Gönderen Konu: İstanbul'da patlama  (Okunma sayısı 2565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İstanbul'da patlama
« : 27 Mayıs 2011, 04:00:31 »
İstanbul'da patlama

Patlama KOÇ Köprüsü altındaki otobüs durağında meydana geldi
26 Mayıs 2011 Perşembe, 09:09:15

İstanbul Etiler Koç Köprüsü'nün altındaki otobüs durağında bir çöp kutusunda  patlama meydana geldi. Patlama sonucunda 1'i polis 7 kişi yaralandı.

Bomba patladığında oradan geçmekte olan belediye otobüsünden çok sayıda yaralı hastaneye götürüldü. Yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındılar. Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılanların polis memuru Üzeyfe Erdem, İETT şoförü Seyfi Erdem, Yazgülü Şubatlı, Sami Işık ve soyadı öğrenilemeyen Agof adlı kişiler olduğu öğrenildi. Buradaki yaralılardan Yazgülü Şubat'ın hayati tehlikesi olmamasına karşın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Habertürk olay yerinde! Muhabirimiz Sorel Dağıstanlı aktarıyor...

Okmeydanı Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıların ise Ayten Bal ile Ceyhan Mercan olduğu belirtildi. Ayağından yaralanan Ayten Bal'ın ameliyata alınacağı bildirildi.

Olay yerinden ilk görüntüler için tıklayınız...

Bomba sesi İstanbul'un birçok semtinde duyuldu.

Patlamanın meydana geldiği otobüs durağının arka sokağında, Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu bulunuyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaptığı açıklamada patlama sonrasında 7 vatandaşın yaralandığını söyledi. Vali Mutlu, yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığını da sözlerine ekledi. Vali Mutlu, patlayıcının elektrikli bir bisiklet üzerine yerleştirildiğini tespit ettiklerini de belirtti.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/634116-istanbulda-patlama
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İstanbul'da patlama
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2011, 04:02:40 »
İçişleri Bakanı'ndan "Kim yaptı" açıklaması
Osman Güneş: "Deliller PKK'yı işaret ediyor"
26 Mayıs 2011 Perşembe, 19:33:26
İçişleri Bakanı'ndan "Kim yaptı" açıklaması

İçişleri Bakanı Osman Güneş, İstanbul'daki bombalı saldırıyla ilgili olarak emarelerin PKK terör örgütüne işaret ettiğini söyledi.

Güneş, Azerbaycan milli günü kapsamında Sheraton otelde düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güneş, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Güneş, "Nihai kararı vermek için olaylar üzerinde çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın birtakım değerlendirmeleri var ama bunlar kriminal araştırmalarla belli olacak. Bunlar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak terörist eylemlerdir. İstanbul'da olduğu gibi Türkiye'nin her yerinde tedbir almaya devam ediyoruz. Türkiye'de seçim döneminde bu tür eylemlerle bir maksat da ülkeyi gerilime sokmak, halkı infiale sevk etmek. Ama bizim vatandaşımız sağduyulu" dedi.

Güvenlik güçlerinin her türlü tedbiri aldığını vurgulayan Bakan Güneş, "İnanıyorum ki kısa sürede sonuç alacağız" dedi.

Bir gazetecinin 'Saldırıyı hangi örgüt gerçekleştirmiş olabilir?' sorusu üzerine Güneş, "Bu tür eylemlerde kullanılan yöntemler belli terör örgütüne işaret ediyor. Biz bu yöntemlerle geçmişte de karşılaştık. Ama dediğimiz gibi detay çalışmalar sonuçlandıktan sonra durum netleşir" yanıtını verdi. Bir başka gazetecinin PKK'dan mı şüphelenildiği sorusu üzerine Güneş, "Olaylar şu anda öyle. Ancak kesin olarak kriminal değerlendirmelerden sonra belli olacak" dedi.

İHA
http://www.haberturk.com/yasam/haber/634396-icisleri-bakanindan-kim-yapti-aciklamasi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com