Gönderen Konu: O uçak kazasında şok eden iddia!  (Okunma sayısı 3667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
O uçak kazasında şok eden iddia!
« : 23 Mayıs 2011, 13:29:11 »

Atlantik Okyanusu'na düşerek 228 kişiye mezar olan Air France uçağı ile ilgili ortaya ilginç bir iddia daha ortaya atıldı!
23 Mayıs 2011 Pazartesi, 12:51:03

Alman haber dergisi Der Spiegel'e göre, ismi açıklanmayan bir uzmanın, uçağın kara kutularının incelenmesi sırasında, uçağın kaptanı Marc Dubois'nın acil durum sırasında kokpitte olmadığının tespit edildiğini söyledi. 1 Haziran 2009'da Atlantik'e düşen Air France'ın 447 sefer sayılı uçağı, Rio de Janeiro'dan Paris'e uçmaktaydı. Ayrıca, Türk müzisyen F. Ceren Necipoğlu uçaktaydı.

Neredeyse iki yıldır ulaşılamayan uçağın enkazı geçtiğimiz ay Brezilya'nın kuzey doğu kıyılarının bin kilometre açığında bulunmuştu.
Kara kutu ortaya çıkana dek, diğer uçaklar etrafından dolaşırken, Air France uçağının kötü havaya doğru uçtuğu düşünülüyordu.
Ancak Der Spiegel'in ulaştığı bilgilere göre uçuş ekibi, uçağı fırtına bulutlarının dışında tutacak bir rota çizdiler. Bu rapora göre çizilen rotanın başarılı olduğu, uçak kayıtlarında yüksek türbülansla karşılaşılmadığı ortaya çıkıyor. Der Spiegel'e açıklama yapan uzmanlar, kötü hava şartlarından kaynaklanan buz kristallerinin "pitot tübü" adı verilen ve uçağın hızının ölçülmesini sağlayan cihazı bozduğunu söylediler. Cihazın arızalanmasının ardından uçağın yükselişe geçmesinin motorları durdurduğu ve uçağın çakılmasına sebep olduğu düşünülüyor.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/633312-o-ucak-kazasinda-sok-eden-iddia
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2011, 13:36:25 »
Bizim Amsterdama düsen ucagimiz hakkinda neler söylendi yok yeterli yakiti yoktu , yok ögrenci kulaniyordu filan demek kendi ucaklarida düsüyor anlasilan. ucak kazasi dehset kötü durum fakat bu THY ve Türkiye karalamalari yokmu bu benim hep icimde bir kin olarak kalacak.
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2011, 14:30:00 »
Meyve veren ağacı taşlarlar. THY büyük bir firma, rakiplerin her fırsatta saldırması normal. Yani onlar için normal...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2011, 15:27:22 »
Uçaklar bulutların üzerinde uçmazlar mı? atmosfer hadiselerine nasıl yakalanıyorlar?

Çelişkiler var...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2011, 15:50:43 »
Uçaklar bulutların üzerinde uçmazlar mı? atmosfer hadiselerine nasıl yakalanıyorlar?

Çelişkiler var...

Atmosfer bulutlarda mı bitiyor yani?(!)

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2011, 16:06:30 »

Çelişkiler var...

Hava olayları Fırtına,yağmur vs bulutlarda oluşuyor . Uçakların çıkabildiği üst katmanlarda hava olayları görülmez.

Atmosfer bulutlarda mı bitiyor yani?(!)

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2011, 02:26:25 »
Bu kadar kesin biliyormuş gibi konuşmayın bari, rica ediyorum.

Yaklaşık 11-12 bin metreye kadar her türlü hava olayı görülür. Hatta, bu irtifalarda bizim yeryüzünde 40 yılda bir gördüğümüz kasırgalar, sürati saatte 1000 km'ye varan fırtınalar görülmesi sıradan bir durumdur. Ticari uçuşların da irtifası 12 bin metre civarı ve altıdır. Kısacası, yolcu uçakları kalkıştan inişe kadar genellikle sürekli hava olaylarının görüldüğü atmosfer tabakasının içinde uçarlar.

ruhumuz var teslim etmeden önce