Gönderen Konu: RATKO MLADİÇ YAKALANDI  (Okunma sayısı 3773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« : 26 Mayıs 2011, 16:21:50 »
Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, düzenlediği basın toplantısında savaş suçlusu olarak aranan Ratko Mladiç'in bugün yakalandığını açıkladı.

Bosna savaşı sırasında savaş suçu işlemekle itham edilen dönemin Bosnalı Sırpların askeri komutanı Ratko Mladiç yakalandı. Sırbistan Cumhurbaşkanı bilgiyi doğruladı.

İçişleri Bakanlığından bir yetkili, Sırbistan'da tutuklanan kişinin fiziksel olarak Mladiç'e benzediğini, şüphelinin DNA testlerini analiz ettiklerini söyledi.

BM savaş suçları mahkemesi 1992-1995 yıllarındaki Bosna Savaşı sırasında soykırım suçu işlediği gerekçesiyle Ratko Mladiç'in tutuklanması emrini çıkarmıştı.

AB de Sırbistan'a Birliğe üye olabilmesi için Mladiç'i yakalama şartı koymuştu.

SIRBİSTAN CUMHURBAŞKANI TADİÇ: MLADİÇ'İN YAKALANMASIYLA TARİHİN BİR SAYFASI KAPANDI

Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, ''Ağustos 2008'den bu yana yoğun bir şekilde aradığımız Ratko Mladiç, bugün yakalandı'' dedi.

Tadiç, Cumhurbaşkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, devlet kurumlarının organize bir şekilde çalışması sonucu Mladiç'in bugün Sırbistan topraklarında yakalandığını açıkladı.

Mladiç'in yakalanmasına yönelik çalışmaların Ağustos 2008'den bu yana yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Tadiç, ''Mladiç'in yakalanmasıyla tarihin bir sayfası kapandı. Bölgedeki barışa önemli katkıda bulunacaktır'' diye konuştu.

Tadiç, Mladiç'in yakalandığı yerden tutulacağı yere götürme işleminin devam ettiğini belirtti, ancak nerede tutulacağına dair ayrıntı vermedi.

Böylesi başarılı bir operasyondan dolayı gurur duyduğunu belirten Tadiç, Mladiç'in yakalanmasını ülkesi için "çok iyi bir başarı" şeklinde değerlendirdi.

http://www.haber7.com/haber/20110526/Sirp-kasabi-Miladic-yakalanarak-tutuklandi.php

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2011, 12:22:14 »
Çok şerefli(siz) yakalanmış.Çok iyi olmuş çok iyi

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2011, 13:35:04 »
kafasına  sıkmadıktan sonra  yakalasan ne olacak ,  apo  şerefsizini  getirdik  karnını  doyuruyoruz  , şerefsiz  orada bile  doğru  durmuyor

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2011, 19:45:00 »
kafasına  sıkmadıktan sonra  yakalasan ne olacak ,  apo  şerefsizini  getirdik  karnını  doyuruyoruz  , şerefsiz  orada bile  doğru  durmuyor
Elime verseler bir, iki 7.65 e bakıyor

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2011, 14:05:33 »
Hepsi sov
Mladic bosnaklara katliami hollandalilarla beraber yapmistir simdi denhaag a teslim ha ona orda gözü gibi bakarlar göz boyama
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2011, 20:54:41 »
adamın davası 1.5 yıl içinde başlıyacakmış oh yatış bir madalya vermediler oda yakında olur 

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2011, 22:35:52 »
ABD-Avrupa ikiyüzlülüğü meşhurdur zaten;mesela ermenistanın başında da bir miloseviç var bir mladiç var hayret onlarında yargılanması gerekirken adamlar devlet yönetiyo,ne güzel dünya...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2011, 23:50:51 »
miloseviç öldü gitti

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2011, 00:42:20 »
miloseviç öldü gitti

Kardeşim nasıl okuyosun anlamadım gitti.

Demek istediğim bir miloseviçte ermenistanda var.sarkisyan karabağ işgalinde komutan değilmiydi?bosnanın hesabı miloseviçten,kradziçten,mladiçten soruluyoda hocalının hesabı sarkisyandan ve diğerlerinden neden sorulmuyor?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
RATKO MLADİÇ YAKALANDI
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2011, 22:36:37 »
yav o milosoveç degil sırp olan ben onu vurguladım anladım ya senin dedigini ya.Ben miloseviçn öldügünü yazdım biliyom onların başındada bir kasap var.O kasaplarıda yönetenler var işte dünya...