Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 298910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1240 : 15 Ekim 2022, 16:11:09 »
Bartın'da hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah'tan rahmet, sevenlerine de sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun.

2022 yılındayız ve halen ülkemizde bu tip kazalarla kayıplar veriyoruz. Sadece madencilik değil, bütün sanayi kollarında işgüvenliğini artıcı çalışmalar yapılıyor. Yönetmelikler sürekli güncelleniyor. Önlemler sürekli artırılıyor. Buna karşın malesef sonuç değişmiyor. Bu düşündürücü. Bu olayları önleme konusunda eksik olan bir şeyler var demek ki! Cezalar vs caydırıcı değil ya da bu iş cezayla çözülebilir mi? İnsanlar yeterince bilinçlendirilemiyor belki de!

Yaşanan kazadaki gibi tehlikeli işlerde kullanılmak üzere artık insansız sistemlerin geliştirilme vakti geldi de geçiyor bence.

Bartın'daki maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılara acil şifalar dilerim.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1241 : 15 Ekim 2022, 20:25:42 »
Bartın'da hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah'tan rahmet, sevenlerine de sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun.

2022 yılındayız ve halen ülkemizde bu tip kazalarla kayıplar veriyoruz. Sadece madencilik değil, bütün sanayi kollarında işgüvenliğini artıcı çalışmalar yapılıyor. Yönetmelikler sürekli güncelleniyor. Önlemler sürekli artırılıyor. Buna karşın malesef sonuç değişmiyor. Bu düşündürücü. Bu olayları önleme konusunda eksik olan bir şeyler var demek ki! Cezalar vs caydırıcı değil ya da bu iş cezayla çözülebilir mi? İnsanlar yeterince bilinçlendirilemiyor belki de!

Yaşanan kazadaki gibi tehlikeli işlerde kullanılmak üzere artık insansız sistemlerin geliştirilme vakti geldi de geçiyor bence.

Bartın'da hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah'tan rahmet, sevenlerine de sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun. Malesef cok aci.

Ne bu olay, ne de evelsileri kaza olarak nitelenemez .
Bu ve benzerleri, cok daha buyuk boyutta olan lar ne acidir ki her birkac yilda bir ulkemiz medenlerinde gerceklesmektedir. Ancak bizler bu olaylardan hic ders almiyoruz. " sadece olenlere rahmet dileyip gereken yapilacaktir vs diyip olaylari gecistiriyoruz"

Neden mi ?
Gozu paradan baska bir sey gormeyen maden isletmecileri  ve onlara her turlu destegi saglayan gerekli kanunlari cikarmayan siyasiler. Cikarilmis olan kanunlari yururluge girmesini surekli erteleyen,  adaletin pencesini etkisiz kilan .Aciktan isverenlere destek saglayan . Siyasi partilerin ve iktidarlarin hepsinin bu olaylarin bu siklikta olmasindan  sorumludurlar.
Yuzlerce , binlerce maden calisaninin  bir dilim ekmek uguruna o ucube madenlerde calismak zorunda birakan zihniyetin ellerindeki kan iki cumle bir saha ziyareti ile temizlenemez.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1242 : 08 Kasım 2022, 13:04:20 »
Bankalardan alabildiğiniz kadar krediyi alabileceğiniz en uzun vadeler ile alın kullanın arkadaşlar şimdi kredi alma zamanıdır. Hatta kredi kartları ile uzun vadeli kafanızdaki alışverişlerinizi bekletmeden yapsanız yine karlı olursunuz. Yılbaşını geçirmeden bankalardan yirmi otuz kırk zorla verilen kredileri hepsini çekin kullanın ama en uzun vadeler ile mutlaka.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1243 : 08 Kasım 2022, 14:29:52 »
Nooldu savaş mı var?

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1244 : 08 Kasım 2022, 14:46:09 »
Nooldu savaş mı var?
Ekonomik savaş var, farkında değil misin? ;D

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1245 : 08 Kasım 2022, 14:56:06 »
İşte o iş karışık!!!

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1246 : 13 Kasım 2022, 19:14:02 »
Dün deprem e hazırlık diye tüm ülkeye mobil mesaj yollama denemesi yapıldı bugün youtube ve twiter e erişim engeli var hayırdır inşallah ne oluyor bana bir dizi tatbikat yapılıyor sanki kamuda gibi geliyor
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2022, 19:16:23 Gönderen: re »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1247 : 13 Kasım 2022, 19:22:50 »
Komedi bir ülkede yaşadığımız için yine internet sorunlu, twitter'e girilmiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1248 : 13 Kasım 2022, 19:34:58 »
Dün deprem e hazırlık diye tüm ülkeye mobil mesaj yollama denemesi yapıldı bugün youtube ve twiter e erişim engeli var hayırdır inşallah ne oluyor bana bir dizi tatbikat yapılıyor sanki kamuda gibi geliyor

Bana mobil mesaj gelmedi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1249 : 13 Kasım 2022, 19:47:36 »
skywolf onun ayarı var telefonda onay vermediysen o mesaj gelmiyor ama ben bilmiyorum nasıl oluyor