Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 299277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1310 : 20 Aralık 2022, 19:32:26 »
Korsan bey ciddi olun. Grip enfeksiyonuna mı yakalandınız veyahut Covidemi.
Ben long covid hastasıyım ve bu belirtiler halen ben de tam olarak geçmiş değil. Bu mereti Ağustosun ortasında yakalandın Almanya’dan geldikten sonra ve iki kez Silivri Devlet hastanesi nde yoğun bakımda yattım. Karaciğer değerlerim altüst oldu ve kanımda yoğun iltihap zeksyonu vardı.

Diyelim ki sizde grip var grip hastalığına yakalandıktan sonra C vitamini almanızı ancak daha çok yorar bağışıklık sistemini. Aradan üç gün geçsin ve bu üç gün içinde çok yoğun sıvı ve bitkisel şekersiz çay tüketin üç gün sonra yavaş yavaş C vitamini yönelebilirsiniz. Aksi takdirde ateşiniz 40 derecelere kadar varabilir. Dediğim gibice vitamin tüketimini enfeksiyonunun üç gün sonra başlasanız daha iyi olur.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1311 : 22 Aralık 2022, 20:14:51 »
Su an mevsimsel grip ile beraber covid mutasyonlarinin salgını var. Ve bu virüsler aynı anda enfekte etme özelliğine sahip yani hem covid hemde mevsimsel grip olabilirsiniz. Bundan korunmanın bana göre en iyi yolu maske takmak.
Calistigim İs yerimde bir kişi bir haftadır hasta yaşı genç ve sağlıklı olmasına rağmen hala öksürüğü ve halsizligi geçmedi maalesef.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1312 : 01 Ocak 2023, 12:16:35 »
Bu günlerde sahte raporlu doktorlar hemşireler öğretmenler yakalanmaya başladı her hafta yeni bir tanesi çıkıyor deminde psikolog haberi gördüm. Her halde devlet bunları kendi içinde taramaya başladı veri tabanları ile karşılaştırarak bu kadar yakalanmalar olduğuna göre.  Düşünüyorum devleti böyle dolandırıp öğretmen doktor sağlık teknisyeni olup on yıl şahane maaş alabiliyorlar ise kobilerdeki mühendisleri idareciler arasında kim bilir ne yalanlar vardır. Doktor olmak ne korkunç bi,r şey öbür yanda bir meslek lisesi mezununun makine mühendisi yada ticaret lisesi mezununun işletme iktisat mali müşavir filan olması meslek liseli elektronikçinin elektrikçinin elektrik mühen disi olması nı düşünün ne kadar kolay. Doktorun öğretmenin yanında bir tornacıdan makine ressamından idare edecek kadar makine mühendisi alası çıkar vallahi hele masa başı amirlik yapıyorsa. Devleti öğretmenim doktorum diye kandıran Hadımköyde Gebze de bir kobiyi havada karada kandırır. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1313 : 01 Ocak 2023, 15:40:01 »
Ben bu konuyu anlamıyorum. Haydi özeli geçtim diyelim, resmi bir kurumda sahte diploma ile insanlar nasıl görev yapabiliyorlar. Okulların verdiği diplomaların resmi kayıtları bulunmuyor mu? İşe alım yapan kurum bu diplomaların gerçekliğini sorgulayamıyor mu? Eğer böyle bir yetenek yoksa, neden yok! Nasıl olmaz? Varsa bu görevlendirmeleri gerçekleştirenler resmen suç işlemiş oluyorlar.

Mesela kobilerde mühendislerin diplomaları gerekiyor. Teşvik projelerinde o diplomalar mutlaka soruluyor. O diplomanın sahte olup olmadığını anlamanın bir yolu vardır değil mi? En azından diplomayı veren üniversite ile iletişime geçilerek gerekli teyit sağlanabilir.

