Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 298623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1320 : 03 Ocak 2023, 14:34:05 »
Boğazım berbat vaziyette. Neredeyse nefes alamıyorum, bademciklerim o derece şişti. Birike birike turşusunu kurduğum yıllık izinlerimden 5 günü kullandım sonunda. Salgın var galiba. Kollayın kendinizi!
Geçmiş olsun üstat.
Doktora gitme zamanı bence. Antibiyotik falan lazım olabilir. Bol sıvı ve C vitamini alın. Bağışıklığı attırın.
Acil Şifalar!

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1321 : 03 Ocak 2023, 14:37:25 »
CORONA  önlemleri yüzünden bir kaç yıldır Grip de olmuyoruz bu yüzen Grip in yeni varyantlarına aşırı hassas duruma geldik diyorlar.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1322 : 03 Ocak 2023, 15:33:02 »
Boğazım berbat vaziyette. Neredeyse nefes alamıyorum, bademciklerim o derece şişti. Birike birike turşusunu kurduğum yıllık izinlerimden 5 günü kullandım sonunda. Salgın var galiba. Kollayın kendinizi!
Geçmiş olsun üstat.
Doktora gitme zamanı bence. Antibiyotik falan lazım olabilir. Bol sıvı ve C vitamini alın. Bağışıklığı attırın.
Acil Şifalar!

Teşekkür ederim. Gittim elbette doktora. Onun verdiği ilaçlara ilaveten, soğanı ve sarımsağı ince kıyıp ve sonra da havanda ezip üzerine de limon sıkıyorum. O püreyi her 2 saatte bir azar azar yiyorum.

Eskiden bu hastalıkları 2 günde atlatırdım. Ya ben yaşlandım (yaş 49), ya da mikroplar daha da azgınlaştı. Gidişat hayra alamet değil vesselam. Zaten kar bile yağmadı, delireceğim.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1323 : 03 Ocak 2023, 15:33:04 »
Dedikleri yalnis pandemi covid 19la başladı test kitleri alınan tedbirler covid 19'a yönelikti. Infulenzaya göre değil ve sağlık bakanlığının ve diğer bağımsız kuruluşlarının da açıkladığı üzere pandemi başlangıcından beri pek çok insan infulenza oldu. Hatta Tvlerde haberlere bile çıktı.
Su anki grip salgının ağır geçmesinin sebebi covidle beraber infulenzanin enfekte etmesi.
Yeterli aşılanma olmasaydı. Şu an bambaşka bir şey yasiyor olurduk
.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1324 : 03 Ocak 2023, 15:54:38 »
Şu anda yaşadığımız salgın sürecine tridemi diyorlar. Yani 3 ayrı grip vb vakayı aynı anda yaşıyoruz. Bir türlü tam iyileştik diyemiyoruz. Ben yaklaşık 2 aydır böyleyim.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1325 : 03 Ocak 2023, 16:43:57 »
Kimseye akıl vermek gibi olmasını istemem ama şu anki karışık salgindan korunmanın en iyi ve tek yolu maske takmak. Şahsen evde iş yerinde pek çok kişi hasta olmasına rağmen maske sayesinde şu an her hangi bir hastalık belirtisi yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1326 : 03 Ocak 2023, 17:05:19 »

Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1327 : 03 Ocak 2023, 17:27:10 »
Gecmis olsun...

Yakalandiktan sonra herhangi bir hastaligin kimi ne hale getirecegini ancak Allah bilecegi icin mumkunse maske takmak ve asi olmak onemli..

Evde coluk cocuk varsa hepsinden kacamazsiniz ama her kactiginizi kar sayacaksiniz...

Ozellikle toplu tasima ve kalabalik yerlerde maske sart, covid olsun olmasin..

2015te agir bir zaturre gecirmistim, ondan sonra (ortalarda daha covid yok iken) toplu tasimada maske takmaya basladim...her ay irili ufakli hastalanirken senede 1-2ye indi...maske gercekten yariyor yani saka degil...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1328 : 03 Ocak 2023, 19:03:43 »

Geçmiş olsun hocam bu iş hastalığı atlattıktan sonra bile bitmiyor maalesef birde uzun süre boğazda devam eden bir gıcık ve öksürük olayı var. Ben 1 ay önce yakalandığım gribi atlattıktan sonra bile hala ara sıra öksürüyorum bunun da geçmesi uzun sürüyormuş.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1329 : 03 Ocak 2023, 19:25:35 »

Geçmiş olsun hocam bol bol sıvı... Tavuğu haşlayın tavuk suyu çorbası yapıp bol limon-karabiber çokça için...