ekipleri kordine eden bir telsiz olmalı. Abi bizim ülkede Polis Samsung cep telefonuyla ekip çağırıyor ya böyle amatörlük var mı .  Gerektiğinde bir noktaya takviye ekibin gelmesi hayati öneme haiz. O videoda bir arbede çıksa ekip desteğe gelmese ne olacak ?

+ Silah Bağı ve Biber Gazı : Silahı vücuda bağlayıp polisten zorla alınıp kullanılmasını engelleyen aksesuar. Biber gazı var bazı ekiplerde evet ancak ortama bağlı daha etkin ve daha kitlesel olması lazım.

+ Vurma Yetkisi : Abi o silahlar oyuncak değil. Polise kullanılmak için veriliyor . Korku unsuru olarak değil.  Ha poliste bunu istediği gibi kullanamaz onu düzenleyecek çok güzel 3 ilke var. Kanun, Eğitim ve Polis Vücut kamerası.  Verirsin Eğitimi, takarsın kamerayı , çakarsın kanunu keyfi kullanımda şu kadar hapis.

Polis karşıda silah varsa kesici alette buna dahil veya hırsız için vb. kapalı ortamda kendine tehdit hissederse silahı çıkartacak gerekirse gerekli noktalara ateş edecek bu eğitimi ve-re-cek-sin.


Ve herşeyden önce KANUN ve EĞİTİM :

Yukarıda bahsettiğim şeyleri 6 aylık 4 aylık eğitimlerle emniyete aldığın lise mezunu myo mezunu adamlara verirsen iş daha da boka sarar. Senin bu yetki ve ekipmanı verdiğin adam en az 6 sene bu iş için eğitilecek 4 sene Polis Lisesi(Kesinlikle olmalı) + 3 veya 4 sene Polis myo veya Polis akademisi . E komiser yardımcılarından ne farkları olacak diyeceksiniz komiser yardımcılığı +2 sene yüksek lisans eşdeğeri bir eğitimle olunmalı.

Ha bu kadar sene öğretilecek bir durumu yok derseniz polislik mesleğinin. Zaten ilk 4 senede çocuğa standart lise + Fiziksel eğitim + En önemlisi ahlak eğitimi derslerini zorla vereceksin. O çocuk adeta düzgün , ahlaklı, karakterli ve elindeki işini artizlik yapmadan ciddi bir şekilde yapmayı ve onu bireysel avntaj olarak görmemeyi öğrencek. Çünkü ağaç yaşken eğilir.

Şu ankiyle bu tarz bir eğitimin farkını bir subay yakınınıza askeri lise mezunu subay farkıyla dış kaynaktan muvazzaf subay farkını sorarak öğrenebilirsiniz. O yüzden polis alınmaz polis yetiştirilir.

O yüzden yukarıda bahsettiğim ekipman ve yetkili polis olacaksa bunlar ilk myo lu tecrübeli polislerden yeni bir sınıf oluşturulmalı sonradan gelenlerde bahsettiğim tarzda bir eğitimden gelmeli.

Kanun : Tabi işin birde kanuni tarafı var. Abi senin polisin pasif olursa, karakolun ifade alıp bırakırsa , mahkemen yetersiz ceza verirse o ülke boktan püsürden geçilmez. Ha biliyorum cezaevleri tıka basa dolu boktan geçilmiyor evet.  O yüzden ;

Bir kere kasti ve planlı öldürme , terör, tecavüz ve bunun gibi niyeti kastileşmiş bu ağır suçlara idam cezasını getireceksin abi başka yolu yok. Artık 20 sene yatar çıkarım. Komşu kızına sarkayım en fazla 5 sene yerimlerin önüne geçeceksin. Sen zaten şunu çıkarıp düzenli uyguladığın an emin ol cezaevi kontenjanların çok rahatlayacak . Üstüne üstlük basit suçlarada 8-10 sene çatır çatır çaktığında  bak bakalım suç oranları düşüyor mu ? düşmüyor mu ?


Gerçekten bunları bizim değil başkalarının düşünüp uygulaması lazım.