Önceki çalıştığım yerlerde diplomamı istemişlerdi. Yeni başladığım işimde ise henüz istemediler. Muhtemelen gerekmedikçe istemeyecekler de.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1314 : 01 Ocak 2023, 16:09:20 »
Özelde ne olacak dediğin gibi diplomayı istemeyen yer bile bulunabilir. Bir diyelimki Meslek lisesi Makine bölümü mezunu bir teknisyen beş yıldır çalışıyor canına tak etti bu haberlerden ilham aldı ben makine mühendisiyim dedi işe girdi. Bu teknisyenler zaten 4 sene eğitim almış CNC programlayabiliyor Catia Autocat Solidword filan çizim tasarım programı kullanabiliyor makinede üretim yapıyor kalıp üretiyor koca tezgahları söküp takıp bakım yapabiliyor ölçme cihazlarını biliyor teknik resim biliyor. Adamın biri doktor olabiliyorsa bu meslek liseli Makine mühendisiyim dese yaptıklarına ettiklerine bakarak kimse anlamaz yalan attığını. Elektrik teknisyenleri dükkan açıp fabrikalara pano üretecek bakım yapacak yetkiye sahip insanlar bunlar ben mühendisim dese kimse anlamaz şunu o zaman tamir et dese eder tasarla dese tasarlar çiz dese çizer yap dese yapar. Kaç tane mühendisten sonlu elemanlar analiz ifilan yada ne bileyim akışkanlar dinamiği filan analizi isteniyorki milyonda bir. Demek istediğim sahte doktor öğretmen bu kadar çok ise sanayiyi hayal edemiyorum. Meslek liseli işe girip asgari ücret alacağına üç kat maaşla amir olur yapacağı işte milletin izinlerini vardiyalarını düzenlemek filan yani çoğu yerde. Tutki biri huylandı üstüne gitti devlet gibi hapsede girmez ertesi gün işe gitmez başka iş arar olur biter. Bu işleri sigorta kayıtları üzerinden devletin kontrol etmesi gerek filan bir şekilde
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2023, 16:20:06 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1315 : 01 Ocak 2023, 19:04:54 »
Özelde ne olacak dediğin gibi diplomayı istemeyen yer bile bulunabilir. Bir diyelimki Meslek lisesi Makine bölümü mezunu bir teknisyen beş yıldır çalışıyor canına tak etti bu haberlerden ilham aldı ben makine mühendisiyim dedi işe girdi. Bu teknisyenler zaten 4 sene eğitim almış CNC programlayabiliyor Catia Autocat Solidword filan çizim tasarım programı kullanabiliyor makinede üretim yapıyor kalıp üretiyor koca tezgahları söküp takıp bakım yapabiliyor ölçme cihazlarını biliyor teknik resim biliyor. Adamın biri doktor olabiliyorsa bu meslek liseli Makine mühendisiyim dese yaptıklarına ettiklerine bakarak kimse anlamaz yalan attığını. Elektrik teknisyenleri dükkan açıp fabrikalara pano üretecek bakım yapacak yetkiye sahip insanlar bunlar ben mühendisim dese kimse anlamaz şunu o zaman tamir et dese eder tasarla dese tasarlar çiz dese çizer yap dese yapar. Kaç tane mühendisten sonlu elemanlar analiz ifilan yada ne bileyim akışkanlar dinamiği filan analizi isteniyorki milyonda bir. Demek istediğim sahte doktor öğretmen bu kadar çok ise sanayiyi hayal edemiyorum. Meslek liseli işe girip asgari ücret alacağına üç kat maaşla amir olur yapacağı işte milletin izinlerini vardiyalarını düzenlemek filan yani çoğu yerde. Tutki biri huylandı üstüne gitti devlet gibi hapsede girmez ertesi gün işe gitmez başka iş arar olur biter. Bu işleri sigorta kayıtları üzerinden devletin kontrol etmesi gerek filan bir şekilde

O kadar da değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1316 : 01 Ocak 2023, 19:36:11 »
Bakan Varank, yeni yıla 'motokurye' olarak girdi; sipariş götürdü >> https://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakan-varank-yeni-yila-motokurye-olarak-girdi-siparis-goturdu-42196917

Neredesye hergün tuhaf olaylarla karşılaşıyoruz.
Siyasi bir düşüncede falan değilim. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, SANAYİ ve Teknoloji Bakanının yılbaşı akşamı kuryelik yapması ve bu konuda haber yapılmasındaki amaç  nedir?

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1317 : 01 Ocak 2023, 20:03:25 »
TSK paketler demek istiyor olabilir

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1318 : 03 Ocak 2023, 13:50:09 »
Boğazım berbat vaziyette. Neredeyse nefes alamıyorum, bademciklerim o derece şişti. Birike birike turşusunu kurduğum yıllık izinlerimden 5 günü kullandım sonunda. Salgın var galiba. Kollayın kendinizi!

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1319 : 03 Ocak 2023, 14:04:37 »
Sakarya'dan Erzincana gittim.
kendi arabamızla ortalama 90- 100km  hızla 10  saati geçiyor.
düşünüyorum da,   merkeze bu kadar uzak  olan bir şehirin  gelişmesi kolay değil.
ekonomik merkezlere  uzak başka iller de var da,  oralarda  bir şekilde başka bir  avantaj var,  bir şekilde durumu  kurtarıyorlar.
Mesela Mersin de  çok  uzaktı  Sakarya'ya;  ama  oralarda deniz ve turizm  şehrin  makus   talihini  yeniyor.
Doğu Anadolu  için  böyle  bir  durum pek  yok,  bu  şehirlerin   makus talihini yenmesi  için  mutlaka yeni bir yol gerekiyor.
tünelin  çıkışından başlayarak  direk  Erzincan,  Erzurum,  Kars ve Ardahan'ı   merkeze  yaklaştıracak  ve sadece  bu  maksatla  planlanmış bir kara yolu projesi lazım.
gerçi  ülkeye  tamamen  yeni bir kara yolu  ağı gerekiyor da,  öncelik Doğu Anadolu bölgesinde olmalı.
bu  yol hatları  yapılırken doğal olarak  birçok  ili  bağlayacak şekilde  planlanmış,  tamam,  o  zaman  için bu anlayış doğru ve faydalı;  ama  artık  bu  iş böyle gitmiyor.
Anadolu'nun  uzak köşeleri için,  bu  illeri  merkeze direk bağlayacak,  aradaki birçok  mesafeyi  baypas edecek yeni  kara yolu  projeleri gerekiyor.