Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 299971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1760 : 07 Mayıs 2023, 22:31:50 »
Başın sağolsun Burak. Kaybettiklerimizle bir zaman tekrar bir araya geleceğiz. O zamana kadar sabır...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1761 : 08 Mayıs 2023, 10:29:35 »
ALLAH razı olsun arkadaşlar. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Sevdiklerinizle sağlık ve mutluluk dolu bir ömür dilerim.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1762 : 08 Mayıs 2023, 11:32:35 »
Allah rahmet eylesin. Yakınlarına bol sabırlar ve sağlık diliyorum

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1763 : 08 Mayıs 2023, 13:56:04 »
Kemal Derviş 2002 den beri bu ülkenin idaresinde kalsaydı bugün Türkiye de asgari ücret 1000 dolar olurdu
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1764 : 08 Mayıs 2023, 14:04:31 »
Kemal Derviş 2002 den beri bu ülkenin idaresinde kalsaydı bugün Türkiye de asgari ücret 1000 dolar olurdu

Duyduğum kadarıyla sonrasında gelen hükümet, Kemal Derviş'in programına devam etti. Artık muhalefette olan eski bakanlar söylüyordu bunu galiba. Ekonomik veriler o programa devam edilmesi sayesinde iyiye gidiyordu.

Tüm yetkiyi tek kişiye verdiğimizden sonra işler değişti!

Allah rahmet eylesin...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1765 : 08 Mayıs 2023, 14:13:15 »
Bu ülkeye bir şey olmaz bir rüzgardı geldi geçti der tarih ama bize yazık oldu ömür geçti

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1766 : 08 Mayıs 2023, 15:08:36 »
Rahmetlik Kemal Dervisi beyenmeyen kati elestiri yapan ulkemizde bir cok kisi mevcut. Bu elestirenlerin buyuk bir kismi elestiriyi kendi degerlendirmelerine gore degil de desteklemekte olduklari karsit siyasi gorusune gore yaptiklarini dusunuyorum.

Kemal Dervis ulkemizin Ekonomik sikintilar oldugu bir donemde ulkemize gelip zor bir gorev almayi kabul etti.  Almis oldugu gorevin ic acici  bir gorev olmadigini biliyordu. Gorev  batik durumdaki ekonomiyi ,cokuntu halindeki bankalari, tutanin elinde kaldigi ihale yasalari yaninda bir cok reform yaninda aci receteleri uygulamaya koyan kisidir.  Rahmetligin distan uyesi oldugu koalisyon ulkemizi bu ekonomik kirizden cikarmayi becerdi ancak iktidar sikintili bu surecten dolayi da bir sonraki secimde diyetini odedi .  Bu gun halen bankalarimiz ayakta kalabiliyorsa bunu K.Dervisin ve arkadaslarinin yapmis oldugu reform sayesindedir. O donemki iktidarin secimi aci bir sekilde kaybetmesi ile iktidara AKP hukumeti gelmistir. AKP hukumetin ilk yillarindaki ekonomik basarilarinin temelinde  bir onceki iktidarin yapmis oldugu reformlarin katkisi buyuktur. Yani bir baska degisle AKP iktidari  tekrardan meyve vermeye baslayan agacin meyvelerini toplamaya nasip olmustur."Yeni gelen iktidar meyve vermeye baslayan bu agaci daha da serpistirmis ve gelistirmisti taa ki zafer sarhoslugu ve bizler en iyisini bilirize donup reformlari birer birer sulandirip delmeye baslayarak rant kapisini aralayana dek.  "Ornek ihale kanunu"

Rahmetligi elestirilebilir taraflari da olabilir ancak hakkini da vermek gerek.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1767 : 08 Mayıs 2023, 15:28:29 »
Kemal Derviş ölmüş mü? :o Buradan öğrendim. Allah rahmet etsin.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1768 : 08 Mayıs 2023, 15:31:15 »
2002 de bir enkaz devralmadık diyor bakın eski bakan. Kemal Derviş in iki senelik dönemi Cumhuriyet döneminin en parıltılı kalkınma toparlanma dönemidir. Enflasyon İnönü zamanındaki rakamlara düşürüldü ihracat iki katına çıkartıldı. O sayede enflasyon tek hanelere bir iki senede indirilebildi ve paradan sıfır atılabildi. Bu tabi Kemal Derviş değil Sol ahlak başarısıdır. Bu ülkeyi şahane değil normal yönetmek yeter uçuşa geçirmek için. Anlatamadık bir türlü benim Didimde havuzlu yazlığım var bana bir şey olmaz

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2023, 15:38:14 Gönderen: re »

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1769 : 08 Mayıs 2023, 16:17:00 »
Basis sagolsun Kardesim bende 6'ci ayda babami Almanyada hastaneye yatirdik mide agrisi ile. 6 ayin sonunda is yüzünden  Ispanyaya gittim durumu iyiydi. 7 ayda bayram günü memleket Ankara/ Sereflikochisara topraga verdik. Bayram günü. Allah Sabine versin.