Savaş Var Denildiğinde Biz;


Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #793 : 28 Eylül 2019, 23:14:59 »
Alıntı
İsveçli aktivist 16 yaşındaki Greta Thunberg, "Sizler ne cesaretle bizden umut bekliyorsunuz. Boş sözlerinizle çocukluğumu ve hayallerimi çaldınız" diyerek ABD, Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Türkiye'yi BM'ye şikayet etti.!!!!Bu korkutucu kız neyin kafasını yaşıyor?

Alıntı
16 yaşındaki iklim aktivisti Greta’nın, gözyaşlarıyla karbon salınımından dolayı Bm’ye şikayet ettiği ülkeler: Almanya, Fransa, Arjantin, Brezilya ve Türkiye.

Dünya'da en çok karbon salınımı yapan ülkeler:
-Çin, Abd, Hindistan, Rusya ve Japonya.

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2019, 23:16:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

 • 2017 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1504
 • 191
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #794 : 29 Eylül 2019, 15:34:00 »
Sonra probaganda yapıyor diyor sunuz! Aynı miktar toprak ile yer değiştirildi Süleyman Şah Türbesi .. Aynı zamanda Suriye'de elde ettiğimiz toprakları nereye koyacaksın? Bu arada hatırlatmakta fayda var Suriye'de güvenli bölge oluşturulmasına muhalefet edenler kimlerdi bunu da hatırlatmakta fayda var. Çuval'dan bahsediyorsun bence haklısın.. Ama gemimiz ABD tarafından tatbikatta vurulurken itibarımız nasıldı diye hatırlatmak istiyorum. Bu konuyu uzatıp forumu sabote etmeyelim. Belli ki anlaşamayacağız. Sen bana bende sana katılmıyorum.

Tartıştığımız konunun ''Hücumbot Projesiyle'' alakası olmadığı için konuya ''Sohbet'' bölümünde devam edelim... Çünkü benim vereceğim cevaplar henüz bitmedi...

FK ve ZD Harekatları kapsamında ele geçirilen topraklar, hukuken Türk toprağı statüsünde değildir. Terör koridorunun engellemek maksadıyla sınır ötesi harekat yapılması gerekiyordu ve yaptık. Suriye Devleti yeri ve zamanı geldiğinde topraklarından çıkmamızı isteyecektir ve zaman zaman istiyor da... Elbette dostlar alışverişte görsün minvalinde ve birtakım hukuki prosedürleri işletebilmek maksadıyla... Yani bunu yapmaya mecburdur ve en doğal hakkı. Orası Suriye toprağıdır. Fakat Süleyman Şah Türbesinin konumlandığı topraklar ise bizimdir. Bu durum uluslararası anlaşmalarla kabul edilmiş ve tescil edilmiştir. Ve toprağına sahip çıkmak, gerekiyorsa uğrunda savaşmak devletlerin en meşru hakkıdır. 

Evet, bizim Amerika ile kapanması gereken birden çok hesabımız var. Muavenet Olayı bunlardan bir diğeridir. Muavenet Olayı, Çuval Olayı... Jhonson Mektubu, 74 Ambargosu, iç işlerine müdahale, PKK' ya vermiş oldukları destekler, Cemaat ve STK görünümlü FETÖ ve benzeri casusuluk şebekeleri vasıtasıyla ülkeyi bölme, parçalama, ele geçirme emelleri... bunlar Amerikan nam ve hesabına yazılmıştır. Kara kaplı deftere bunlar yazılmıştır. Bir Kemalist hükumet devri hasıl olursa; bunların hesabı illaki sorulur. Bu hesap Liboşların, Mandacıların, AB' cilerin, Cuntacıların, Siyasal İslamcıların, Arapçıların görebileceği bir hesap değildir. Onların boyunu aşar... Göbekten bağlı olanlar kordon bağlarını kesemezler. Çünkü oralardan beslenirler. Türk milleti ise gıdasını dik başlılığından, vakurluğundan, tarih bilincinden, bağımsızlık düşüncesinden, DNA' sından, ecdanın kanından, vicdanın sesinden, zekasının gücünden alır. Hiçbir devlete göbekten bağlı kalmaz, Saratoga Uçak Gemisinin karşına geçip de namaz kılmaz!     
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2019, 15:38:00 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı serkan

