Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 299529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2400 : 16 Mart 2024, 07:03:31 »
Niye gölge düşürsün dramatize etmeyin her şeyi çok rica ediyorum lütfen. Ülkesinde benzer reform isteyen her Müslüman ülke lideri kendi ülkesinin Atatürk'ü olacak. Zamanında İran Şahı içinde böyle şeyler deniyordu kimsenin de kalbi kırılmadı bunları duyunca. Atatürk ün adı 20 yy dan daha çok 21. yy da duyulacak buna alışın göreceksiniz bir sürü adama ülkesinin Atatürk'ü diyecekler bu yarım yüzyıl içinde. Atatürk'ün en popüler zamanı daha yaşanmadı bu dünyada.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2401 : 16 Mart 2024, 07:44:29 »
İyide O zaman için, kılık kıyafet, eğitim alma, seçme seçilme,medeni kanun vesayre vesaire Atatürk ün yaptığı zamanın ötesinde olan bu faaliyetleri

Selman yada başka hangi Arap yapacak daha oralarda kadınlar erkeklere ikinci, üçüncü kadın olarak gidiyorlar...önlerinde alması gereken baya mesafe var.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2024, 08:05:06 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2402 : 16 Mart 2024, 09:24:41 »
Zamanı geldim mi bir tanesi olsun kalanları beş yıl içinde olur biter. İnternet çağı geldi dünya ortalama bir kültüre doğru evriliyor. Bu yüzyıl bitmeden İsveç ile Suudi Arabistan neredeyse aynı değerlere sahip insanların yaşadığı ülkeler olacaklar. Bunun geçiş evresi elbet olacak yakın tarihlerde. Suudi Arabistan hep Suudi Arabistan mı kalacak sanıyorsunuz saf olmayın. 2030 -2050 arası bu dünyadaki ilkel rejimlerin değişmek zorunda kalacağı bir zaman olacak. Başka yolu yok. Şanslıyız ki sağlıklı beslenirsek bunların hepsine şahit olacağız. 2050 ye kadar orta doğunun yarısı latin alfabesine geçer. Türkiye için büyük hayalleri olan birileri üzülecek buna ama hayat bu yapacak bir şey yok çok geç kaldılar
« Son Düzenleme: 16 Mart 2024, 09:26:02 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2403 : 16 Mart 2024, 09:32:45 »
Sn.putty biraz bazı şeyleri basite almıyor musunuz?

Mesela oradaki halkın yada halkların ödemesi gereken bedel yok mu?

En basiti oradaki halkların istediği rejim için kendi kralları ile bir kapışma,başkaldırı,rejimine karsı çıkma,reform hareketleri demokratik talepler vesaire bazı hareketlerde ve eylemlerde bulunması gerekmiyor mu?

Hatta Arap baharınıda birkac kelime ile bu işin neresinde kimleri korkuttu şeklinde yorumlarsanız

Açıkçası bir suud'dan bir İsveçli yada hollandalı olmasını beklemek eşyanın tabiatına aykırı gibi.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2404 : 16 Mart 2024, 09:53:28 »
Zaman çok farklı şeyler dayatıcak eskisi hızında değişmiyor artık dünya onu demek istiyorum. Eskiden halkları kendi haline bırakıyordun öyle kalıyordu ama artık yaşamak için dünyaya uyumlu olmak zamanına girdi dünya. Avrupalılar orada başka dünyada araplar burada başka dünyada devri internet ile kapandı. Bu günler geçiş devirleri ama bugün bile 30 yaş altı başka bir dünyada yaşıyor. Tabi nüfus değişmesi gerekiyor aşağıdan gençler yukarıdan ihtiyarlar yer değiştirdikçe bu kritik eşikte atlanacak sınıra yaklaşacak. Bir zaman sonra kritik kütle değişim yanlılarına kayacak. Türkiye de bunu bir ölçüde yaşayacak bizde de bir çok tartışma on yıl olmadı 20 yıl sonra bitmiş olacak. Her şeyide olup bitince yorumlamayalım anlamayalım birazda kafamızı çalıştıralım daha hayat akıp gidiyor milyon tane işaret var onları görelim yorumlayalım olunca zaten herkes biliyor olmadan anlayın. Para filan kazanmak içinde geleceği doğru kestirmeniz gerek  buna biraz pratik yapın daha

