Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291880 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1270 : 19 Kasım 2022, 00:24:16 »
ABD’den vatandaşlarına uyarı: Türk ordusu operasyona hazırlanıyor.
ABD'nin Erbil Başkonsolosluğu, "Önümüzdeki günlerde Kuzey Suriye ve Kuzey Irak'ta potansiyel Türk askeri harekatına ilişkin güvenilir açık kaynaklı raporları izleniyor" ifadeleriyle ABD vatandaşlarına uyarıda bulundu.

https://www.sozcu.com.tr/2022/dunya/abdden-vatandaslarina-uyari-turk-ordusu-operasyona-hazirlaniyor-7488018/

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1271 : 19 Kasım 2022, 01:21:59 »
Çok mu vatandaşları varmış oralarda ???

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1272 : 19 Kasım 2022, 03:42:01 »
https://www.karar.com/guncel-haberler/cola-turkanin-bitis-hikayesini-anlatti-abd-sikayet-etti-devlet-35-1705703

bu haberi gördünüz mü?
hep merak ederdim yahu!
içmiştim,  tadı da güzeldi hani.

Rezalet. Normal bir ülkede hükümet düşürüp, vatana ihanetten yargılama yapılacak konular bizim ülkemizde normal karşılanıyor.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1273 : 19 Kasım 2022, 10:56:54 »
https://www.karar.com/guncel-haberler/cola-turkanin-bitis-hikayesini-anlatti-abd-sikayet-etti-devlet-35-1705703

bu haberi gördünüz mü?
hep merak ederdim yahu!
içmiştim,  tadı da güzeldi hani.

Rezalet. Normal bir ülkede hükümet düşürüp, vatana ihanetten yargılama yapılacak konular bizim ülkemizde normal karşılanıyor.

Bahsettiği dikey kartel yasağı ve ülkemizde 1990 sonlarından beri yasası yasağı var. Ha kendisi yasağı delmiş midir, delmemiş midir ayrı konu, mahkeme 7 yıl sonra cezayı iptal etti ama biz de üretimdeki bir kısım işletmeleri başka firmalara devrettik diyor, ilginç. Fakat yasası yok demesi garip.

Hoş, artık, ne  Türkiye'de ne de Dünyada , 1980-90'ların tüketici ve küçük firmalar lehine piyasayı koruyan anlayışı yok. Çoğu alanda yatay karteller, fiyat ve pazar dayatmaları var gibi.

Gerçi bir de kurumlarda bir dönemde Fetö hakimiyeti meselesi var ki, bunları kimler kurdu, kimler büyüttü, kimler hakim kıldı, kimler savaştı, halen kimler ortaklık yapıyor, yarın kimler bunlarla devam etme niyetinde, çok derin (bağlantılar açısından) ve karman çorman (dikkat karışık değil, karman çorman) meseleler . Bu bakımdan Murat Ülker ne durumdadır acaba? Bir dönem şirket merkezini yurt dışına taşıma meselesi mı vardı ne ?

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #1274 : 19 Kasım 2022, 12:49:16 »
Konu siyasete kayacağı için birşey yazmak istemedim ama, Murat Ülker ve Ülker şirketi az konuşsun , zaten öyle de yapıyor çıkarı için, babasının hayrına mı 15 temmuzdan sonra bütün varlıklarını yurtdışına kaçırdı. "Aranızda günahsız olan ilk taşı atsın."

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1275 : 23 Kasım 2022, 13:41:04 »
gece 4 ile 4.10 arası  deprem oldu, ben  bölgeye çok yakın  bir  ilçedeyim, , ,   gerçekten çok şiddetli bir depremdi.
telefonuma mesaj veya uyarı gelmedi.
iki saat dışarıda  kalıp içeri girdik, sonra tam sabah ezanı sırasında  artçı  oldu,  yine dışarı çıktık.
burada elektrik veya internet kesintisi olmadı.

aileme bir şey demedim;  ama ne yalan söyleyeyim,  bu konuları takip eden birisi olarak,  bir yerlerde nükleer bir saldırı  olma  ihtimali geldi aklıma.  çok şükür değilmiş.
deprem tatbikatında telefonlara  uyarı gelip,  gerçek depremde hiçbir uyarı gelmemesi dikkatimi çekti.
gerçi,  tatbikat sırasında da benim telefon   tatbikattan çok sonra saat 20  sonrası  çalmıştı zaten.