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1282
 • -115
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #795 : 29 Eylül 2019, 16:25:38 »
Bu kızın suratında asimetri var. Asimetrik suratlılarda psikolojik sorunlar çok görülür. Bebekler asimetrik suratlı insanları görünce ağlarlar ve hiç susmazlar. Kabadayılar omuzlarını düşürür hatta tek omzuna çeketi asar yan yan bakar yan durur kaşının tekini kaldırır gözünün tekini kısar sağa kaykınır filan. Neden bütün gayreti asimetrik görünmektir çünkü insan içgüdüleri asimetrik insanların sosyapat olduğunu içgüdüsel olarak bilirler ve bu gerçektir. Bütün psikopatların fotolarını inceleyin yüzlerinde asimetri vardır. Tabi tüm insanlarda yüz tam simetrik değildir bunu ayırmak gerek makulün dışındaki asimetrileri kastediyorum. Birde cemiyette kısmi yüz felçi geçirende çok insan var onlarıda ayırmak gerek. Bu kızdada asimetrik surat var dengesizliği buradan geliyor. Beyin bir organdır kafanın dışı ile aynı dönemde gelişir oluşur dışındaki asimetri içindede anomalileri yaratan gelişim sorunlarına karşılık gelir. Çevizin dışı şekilsiz ise içide kötü çıkar büyük ihtimalle öyle yani

Bakın bir seri katil nasıl suratının iki yanı asimetrik

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2019, 16:38:39 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı serkan

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1282
 • -115
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #796 : 30 Eylül 2019, 13:47:35 »
Not: Aşağıdaki yorum Yemen probleminde meshebe bağlı iç savaşa yorum olarak yazılmıştır ve yönetici tarafından dini yorum içerdiği için  sonraki ilişkili yorumları ile birlikte sohbet başlığına taşınmıştır. Bağlamından kopuk olmaması için bu notu yazdım.


Yemen in mazisini bilen bilir bu ülke daha bir kaç on yıl öncesine kadar güney yemen kuzey yemen diye iki parçaydı sonra birleştiler ama birleşememişler belliki. Almanya lar Kore ler birleşir bunlar aynı halkın kominizm le ayrılmış hali ama Yemen de meshep farkı var bu çok zor bir birleşme.
Bunların çaresini ben size söyleyim. Laikliktir tek çaresi ve gelecekte en geç 2050 ye kadar bu işler çözülecek bu tarihlerde kimse Sünni Şii Alevi Nusayri diye ayrı yaşamayı düşünmeyecek. Dindarlığın son asrındayız dindarlık mutlak doğru olan bir şey değildir çok tartışmalı bir konudur. İnternet çağı dindarlığın sonunu hazırlıyor. 2050 yılı geldiğinde namaz kılan 20 yaşında Suudi nüfus % 1 bile olmayacak bunu buraya yazıyorum. 2150 demiyorum 2050 yani 30 yıl sonra. İnternet çağı hiç olmadığı kadar taşları yerinden oynattı. Türkiye de ataistlerin oranı on yılda üç kat artmış bu muhafazakar kamu oyu araştırmaları sonucunda çıkan bir rakam. Oran çok düşün %1 den % 3 çıkmış ama sonuçta üç kat artmış artış hızı jet hızında. Burada deistlerin rakamı yok onların rakamı çok daha ilginçtir çünkü ataistlik aşırı entellektüel bir yöneliş ancak prof doçent filan olursan inanılabilecek bir şey dincilerde bu yüzden her dinden uzaklaşanı ataist diye damgalarlar sonrada sorarlar her şey tesadüflerle kendi kendine nasıl olacak diye filan gelde cevap ver bizim gibi avam tabakası olarak. Ama deistler allah var dinler inandırıcı değil diyor buna imam hatipliler bile çok ikna olabiliyor mesela ama sonuçta oda dinden çıkıp serbest kalıyor ataist de. Yani deist lerin oranı bugün çok hızla artıyor. Bende deist oldum mesela bana dindarlık hiç inanılır gelmiyor gençlerin zaten dinle imanla alakası kalmamış imam hatipli bile bu işleri eskisi gibi sahiplenmiyor. Yani dinler baskınlığını kaybedince insanlar huzur bulacaklar ortadoğuda ve bir medeniyet yeşerecek koskoca coğrafyada.
Aranızda görüşlerime katılan var ise beğen tuşuna bassın şu anda eksi 70 puandayım bakalım kaç tane itikatı gevşemiş  arkadaş var aramızda merak ediyorum
Not: 20 dakikada -69 a yükseldim.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2019, 09:14:27 Gönderen: serkan »
beğen

