Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #200 : 26 Mart 2011, 11:55:09 »
RekarnO; basın özgürlüğü ayrı bir mesele de basılmamış kitabı yok etmeye çalışmak ne oluyor?

Bu ülkede başbakanı, hükümet üyelerini yahudi, ermeni vs ilan edn kitaplar yazıldı. Hepsi basıldı, hatta çok satanlara girdi. İçeriği ne kadar yalan yanlış olursa olsun, talimatla yazdırılmış kitap da olsa kimse toplatmadı. Ama bakıyoruz ki "cemaat" ile ilgili bir kitap basılmadan örgütsel doküman diye toplanıyor. Bunu yapamazsın işte. Gerçekten talimatla yazdırılmış olabilir, artniyetli maksatlı olabilir, içeri tamamen yalan yanlış olabilir, ama; Ortaya hiçbir kanıt koymadan, hiçbir açıklayıcı bilgi vermeden bir kitabın basılmasını engellersen, insan haklarına ve hukuka saygılı olduğuna kimseyi inandıramazsın. Kitap basımı, dağıtımı yasaklamanın hukuku bellidir. Mahkeme kararı olmadan hiçbir kitap toplatılamaz, basımı engellenemez. Bunu aşabilmek için, "henüz kitap değil, örgütsel doküman" diye kılıf uydurursan uyandıracağın izlenim "mide bulantısı" olur.

Gün gelir devran döner; diyelim ki bir gün cemaat gücünün kaybetti ve güç tam onların zıddı olanlara geçti. Hem de yeni güçlüler gerçekten vatan haini, emperyalist uşağı falan. O zaman, bir kişi bu güçle ilgili kitap yazmak istediğinde yazamazsa, daha basılamadan "örgütsel doküman" diye el konulursa, hoş olur mu?

Olur diyecek varsa sözüm yok. Sonuna kadar savunsunlar bu kitap olayını.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #201 : 26 Mart 2011, 12:09:53 »
Nerde yahu şu cemaat gidip bende katılacam aralarına. Tutturmuşsunuz bir cemaat cemaat.

Allah aşkına şu sitede kaç kişli Cemaat sözcüğünün kelime anlamını biliyorda yazıyor....

yeter yahu... >:(

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #202 : 26 Mart 2011, 12:10:59 »
bu  kitap yasaklama  işi oldukca  yalnış bir davranış  insanların dinine  küfür etsede basın  özgürlüğü  kesinlikle  engellenmemeli  bu islam ahlakınada yakışmaz  demokrasiyede yakışmaz ,  herkezin dini kendisinedir  okumak isteyende alır okur ve bunu engellemek kimsenin hakkı değildir >:(
bu yasaklama  bana  zamanında  başörtüsünü yasaklayan zihniyeti hatırlattı ,  başörtüsünü yasaklayıp  şeriat geliyor  diye çığırtkanlık  yapanlardan bugün onlar gibi davranarak   intikammı alıyorlar?  onlara benzemek isteyenlerin onlardan bir  farkı olmaz ,birşeyler yoluna giriyor diye sevinirken güvendiğin insanlarında diğerleri  gibi olduğunu görmek  beni  üzdü , güzel ülkem  yasakcılarla doldu  yazık.
gazetecilerin  tutuklanması  olayına  gelince  bunu açık bir şekilde söyleyim ben sevindim   suçlu olanlar varsa cezasını çeksinler  eğer suçlarıda yoksa inşallah en kısa sürede  çıkarlar.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #203 : 26 Mart 2011, 15:23:41 »
RekarnO peş peşe saçmalama rekoru kırıyorsun vallahi bravo sana, hangi sayfayı açsam tutarsız ve mantıksız yazıların peşe peşe inci gibi dizilmiş. Maşşşşallah :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #204 : 26 Mart 2011, 15:26:14 »
RekarnO peş peşe saçmalama rekoru kırıyorsun vallahi bravo sana, hangi sayfayı açsam tutarsız ve mantıksız yazıların peşe peşe inci gibi dizilmiş. Maşşşşallah :)

Zoruna gidiyor değil mi?:D

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #205 : 26 Mart 2011, 15:27:52 »
Evet zoruma gidiyor. Sanırım bu gece uykusuz kalıcam, gözüme uyku girmeyecek senin yorumların yüzünden :)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #206 : 26 Mart 2011, 15:37:16 »
Daha çok zorlarım da ortam müsait değil.
 8)
Sana birşey diyeyimmi.. Senin savunma sanayiiyle uzaktan yakından alakan yok. Sen ve birkaç kişi sadece Bu sitede sadece ortalığı karıştırmak için bulunuyorsunuz..hiç bir katkın yok bize. sadece ideolojik fikirlerini millete yaymaya çalışıyorsun ama kimse senin fikirlerinle ilgilenmiyor, sırf bu yüzden daha fazla saçmalıyorsun ve daha fazla açık veriyorsun..Yorma kendini Biz seni anlıyoruz...

açıkcası seni hiç sevmiyorum kanas. Sende beni sevme. ama seviyeyi düşürmeyelim..

Kim ne düşünse düşündün ama bence sen busun..

Bunu burada sıradan biri olarak söylüyorum, eğer bize ve siteye katkı yapacaksan yap ama yok ben ortalığı karıştırıcam başka bir amacım yok dersen, sana güle güle derim..yolun açık olsun....

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #207 : 26 Mart 2011, 17:07:49 »
Haddini bil RekarnO, nedense birilerine güle demeye başlayan birileri 3 güne kalmadan tekmeyi yiyor. Benden hatırlatması.

Diyelim ki dediklerinin hepsi doğru, Savunma Sanayi ile uzaktan yakından alakam yok, ideolojik fikirlerimi yaymaya çalışıyorum, kimse benim fikirlerimle ilgilenmiyor ve çok açık veriyorum, ne olacak?

Aynaya bakmayı bilmeyen hadsiz ve densizsin tekisin RekarnO

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #208 : 28 Mart 2011, 10:26:04 »
Haddini bil RekarnO, nedense birilerine güle demeye başlayan birileri 3 güne kalmadan tekmeyi yiyor. Benden hatırlatması.

Diyelim ki dediklerinin hepsi doğru, Savunma Sanayi ile uzaktan yakından alakam yok, ideolojik fikirlerimi yaymaya çalışıyorum, kimse benim fikirlerimle ilgilenmiyor ve çok açık veriyorum, ne olacak?

Aynaya bakmayı bilmeyen hadsiz ve densizsin tekisin RekarnO

Hatırlıyorum da bana en son böyle bir yazı yazan adamın hali aklıma geliyor..
,Neyse ürkütmeyeyim kuzuları, yoksa maazallah korkar kaçarlar.....

(not: sana seviyeyi düşürme diyorum ama idrak edememe geleneğini sürdürüyorsun sanırım)

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #209 : 28 Mart 2011, 10:33:06 »
Bu sitede kimse kuzu değil, kimseye kuzu diye hakaret edemezsin !