Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 299573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1820 : 01 Haziran 2023, 08:20:09 »
@putty'nin 10 Yıl kadar evvel öne sürdüğü bazı konseptler şimdilerde uygulanıyor. İyi hatırlıyorum, bazı kişiler "deli'nin zoruna bak!" diye kapanan forumlarda giydirmişlerdi @putty'ye. :)

O yüzden, aleni hakaret içermediği sürece aykırı yazılara tahammül göstermek gerekiyor. Zaman amatör @putty'yi haklı çıkardı, uzman geçinip onu alaya alan kimi kişileri değil!

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1821 : 01 Haziran 2023, 08:33:32 »
@putty'nin 10 Yıl kadar evvel öne sürdüğü bazı konseptler şimdilerde uygulanıyor. İyi hatırlıyorum, bazı kişiler "deli'nin zoruna bak!" diye kapanan forumlarda giydirmişlerdi @putty'ye. :)

O yüzden, aleni hakaret içermediği sürece aykırı yazılara tahammül göstermek gerekiyor. Zaman amatör @putty'yi haklı çıkardı, uzman geçinip onu alaya alan kimi kişileri değil!

Evet büyük gemiler yerine sürü SİDA ları savunmuştu galiba. O zaman SİDA kavramı yoktu, 15 sene felan oldu ama. Genelde kızmışlardı ben savunmuştum. Ama o Putty miydi, Sibel miydi ? Yoksa Putty ile Sibel de aynı kişi miydi ? Sibel gittikten sonra Putty mi gelmişti ? Haydaaa al işte bir gizem daha . Savunma ve Stratejik de iyi forumdu. Çekirdek Kadronun önemli bir kısmı, medya, sosyal medya uzmanı oldu.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2023, 09:37:59 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1822 : 01 Haziran 2023, 13:11:14 »
TrMlitary ye ne oldu bildiğiniz bir şey mi var. Bana faal değil ama düzelmemesi için bir sebep yok gibi görünüyor. Daha öncede defalarca kere en son yedek veri tabanını kullandılar çok küçük veri kaybı ile devam ettiler en kötü durumda. Bir forumun sistemi çökebilir arıza olabilir hosting barındırma sorunu olabilir bunlar kolay sorunlardır en kötü durumda başka hosting e gidilir veri taşınır olur biter en kötü senaryo ise alan adının hacklenmesidir daha önce başlarına geldi onun yerine yedek alan adı olan ORG yi kullanmaya başladılar. Ama ne olacak oda gitse ne olur 200 tl verip trmlitary2023 diye alan adı alırlar onla devam ederler twiter var başka forumlar var insanlar iki günde yeni alan adını öğrenir oraya devam ederler kimsenin umrunda olmaz alan adının değişmesi. Bu en kötü senaryodur yani alan adını kaptırmak onun dışındaki tüm ihtimallerde bir iki günde site toparlanır kolayca devam eder ama alan adını kaybetmek en kötü senaryosu bile pratikte forumu bitirmez başka adla devam edilir ne olacak. Ben teknik olarak bir forum düzenli yedekleniyor ise maddi sebep dışında faaliyetine son vermek için hiç bir teknik sebep göremiyorum.

Asıl sorun bu forumların mali külfeti olabilir. Şimdi dolarda uçtu bu hizmetlerin fiyatları dolar ile ilişkili artıyor. Trafiği de çok fazla haliyle forum idaresini büyük maliyeti var sanıyorum bu işin. Forumlar da ben hep reklam geliri olması gerekir diyorum ama Türk edebinde bu ayıplanmış nedense. Açtığımız sayfada iki tane google reklamı yanda çıksa ne olurki ben bilakis reklamları seviyorum telefonda kötü reklam olayı pc de bir zararı yok. Bu reklam işinden iyi para kazanma ihtimali varda kullanılmıyor ise gerçekten yazık yani ben israf görürüm. Bu forumda reklam olayını düşünsün ben destekliyorum inşallah.

