Gönderen Konu: kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor  (Okunma sayısı 35339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor
« Yanıtla #50 : 25 Mayıs 2011, 00:21:36 »
bizim f 16 fuze menzili israilinkilerin yarisı
Bizim Aim-120'ler Çin malı heralde.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #51 : 25 Mayıs 2011, 00:25:12 »
senin emanetten ucurdugun f 16 lari israil yazilimlari elinde ucuruyor istedigini takiyor hatta f 16 ni degisik bir dizayni vardi renk vs vs
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #52 : 25 Mayıs 2011, 00:28:27 »
senin emanetten ucurdugun f 16 lari israil yazilimlari elinde ucuruyor istedigini takiyor hatta f 16 ni degisik bir dizayni vardi renk vs vs
Rengin bi önemi yok. Fazladan yakıt tankları ve kendi aviyonikleri var. Bizim yenilerde de tank olacak. İyi ama ben anlamadım menzil nasıl yarıya indi ::)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #53 : 25 Mayıs 2011, 00:30:41 »
israil kendi uretimi fuzeleri kullaniyor yazilim ellerinde oldugu icin butun ozelliklerini kafalarina gore yukseltiyorlar simdi diceksinki olurmu oyle sey bunu dememen icin guzel birsey soylicem israil zamaninda ucak yapabildigini ispatlamis bir ulkedir dahada birsey yazmama gerek yok heralde tatmin edici olmustur

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #54 : 25 Mayıs 2011, 00:35:19 »
israil kendi uretimi fuzeleri kullaniyor yazilim ellerinde oldugu icin butun ozelliklerini kafalarina gore yukseltiyorlar simdi diceksinki olurmu oyle sey bunu dememen icin guzel birsey soylicem israil zamaninda ucak yapabildigini ispatlamis bir ulkedir dahada birsey yazmama gerek yok heralde tatmin edici olmustur
Kendi üretiyor olabilir birşey demedim. Bizim füzelerin menzilinden uzun menzilli değil onların füzeleri. En azından yarısı değil. Yani İsrail'i överken kendi ülkeni yermeye hiç gerek yok.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #55 : 25 Mayıs 2011, 00:44:55 »
Kendi üretiyor olabilir birşey demedim. Bizim füzelerin menzilinden uzun menzilli değil onların füzeleri. En azından yarısı değil. Yani İsrail'i överken kendi ülkeni yermeye hiç gerek yok.
kardesim ben neden kendi ulkemi kucuk goriyimki dogrulari konusuyoruz bak sana bir sey daha anlaticam israil f 16 i butun haklariyla ucuruyor ve kendisi gecmiste ucak yapabildigini ispatlamis bir ulke ve israilin envarterinde 50 f 16 sufa ve 25 F-15 I ''ra'am israil hava kuvvetlerinin goz bebekleridir bunlari kendileri cevirdiler Ayrıca İsrail'in mühimmat konusunda bize göre büyük oranda üstünlükleri var Her türlü füze ve bomba üretebiliyorlar Ve bunlar iyi füzeler oldukları için dünyada  pazarlari var İsrai'in üstün olduğu bir konuda Hava Savunmasıdır Arrow,Barak,Spyder baya bir ayrintiya girdim umarim artik hemfikir olmusturuz

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #56 : 25 Mayıs 2011, 00:49:36 »
kardesim ben neden kendi ulkemi kucuk goriyimki dogrulari konusuyoruz bak sana bir sey daha anlaticam israil f 16 i butun haklariyla ucuruyor ve kendisi gecmiste ucak yapabildigini ispatlamis bir ulke ve israilin envarterinde 50 f 16 sufa ve 25 F-15 I ''ra'am israil hava kuvvetlerinin goz bebekleridir bunlari kendileri cevirdiler Ayrıca İsrail'in mühimmat konusunda bize göre büyük oranda üstünlükleri var Her türlü füze ve bomba üretebiliyorlar Ve bunlar iyi füzeler oldukları için dünyada  pazarlari var İsrai'in üstün olduğu bir konuda Hava Savunmasıdır Arrow,Barak,Spyder baya bir ayrintiya girdim umarim artik hemfikir olmusturuz
Doğru kendileri çevirdiler. Ama ben bizi görmeden vururlar, onların füze menzili bizimkinin iki katı lafına takıldım. Eğer bizim uçaklarımız vatanı savunacaklarsa Arrowlar bizi ilgilendirmez. F-15'leri de bir hayli eski uçaklar.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #57 : 25 Mayıs 2011, 00:57:11 »
Doğru kendileri çevirdiler. Ama ben bizi görmeden vururlar, onların füze menzili bizimkinin iki katı lafına takıldım. Eğer bizim uçaklarımız vatanı savunacaklarsa Arrowlar bizi ilgilendirmez. F-15'leri de bir hayli eski uçaklar.
bak onuda acikliyim sana ucaklar havada it dalasina girdigi anda birbirlerinui radardan tespit ediyorlar ucagin uzerindeki fuzenin menzili onemli sen 200 km otededirsin menzilin 150 dir 200 nasil vurucaksin israilin f 16 fuze menzili tam emin degilim yanlis olabilir 300 gibi birseydi sanirim turkiye 150 200 gibi birseydi tam emin degilim menzil konusunda ama ustun olduklarina emin olabilirsin zaten ufak bi arastirma ortaya cikarir ayrica israil f 15 leri okadarda eski degiller ve suan ortadogunun en buyuk hava kuvvetleri hala onlarda ve diyelimki f 15 lere karsi biz f 35 aliyoruz gucler dengelenicek diceksin yine dengelenmicek cunku israil projeye bizden sonra katildi ve bizden once f 35 lerini teslim alicak yani her halukarda bir adim onde olacaklar zaten mantikmen dusunceksin abd hic oz evladini ciplak birakirda uvey oglunu  giydirirmi?
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2011, 01:02:35 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #58 : 25 Mayıs 2011, 01:04:30 »
ayrica arrowlar bizi ilgilendirmez demissin arrowlar daha cok balistik fuzeleri durdurmak icin gelistirildi ama guzel bir sistem bizi ilgilendirmez diye birsey yok uzun menzilli hava savunma ihalemizde onlarinda ismi vardi

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #59 : 25 Mayıs 2011, 01:14:00 »
bak onuda acikliyim sana ucaklar havada it dalasina girdigi anda birbirlerinui radardan tespit ediyorlar ucagin uzerindeki fuzenin menzili onemli sen 200 km otededirsin menzilin 150 dir 200 nasil vurucaksin israilin f 16 fuze menzili tam emin degilim yanlis olabilir 300 gibi birseydi sanirim turkiye 150 200 gibi birseydi
200 ler 300 ler füzenin değil radarın tarama menzili. Yani her halukarda füze menzillerimiz hemen hemen aynı. İstediği kadar uzaktan görsün 70 km'ye kadar sokulmak zorunda füzeyi ateşleyebilmesi için.