tüm ülkeye geçmiş olsun,  yaralı yurttaşlara acil şifalar dilerim.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2022, 13:51:14 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1276 : 23 Kasım 2022, 16:07:27 »
gece 4 ile 4.10 arası  deprem oldu, ben  bölgeye çok yakın  bir  ilçedeyim, , ,   gerçekten çok şiddetli bir depremdi.
telefonuma mesaj veya uyarı gelmedi.
iki saat dışarıda  kalıp içeri girdik, sonra tam sabah ezanı sırasında  artçı  oldu,  yine dışarı çıktık.
burada elektrik veya internet kesintisi olmadı.

aileme bir şey demedim;  ama ne yalan söyleyeyim,  bu konuları takip eden birisi olarak,  bir yerlerde nükleer bir saldırı  olma  ihtimali geldi aklıma.  çok şükür değilmiş.
deprem tatbikatında telefonlara  uyarı gelip,  gerçek depremde hiçbir uyarı gelmemesi dikkatimi çekti.
gerçi,  tatbikat sırasında da benim telefon   tatbikattan çok sonra saat 20  sonrası  çalmıştı zaten.

tüm ülkeye geçmiş olsun,  yaralı yurttaşlara acil şifalar dilerim.

Depremden hemen önce gelen ve sarsıntıı yaşarken bakabildiğim mesaj...
Sarkaryada'yız. Eşim ve annem sarsıntıdan oldukça etkilendiler ama nedense ben hiç korkmadım. Galiba deprem gerçeğine artık alışmış durumdayım. Sarsıntı yaşanırken hepimiz bir aradaydık ve yere çöktük. O arada bakabildiğim mesaja çok şaşırdım. Bir depremi, sarsıntıdan kısa süre önce tespit edebiliyorlar demek ki!
04:49'da ekran görüntüsünü almak aklıma geldi.

17 Ağustos 1999 depremiyle kıyaslanamaz, ancak bu büyüklükte bir depremi kayıpsız atlatmak oldukça iyi bir gelişme.
Hepimize geçmiş olsun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1277 : 23 Kasım 2022, 16:34:33 »
Önceden tahmin değil de, deprem dalgalarının deprem merkezi dışına geç ulaşması ile ilgili, merkezde depremin tespit edilen depremin etki alanına bildirilmesine dair teknoloji galiba

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1278 : 24 Kasım 2022, 11:02:38 »
Youtube'da, Twitter'da falan korkunç bir sevgi, takıntı seviyesinde de ilgi var birçok kişide. Yani sokakta çıkıp bir Türk ile konuşsan savunma sanayisini muhakkak bilgisi vardır. Diğer ülkeler de böyle mi? Yabancıların forumlarına da bakıyorsunuz sanırım. Oralarda da bu şekilde bir ilgi var mı? Yoksa gerçekten her Türk asker mi doğuyor? Dünden beri inanılmaz bir heyecan, mutluluk var. Gözleri dolu dolu olan onlarca kişinin mesajını okudum. Bu kadar hızlı bir kalkınma hamlesi şans değil, eminim. İnsan ister istemez de geçmişi ve yapılan hataları düşünüyor. Savunma sanayisi bir ülkenin kalkınmasının amiral gemisidir ve siyaset üstü bir yerdedir.   

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1279 : 24 Kasım 2022, 11:44:41 »
"Sarkaryada'yız. Eşim ve annem sarsıntıdan oldukça etkilendiler ama nedense ben hiç korkmadım. Galiba deprem gerçeğine artık alışmış durumdayım. Sarsıntı yaşanırken hepimiz bir aradaydık ve yere çöktük. O arada bakabildiğim mesaja çok şaşırdım. Bir depremi, sarsıntıdan kısa süre önce tespit edebiliyorlar demek ki!
04:49'da ekran görüntüsünü almak aklıma geldi.

17 Ağustos 1999 depremiyle kıyaslanamaz, ancak bu büyüklükte bir depremi kayıpsız atlatmak oldukça iyi bir gelişme.
Hepimize geçmiş olsun. "

ben de bir ilçesindeyim,  dünden beri sular kesik.

o  dediğiniz uyarı mesajına dair  internette bazı paylaşımları ben de gördüm;  ama benim telefonumda hiç olmadı.
konum ayarlarına girdiğimde  acil durum konum hizmeti de,  deprem uyarıları da açık,  bana  niye gelmedi o uyarı mesajı acaba?
konumunuz aktif miydi?
benim konumum kapalıydı,  ondan mı acaba?