Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291645 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #520 : 25 Haziran 2018, 16:54:22 »
Skywolf, sen "forumum da ırkçi da görmek istemiyorum" diyorsun ama ben ve arkadaşlarim cezasina katlanip yine de ideolojimizden taviz vermiyoruz.

Yarin devran döndüğünde ayni çizgide kalabilecek misin?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #521 : 25 Haziran 2018, 17:25:57 »
Skywolf, sen "forumum da ırkçi da görmek istemiyorum" diyorsun ama ben ve arkadaşlarim cezasina katlanip yine de ideolojimizden taviz vermiyoruz.

Yarin devran döndüğünde ayni çizgide kalabilecek misin?

Ben forumda ırkçı görmek istemiyorum diye bir şey asla söylemedim. Forumda ırkçılık yapılmasına izin vermiyoruz dedim. Yoksa isteyen zenci olur, isteyen pembe; isteyen dinci olur, isteyen ateist; isteyen cimbomlu olur, isteyen Fenerli; isteyen x partisine destek verir, isteyen y partisine. Kişilerin tercihleri bizleri ilgilendirmez, kendilerini ilgilendirir.

Bu forumun amacı bellidir; Savunma sanayi teknolojileri konularında bilgi paylaşımı sağlamak, stratejik değerlendirmelerde bulunmak, bu konulara ilgili kişilerin karşılıklı tartışabileceği (kavga etmek anlamında değil) nezih bir ortam sağlamak, bu yolla bilginin çoğalmasını sağlayarak fayda sağlamak.

Bu alanın dışına çıkınca amacın da dışına çıkılmış oluyor. Özellikle siyasi konulara girildiğinde, her bireyimiz herhangi bir partinin savunucusu olarak fanatizmle doldurulmuş olduğundan çirkin tartışmalar alıp başını gidiyor. Kimse karşısındakinin ne dediğini anlamıyor, anlamak istemiyor çünkü. Sadece karşısındakinin dediklerini çürütmek için çabalıyor. Karşısında ki de aynı şekilde. Futbol takımı tutar gibi... O bile yanlış ya...

Üyeler ilginç şikayetlerde bulunuyorlar. Kendi düşüncesine karşı biri yorum yapınca, başkası kendi yorumunu eleştirince moderetör raporunda bulunanlar bile var. Yahu forum burası, tabi ki içeriğe uygun konularda farklı düşünceler dile getirilecek!

Senelerdir forum yöneticiliği yapıyorum. İnsanların ne kadar basit konularda mantıksız davranışlar sergilediklerini, empatiden ne kadar uzaklaştıklarını görebiliyorum. Zaten topluma bakınca insanların zaaflarının ne kadar kolay sömürülebildiğini hepimiz görebiliyoruz. Belki yerinde bir tabir olmayacak ama bu kadar kolay gaza gelen bir millet var mıdır! Neredeyse herkes bir anda birbirine karşı nefretle dolabiliyor. Haberlere bakıyoruz, trafikte bile birbirini öldüresiye dövenler var. Sorsan basit bir nedenledir. (Not: bu ülkede Baseball oynayan neredeyse yoktur, ama aracında baseball sopası taşıyan oldukça fazladır.)

Bu nedenlerle, biz birbirimize saygıyı, empatiyi  toplum olarak yerleştiremediğimiz sürece, bahsi geçen konularda hiçbir şekilde tartışamayız. Beceremeyiz çünkü! Birbirimize gireriz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #522 : 27 Haziran 2018, 15:27:34 »
Telefonda forumdan 1 hafta banlanmış görünüyorum. Eğer ideolojik görüşümden dolayı ise derhal üyeliğimin silinmesini talep ediyorum!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #523 : 27 Haziran 2018, 16:57:07 »
Telefonda forumdan 1 hafta banlanmış görünüyorum. Eğer ideolojik görüşümden dolayı ise derhal üyeliğimin silinmesini talep ediyorum!

??? ???
IP adresleri mi karışıyor acaba?

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı foxtrot101

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #524 : 30 Haziran 2018, 14:59:15 »
Ben de telefonumdan banlanmış gözüküyorum .Üstelik yasağınızın bitiş süresi bulunmamaktadır yazıyor .

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #525 : 30 Haziran 2018, 17:59:16 »
Aynı sorun twitter'da da var. ''twitter'ın yüklenmesi uzun sürüyor'' yazılı bir ibare var. tib kibarca banlamış bizi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #526 : 30 Haziran 2018, 18:53:52 »
Aynı sorun twitter'da da var. ''twitter'ın yüklenmesi uzun sürüyor'' yazılı bir ibare var. tib kibarca banlamış bizi

Bizim twitter hesabımız yok ki!

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 01 Temmuz 2018, 12:25:54 »
Artık Suriyeliler 40 kişi ile eczane basmayada başladılar.Lakin yandaş haber kanallarının hiçbirinde yok. Yarın ne göreceğiz ? Mafya olmalarını..(ki bu tüm dünyada kabul görmüştür gidin amerikaya tüm sokak çeteleri ordan burdan gelen mülteci tiplerdir) diğer gün bunun bir üstü öyle öyle gidecek. Bakın açın haber kanallarını siteleri akp yardakçısı hiçbir haber kanalında dayak yiyen eczanecinin haberini göremezsiniz. Artık yetti. Şurama kadar geldi. kürtler alınmasın diye taviz ver , araplar alınmasın diye taviz ver , mülteciler alınmasın diye taviz ver. Biz neyiz bu ülkede be. Neyiz bu ülkede. 40 kate suriyeli hayvan gelip eczane basıyor bu ülkede tık yok. Ülkesinden kıçına bakarak kaçan tipler benim vatandaşımı dövüyor tık yok. Bu misafirperverlik falan değil eşekliktir.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 01 Temmuz 2018, 14:22:41 »
Denecek çok şey var lakin sevgili ümmetçilerimiz sağolsun tepemize çıkardılar bu suriye'li mahlukları. Hala ensar-muhacir geyiği çeviriyorlar.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #529 : 01 Temmuz 2018, 18:40:43 »
Sadece onlar mi tepeye cikarilan? Mesela cumhurbaşkanina tehdit mektubu yazan, gazeteciler için ölüm listesi hazirlayan bir mafya bozuntumuz var. Slavistan'da arpalari fazla gelmiş!