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2405 : 30 Mart 2024, 13:06:27 »
bu aralar Bizimkiler adlı diziyi izliyorum.
dizideki  cümleler dikkatimi çekti.
kelime kelime yazmayacağım ama  mealen bahsedeyim.
1989'da çekilmeye başlanan  bu dizide  şöyle sahneler var:

"
Nazan:
*çarşı yanıyormuş,  her şey ateş pahasıymış.

Bilge'ye iş arıyorlar:
*iş  bulmak için torpil. ve adam gerekiyormuş

Ergun'un çocuğu okulda kavga etmiş:
*televizyonu kaldıracakmış,  çocuklar şiddet öğreniyormuş.

*şimdiki gençler  laf dinlemiyormuş.

Sabri bey kurban alacak:
*o parayla eskiden  daire değil mahalle alınırmış.
"

bilmem nasıl yorumlarsınız?

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2406 : 30 Mart 2024, 21:10:29 »
Pandemide ne sarmıştım bu diziye. Huzur veren bir tarafı vardı. Süper baba, ekmek teknesi, baba evi ne güzeldi. Bugün böyle sosyal tarafı ağır basan herkesin kendinden birşeyler bulduğu, normal insanların hikayelerinin anlatıldığı o diziler reyting getirecek bile olsa neden yapılmaz?!!

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2407 : 30 Mart 2024, 22:11:06 »
birçok arkadaşım  evlerindeki televizyonun yıllardır hiç açılmadığını  söylüyor artık.
90'larda  adeta sihirli bir kutu olup salonun baş köşesine koyulan televizyonlar  artık  çok itibar kaybetti.
sadece teknolojik  gelişmeler mi bu duruma sebep oldu?  tartışılır.
90'ların yayınlarını net hatırlıyorum.
sabah Kanal D'de  çocuk kuşağı olurdu.
Şirinler,  Taş Devri,  Jetgiller ve tabiki sevimli kahramanlar...
diğer kanallarda da çocuk kuşağı vardı.
akşamlarıysa gayet kaliteli yabancı sinemalar olurdu.
ben Geleceğe Dönüş ve Terminatör gibi baş yapıt  filimleri  hep televizyondan izlemiştim mesela.
Cumartesi sabahları  Herkül ve Zeyna filan olurdu.

televizyonların yayın politikası  o günkinden çok farklı.
halbuki   Şirinler'i  izleyen çocuklar da,  Ekmek Teknesi'ni  izleyen insanlar da  hala  hayatta.
ben mesela,  Avrupa Yakası'nın  yeni bölümleri çekilse oturup zevkle izlerim.

bir de  özellikle yabancı sinemalarda artık çok fazla karanlık sahne var.
eskiden sadece hortlak filimleri filan bu kadar karanlık olurdu,  bu karanlık sahneler  insanı yoruyor.
konuşmaların azlığı da  cabası,  artık  diyalog yerine bol bol efekt  dolduruyorlar.

eski seslendirme sanatçılarını da pek az duyar olduk,  kulağımız o seslere alışmış yahu.
😁

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #2408 : 30 Mart 2024, 23:19:14 »
Yarınki seçim inşallah Cumhuriyetimizin nihai zaferinin göstergesi olacak

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2409 : 30 Mart 2024, 23:22:40 »
Nerden geldi aklınıza bizimkiler yada süper baba..

Benimde nedense aklıma Show Tv'de yayınlanan tutti Frutti geldi😉

1. Çinko
2.Çinko

Çin Çin Çin

Ey gidi 90 lar ey...
« Son Düzenleme: 30 Mart 2024, 23:28:47 Gönderen: Denizci16 »