Birde hukukla başları derde giriyor ise yılmışta olunabilir. Ona giydir buna giydir bunların hepsinde site yönetimi sorumlu oluyor buda insanları yıldırabilir hele bu devirde.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2023, 13:14:00 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1823 : 01 Haziran 2023, 14:47:11 »

Evet büyük gemiler yerine sürü SİDA ları savunmuştu galiba. O zaman SİDA kavramı yoktu, 15 sene felan oldu ama. Genelde kızmışlardı ben savunmuştum. Ama o Putty miydi, Sibel miydi ? Yoksa Putty ile Sibel de aynı kişi miydi ? Sibel gittikten sonra Putty mi gelmişti ? Haydaaa al işte bir gizem daha . Savunma ve Stratejik de iyi forumdu. Çekirdek Kadronun önemli bir kısmı, medya, sosyal medya uzmanı oldu.

Putty,
Savunma ve Strateji'deki Sibel ile aynı kişi olmadığını ifade etti.
İkisinin de yaratıcı fikirleri vardı ama,
Sibel cüretkar ve dalga seçmeyi seven biriydi. (Tabi nikine rağmen kendisi bir erkekti)
Bizim Putty'miz ise aksine biraz mahçup ve belki biraz da farkında olmadan esprileri patlatan birisi.
Değerli fikirleri için kendisine teşekkür ediyoruz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1824 : 01 Haziran 2023, 15:08:35 »
Beni çok bunaltıyorsunuz afedersiniz ben bir şey değilim ne çok bilgim var ne ilmim var. İlmi olanlar Youtube a gitti twiter e gitti biz bize kaldık işte burda. Benden bahsetmeyin hem haketmiyorum hem sıkılıyorum afedersiniz. ayıp öyle şeyler
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2023, 15:32:53 Gönderen: re »

Çevrimdışı ocelot

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1825 : 01 Haziran 2023, 15:40:15 »
Tr military sitesinin devam edip edilmemesine karar verilecekmiş. Sebep ne bilmiyorum ama birkaç kez daha oldu bu. Ben devam edeceğini düşünüyorum. Olmazsa da orada yazanlar buraya gelirler. Mümkünse aynı isimlerle gelsinler lütfen. Bu arada en güncel TSK ve yabancı ordular envanteri onlardaydı. Ama son yıllarda güncellemede de sorun çıkıyordu. Bu işlere yeni merak saranların en çok ilgilendiği konudur envanterler. Bu forumda da güncel değil.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1826 : 01 Haziran 2023, 17:03:14 »
Beni çok bunaltıyorsunuz afedersiniz ben bir şey değilim ne çok bilgim var ne ilmim var. İlmi olanlar Youtube a gitti twiter e gitti biz bize kaldık işte burda. Benden bahsetmeyin hem haketmiyorum hem sıkılıyorum afedersiniz. ayıp öyle şeyler

Tövbe,
Demek ki mahcubiyet algısı da en az cüretkar lafzı kadar tehlikeli olabiliyormuş. İçinizi müsterih tütün, mütecaviz misali ayıp bir kastımız yoktur. Sadece 20 seneyi aşkın forumdaş geçmişinden eski niki ile tanış olan tek kişi kaldınız gördüğüm kadarıyla

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1827 : 01 Haziran 2023, 17:55:05 »

Beni çok bunaltıyorsunuz

Sende milleti bunaltıyordun. SSF, TRM, SADFOR da bir şekilde gündemde kalıp okları üzerine çekmeyi seviyordun. Şimdi yaş ilerledi tabi mütevazi takılıyorsun. 8)
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1828 : 01 Haziran 2023, 19:00:29 »
Boşverin artık 1 numara biziz... Kral öldü yaşasın yeni kral...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1829 : 01 Haziran 2023, 20:55:02 »
Boşverin artık 1 numara biziz... Kral öldü yaşasın yeni kral...

Ölü denilenlerin ömürleri daha da uzarmış haberin var mı?TRmilitary açıldı.