Ankhises

 • Ziyaretçi
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #797 : 30 Eylül 2019, 14:02:01 »
Yemen in mazisini bilen bilir bu ülke daha bir kaç on yıl öncesine kadar güney yemen kuzey yemen diye iki parçaydı sonra birleştiler ama birleşememişler belliki. Almanya lar Kore ler birleşir bunlar aynı halkın kominizm le ayrılmış hali ama Yemen de meshep farkı var bu çok zor bir birleşme.
Bunların çaresini ben size söyleyim. Laikliktir tek çaresi ve gelecekte en geç 2050 ye kadar bu işler çözülecek bu tarihlerde kimse Sünni Şii Alevi Nusayri diye ayrı yaşamayı düşünmeyecek. Dindarlığın son asrındayız dindarlık mutlak doğru olan bir şey değildir çok tartışmalı bir konudur. İnternet çağı dindarlığın sonunu hazırlıyor. 2050 yılı geldiğinde namaz kılan 20 yaşında Suudi nüfus % 1 bile olmayacak bunu buraya yazıyorum. 2150 demiyorum 2050 yani 30 yıl sonra. İnternet çağı hiç olmadığı kadar taşları yerinden oynattı. Türkiye de ataistlerin oranı on yılda üç kat artmış bu muhafazakar kamu oyu araştırmaları sonucunda çıkan bir rakam. Oran çok düşün %1 den % 3 çıkmış ama sonuçta üç kat artmış artış hızı jet hızında. Burada deistlerin rakamı yok onların rakamı çok daha ilginçtir çünkü ataistlik aşırı entellektüel bir yöneliş ancak prof doçent filan olursan inanılabilecek bir şey dincilerde bu yüzden her dinden uzaklaşanı ataist diye damgalarlar sonrada sorarlar her şey tesadüflerle kendi kendine nasıl olacak diye filan gelde cevap ver bizim gibi avam tabakası olarak. Ama deistler allah var dinler inandırıcı değil diyor buna imam hatipliler bile çok ikna olabiliyor mesela ama sonuçta oda dinden çıkıp serbest kalıyor ataist de. Yani deist lerin oranı bugün çok hızla artıyor. Bende deist oldum mesela bana dindarlık hiç inanılır gelmiyor gençlerin zaten dinle imanla alakası kalmamış imam hatipli bile bu işleri eskisi gibi sahiplenmiyor. Yani dinler baskınlığını kaybedince insanlar huzur bulacaklar ortadoğuda ve bir medeniyet yeşerecek koskoca coğrafyada.
Aranızda görüşlerime katılan var ise beğen tuşuna bassın şu anda eksi 70 puandayım bakalım kaç tane itikatı gevşemiş  arkadaş var aramızda merak ediyorum
Yemen hakkında yazdıklarının coguna katılıyorum. Arabistan içinde geçerli katıldıgım noktalar. Benim okudugum yabancı kaynaklı bir araştırmada Türkiyedeki ateist oranı %17. Ben ise bu rakamın %20den fazla oldugunu iddia ediyorum. İnsanlar artık din için inanmak yada inanmamak boyutunu çoktan aştılar. Beyinlerindeki bir bölümü din yüzünden meydana gelen hadiselerin işgal etmelerinden yoruldular ve öyle bir boyuta geldi ki din için "gerçek nedir" sorusu yerine kafalarındaki "din yüzünden şunlar bunlar oluyor" algısından kurtulmak/kaçmak istiyorlar. Konuştugum ateist/deistlerin cogu artık tanrı varmış yokmuş bunları sorgulamıyor. O konuya dair kendilerini kapatıyolar. Bunu bizdede varolan çarpık cemaatlerden tutun , tarikatlara , şeyhlerden cami hocasına hatta ülke yönetimine kadar götürebilirsiniz. Serkan'a katılıyorum. Yemen , Suriye , Irak dahil birçok arap ve berberi ülkesinde sorunlar yakın tarihte çözülecek gibi durmuyor. Evet silahla ideolojiyle korkutabilirsiniz ama asla yokedemezsiniz. Eğitim yok , birbirlerinin görüşlerine saygı yok. Eğitimsiz oldukları için kışkırtılmaya musaitler. Saymakla bitmez. Bir önceki yazımda Araplar Husilerin topraklarını tamamen kontrol edeceklerdir dedim ama Husilerle olan sorun asla bitmeyecektir. Tıpkı Suriye ve Irakta olan mezhep savaşlarının bitmeyeceği gibi..

