Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 298894 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1250 : 13 Kasım 2022, 22:00:10 »
Taksimdeki bombalama nedeniyle sosyal medya'ya erişim yasağı uygulanıyor deyola.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1251 : 13 Kasım 2022, 22:09:35 »
Terörün amacı zaten ülkede sıkıntı yaratmaktır. Tüm nüfusu bu kadar etkilemelerine izin vermemiz ne kadar mantıklı benim aklım almıyor. Başka ülkelerde inadına halk normal yaşamına devam ederek terör örgütüne meydan okuyor biz sosyal medyanın fişini çekiyoruz. Bu tetöristi mutlu eder hatta bir poşet bomba ile atom bombası etkisi yaratmış gibi oluyorlar.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1252 : 13 Kasım 2022, 22:30:55 »
Twitter'a geçici yasak koyulmasını anlarım. Çünkü bazı vicdansızlar olay yeri ile ilgili fotolar paylaşıyorlar. Bu görselleri paylaşanlar hakkında da cezai işlem yapılması gerekiyor. Ama Youtube'u niye engelliyorlar anlamıyorum

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1253 : 13 Kasım 2022, 22:42:20 »
Twitter'a geçici yasak koyulmasını anlarım. Çünkü bazı vicdansızlar olay yeri ile ilgili fotolar paylaşıyorlar. Bu görselleri paylaşanlar hakkında da cezai işlem yapılması gerekiyor. Ama Youtube'u niye engelliyorlar anlamıyorum

Tersine paylaşılsın,

Güya bunlar demokrasi hak hukuk diyorlar. Görsün dünya boş bebek arabasını, yerde kanlar içinde annesini, bunun neresi demokrasi hak, hukuk arayışı, sorgulasın cümle alem biraz.   Belki utanır destekçileri, Avrupa. İsveç, Finlandiya şimdiye kadar kimlere destek verdiğini görsün, ki kendileri dışındakileri, bizleri insan olarak görüyor mu bu süzme faşistler şüpheli ya....

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1254 : 13 Kasım 2022, 23:03:06 »

Tersine paylaşılsın,

Güya bunlar demokrasi hak hukuk diyorlar. Görsün dünya boş bebek arabasını, yerde kanlar içinde annesini, bunun neresi demokrasi hak, hukuk arayışı, sorgulasın cümle alem biraz.   Belki utanır destekçileri, Avrupa. İsveç, Finlandiya şimdiye kadar kimlere destek verdiğini görsün, ki kendileri dışındakileri, bizleri insan olarak görüyor mu bu süzme faşistler şüpheli ya....

Istediginizi gosterin ne ABDnin ne AB nin umurlarinda olmaz...

Onlari vazgecirmenin yolu onlara bedel ödetmekten geçer..
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2022, 23:07:20 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1255 : 13 Kasım 2022, 23:38:20 »

Tersine paylaşılsın,

Istediginizi gosterin ne ABDnin ne AB nin umurlarinda olmaz...

Onlari vazgecirmenin yolu onlara bedel ödetmekten geçer..

Eeee, ne yapalım, Türk'ün Türk'e propagandası mı ?
Kendi kendimize dövünüp yırtınalım mı ?
Ermenisi, Yunan'ı, PKKsı sosyal medyayı yıksın yabancı dilde, biz Türkçe kendi kendimize dövünelim. Hadi onu geçtim,
 adam yeri gelsin senin memleketinde bile yaygın medyada ayısever, çevreci PKK güzellemesi yapsın.

Yasak mı yabancı sosyal medya. Adam PPK güzellemesi yaparken, şu bombalı eylemleri koyup cevap verecek adam yok mu, üç beş vatan evladına mı kalıyor bu iş. Devlet onca kaynağı elinde dünya kamuoyunu aydınlatamıyor mu , fotoğrafları, videolarıyla.
Bir daire, kadro kuramıyor mu devlet bu işler için .

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1256 : 13 Kasım 2022, 23:47:58 »
Sosyal Medya, iletişim hakkı, ifade özgürlüğü, Haber alma özgürlüğü v.b. şeyler ülkemizde ne ifade ediyor?

Bu tür olaylar ülkemizde ilk defa mı oluyor? 42 yıldır her zaman oluyor.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2022, 23:48:44 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1257 : 14 Kasım 2022, 00:29:25 »
Mobil hatlardan erişim var, sabit hatlardan yok. İlginç!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1258 : 14 Kasım 2022, 10:42:33 »

Tersine paylaşılsın,

Olayın gerçekleştiği yerde normalde oldukça fazla turist olur. Acaba yaralananlar arasında turistler var mı? Varsa teröristlerin destekçilerinin kendi vatandaşlarına da zarar verdiğini kanıtlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1259 : 14 Kasım 2022, 12:19:49 »
Oncelikle dun Istiklal Cad gerceklesmis olan Teror olayinda yasamlarini kaybetmis bulunan vatandaslarmiza Allahtan rahmet , yaralilara da erken sifa dilerim.

Bombayi koymus olan kisi sorgusunda kendisine emrin kobaniden geldigini.kendisinin PKK/PYD/YPG tarafin istihbarat uzerine egitildigi .....hakkinda bilgi verdi. " Yanlis anlasilma olmasin ne Teroristi ne de bagli oldugu teror orgutlerini savunuyorum" Ancak  cozemedigim durum su . PKK/PYD/YPG nin icerisinde kendi basina hareket eden birimlermi var?  Bunu sormamin nedeni su anda ulkemiz  tarfindan Isvec,Finlandiya nin Naton ya girisine engel gosterilen ana konu PKK/PYD/YPG saglanan destek ..... Bu durumda PKK/PYD/YPG nin boyle bir eylemin zamanlamasinin kendi ayagina kursunsikmasi oldugunu bilmiyormu?

Boyle bir eylemi su asamada ABD nin  desteklemesi ne kadar mantikli?  Rusya federasyonu da PKK/PYD/YPG ABD kadar alani olmasa da destekledigi biliniyor. Ancak Ukrayna dolayisi ile tamami ile yalnizlik icerisinde kalmis ve yegane penceresi Turkiyede boyle bir eylemi gerceklestirilmesine on ayak olmasi Nato nun genislemesini yavaslatacak olsa da zamanlama acisindan yapmis oldugunun dusuk bir ihtimal oldugunu dusunuyorum. Daha degisik dusunceler ???