Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 297842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1290 : 28 Kasım 2022, 21:50:03 »
Koca ülke moral değerleri yüksek tutmak için kala kala tabanca tüfeğe iha siha ya kaldı yazık bize.  Eskiden Savunma Havacılığı eve götürmeden vapurda çarçabuk okurdum anlatamazdım çünkü normal bir insan uçaklardan silahlardan niye hoşlanır ki bende hobimi kendi içimde yaşardım. Şimdi memleket sanki bizim omuzlarımızda son moral değeri bizim hobi kaldı gibi olduk gazeteler bile S&H oldu

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1291 : 28 Kasım 2022, 22:09:16 »
Koca ülke moral değerleri yüksek tutmak için kala kala tabanca tüfeğe iha siha ya kaldı yazık bize.  Eskiden Savunma Havacılığı eve götürmeden vapurda çarçabuk okurdum anlatamazdım çünkü normal bir insan uçaklardan silahlardan niye hoşlanır ki bende hobimi kendi içimde yaşardım. Şimdi memleket sanki bizim omuzlarımızda son moral değeri bizim hobi kaldı gibi olduk gazeteler bile S&H oldu

O da neredeyse şansa oldu :) Eğrisi doğrusuna geldi. Kimse bu ülkenin mühendislerine, bilim adamlarına güvenmezdi. Hemencecik senden 100 sene önce başlamış memleketlere kafa tutmanı bekliyordu. Siyasi irade beyinsizlerden oluştuğu için yol alamadık. Nasıl olduğunu tartışmayacağım ama memleketin tek tutanacak kısmı savunma sanayisi kaldı. İstenirse oluyormuş. Arkasında duruldu mu bu insanlar bunu başarabiliyormuş yani.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1292 : 28 Kasım 2022, 22:35:16 »

Annen, eşin kızardı, kafa bulurdu seninle değil mi Putty, hadi itiraf et ... :)

Ama biz gördük, şimdilerde yaşanan o heyecanları, Mekolarla, F-16larla, ACV ile 35-40 yıl önce yaşamaya başlamıştık biz. Filizler kimse farkında olmadan ağaç oldu, orman olma yolunda gidiyor.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2022, 22:37:46 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1293 : 28 Kasım 2022, 22:52:05 »
Paran değersiz kişi başı milli gelirin yarıya düşmüş asgari ücret 290 dolar futbol milli takımın sürünüyorken siha iha ulusal onuru sürükleyemiyor tek başına sorun orada. Böyle olunca bizim siha lar Saddam ın Scut ları ile hava atması gibi görünüyor

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1294 : 29 Kasım 2022, 00:36:03 »
Paran değersiz kişi başı milli gelirin yarıya düşmüş asgari ücret 290 dolar futbol milli takımın sürünüyorken siha iha ulusal onuru sürükleyemiyor tek başına sorun orada. Böyle olunca bizim siha lar Saddam ın Scut ları ile hava atması gibi görünüyor

Silahların, askeri gücün bir yumruksa ekonomin de o yumruğu savuran koldur. O yüzden bir yanımız eksik hep.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1295 : 29 Kasım 2022, 04:16:22 »
merzifonlu en unutamadığın dizide Breaking Bad di dimi

Elbette. ;D 2-3 Yıl sonra bu avatardan sıkılınca sırada Walter White, nam-ı diğer Haisenberg var. Gerçi o eroin değil kristal meth yapıyor, ama olsun.

Kemerlerinizi bağlayın, küresel ekonomi yine ve yeniden krize girdi. Kriz yine Çin'den başladı. Allah sonumuzu hayr etsin.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2022, 04:19:42 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1296 : 29 Kasım 2022, 11:42:20 »
@SKYWOLF;

Üstadım, iki üniversite okudum. İlki İTÜ Kimya Fakültesi Gıda Müh. bölümüydü. İkinci sınıfta bıraktım orasını. Kimya ile fazla hasbihal oluyorsunuz kimya fakültesinde, kimya bilgisi oradan geliyor. ;D

Diğeri de Marmara Ün. Fen Ed. Fakültesi Matematik bölümü. Onu tamamladım. İkisinde de kötü öğrenciydim. Ödev yapmayı sevmediğim için!  ;D

Avatarlara gelince; ilki Kurtlar Vadisindeki merzifonlu eroin profesörü idi. "merzifonlu" Kullanıcı adı oradan geliyor. İkincisi de Kemal Sunal'ın oynadığı Tokatçı filmindeki Çinli Şogun, ilaç gibi eroin yapan eleman!  ;D

Yalnız eroin işi sakat! ;D ;D
Geçen bir fotoğraf paylaşmıştım. ;D ;D

« Son Düzenleme: 29 Kasım 2022, 11:44:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1297 : 29 Kasım 2022, 17:54:50 »
1927 Solvay Fizik Konferansından bir resim. Bu 5. Konferanstı. 1 Yıl fizik, 1 yıl boş, 1 yıl kimya branşında olacak şekilde ve alanında Nobel Ödülü kazanmış veya kazanmaya yakın yıldızlar karması bilimciler toplanıyor. Herkes davet edilmiyor yani, 50 okka da...k lazım buna katılabilmek için.

Ordinaryus Prof. Dr. Merzifonlu Abuzer Kömürcü'nün fotoğrafı, önemsiz(!) bir fizikçi olan Dr. H. A. Lorentz'in yerine montajlanmış. ;D Kimyacı Abuzer abimiz yanlışlıkla fizik toplantısına katılmış!

En son yapılan Solvay Fizik Konferansında, yanlış hatırlamıyorsam, kuantum bilgi işleme tartışılmıştı.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2022, 18:03:28 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1298 : 29 Kasım 2022, 23:39:50 »
İnşallah bu ay ihracat 25 milyar dolar olur

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1299 : 06 Aralık 2022, 08:03:02 »
Sabah sabah gazete okuyum dedim moralim bozuldu

https://www.haberturk.com/turkiyede-asgari-ucret-gercegi-3544790-ekonomi

Avrupa'da asgari ücreti en düşük 3. ülke olmuşuz. Daha da kötüsü son 10 yılda asgari ücreti euro olarak azalan tek ülkeyiz. Bizden daha düşük iki ülke Arnavutluk Bulgaristan ve onların asgari ücreti iki kat artmış bizimki düşmüş. Sadece Türkiye de asgari ücret düşmüş.

« Son Düzenleme: 06 Aralık 2022, 08:24:49 Gönderen: re »