Çevrimdışı serkan

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1282
 • -115
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #798 : 30 Eylül 2019, 14:28:59 »

Bunların çaresi var ama önce bugün 15 yaşın altında olan jenerasyonun ülkeleri yönetmeye idare etmeye ekmek üretmeye otobüs sürmeye öğretmenlik doktorluk yapmaya başladığını görmek gerek. Dindarlık önü alınamaz durdurulamaz şekilde çöküşe geçti. Bunu fark etmek çare üretmek için yeterli değil oturup izleyecekler memnun olmayanlar. Hemde ilginç olan eskisi gibi en az bir asır sürmüyor artık bu sosyolojik değişimler. Öyle dramatik bir döneme girdikki internet sayesinde artık hayat on yılda bir bariz değişiyor yirmi yılda bir alaşağı olacak muhtemelen.
Sosyal milliyetçilik devri başlayacak bundan sonra.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2019, 09:14:09 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Afşar1

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 450
 • 30
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #799 : 30 Eylül 2019, 15:04:47 »
Yemen in mazisini bilen bilir bu ülke daha bir kaç on yıl öncesine kadar güney yemen kuzey yemen diye iki parçaydı sonra birleştiler ama birleşememişler belliki. Almanya lar Kore ler birleşir bunlar aynı halkın kominizm le ayrılmış hali ama Yemen de meshep farkı var bu çok zor bir birleşme.
Bunların çaresini ben size söyleyim. Laikliktir tek çaresi ve gelecekte en geç 2050 ye kadar bu işler çözülecek bu tarihlerde kimse Sünni Şii Alevi Nusayri diye ayrı yaşamayı düşünmeyecek. Dindarlığın son asrındayız dindarlık mutlak doğru olan bir şey değildir çok tartışmalı bir konudur. İnternet çağı dindarlığın sonunu hazırlıyor. 2050 yılı geldiğinde namaz kılan 20 yaşında Suudi nüfus % 1 bile olmayacak bunu buraya yazıyorum. 2150 demiyorum 2050 yani 30 yıl sonra. İnternet çağı hiç olmadığı kadar taşları yerinden oynattı. Türkiye de ataistlerin oranı on yılda üç kat artmış bu muhafazakar kamu oyu araştırmaları sonucunda çıkan bir rakam. Oran çok düşün %1 den % 3 çıkmış ama sonuçta üç kat artmış artış hızı jet hızında. Burada deistlerin rakamı yok onların rakamı çok daha ilginçtir çünkü ataistlik aşırı entellektüel bir yöneliş ancak prof doçent filan olursan inanılabilecek bir şey dincilerde bu yüzden her dinden uzaklaşanı ataist diye damgalarlar sonrada sorarlar her şey tesadüflerle kendi kendine nasıl olacak diye filan gelde cevap ver bizim gibi avam tabakası olarak. Ama deistler allah var dinler inandırıcı değil diyor buna imam hatipliler bile çok ikna olabiliyor mesela ama sonuçta oda dinden çıkıp serbest kalıyor ataist de. Yani deist lerin oranı bugün çok hızla artıyor. Bende deist oldum mesela bana dindarlık hiç inanılır gelmiyor gençlerin zaten dinle imanla alakası kalmamış imam hatipli bile bu işleri eskisi gibi sahiplenmiyor. Yani dinler baskınlığını kaybedince insanlar huzur bulacaklar ortadoğuda ve bir medeniyet yeşerecek koskoca coğrafyada.
Aranızda görüşlerime katılan var ise beğen tuşuna bassın şu anda eksi 70 puandayım bakalım kaç tane itikatı gevşemiş  arkadaş var aramızda merak ediyorum
Not: 20 dakikada -69 a yükseldim.

Tam olarak anlamadım kusura bakmayın, tartışmalı olan nedir ? Din mi yoksa fanatiklik mi ?