Gönderen Konu: kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor  (Okunma sayısı 35324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor
« Yanıtla #40 : 24 Mayıs 2011, 17:02:18 »
bizim radarlarımızın  görmediğini  yüksek irtifa  hava savunma sisteminin radarı  görecekmi ??? yada bizim radarlarımız  gerçekten işe yaramıyormu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #41 : 24 Mayıs 2011, 18:07:16 »
skywolf yakit tanklari bulunduktan sonra bussuru yargara oldu nasil olduda goremedik falan sonra uzun menzili hava fuzeleri konulari cikmaya basladi zaten kac senedir bekliyoruz ihalenin sonuclanmasini 2006 2008 yillari arasiydi sanirim ama tam emin degilim tarih acisindan

Yüksek irtifa hava savunma sistemleri ihtiyacımız bu olaydan çooook öncesinden beri bilinen ve tartışılan bir konu. Bu olay oldu da ihale açıldı diye birşey yok. 

Özellikle dağlık bir bölgede uçakların alçaktan uçarak radarlar tarafından farkedilmeden hareket etmeleri mümkün olan birşey. Yüksek irtifa hava savunma sistemleri bu konuda fazla birşey yapamaz. HEIK uçaklarınız varsa o zaman durum değişir. Ancak İsral'in saldırısında uçakların deniz üzerinden açıktan geçen bir rota izledikleri görünüyor. Ve bu haldeyken kimse farketmiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #42 : 24 Mayıs 2011, 19:13:47 »
İsral'in saldırısında uçakların deniz üzerinden açıktan geçen bir rota izledikleri görünüyor. Ve bu haldeyken kimse farketmiyor!

Bu da zaten son yıllarda ülkemiz adına utanç duyulacak olaylardan biri olmuştur. Olayı haberlerden ilk duyduğumda, resmen savaş başlatmak istemiştim İsrail'e ve halen aklıma geldikçe, ne denli 'MADARA' olduğumuzu düşünmek bile istemiyorum.

Gerçekten hala acı verici bir durum benim için.

Ayrıca: Umarım o ek yakıt tankını saklıyoruzdur. Günün birinde buna cüret edeni o tankın üzerinde diri diri yakmak için.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 19:16:19 Gönderen: kanas »
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 24 Mayıs 2011, 19:15:59 »
Ve bu haldeyken kimse farketmiyor!

Ya da anlaşılarak göz yumuldu. Olay sırasında bizim hava sahamızda uçaklarımızın havada olmasığını kim garanti edebilir? Yani deniz üzerinde uçulduysa ARS 2000 radarları kesinlikle tesbit etmiştir onları. Denizde balıkçı teknelerini bile tesbit edebilecek kadar hassas bir radar bu.
ASR 2000
http://www.aselsan.com.tr/urun.asp?urun_id=91&lang=tr
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 19:18:17 Gönderen: Ateş »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #44 : 24 Mayıs 2011, 20:31:47 »
ASR 2000 geliştirme  aşamasında  ve  çok uzak mesafeleri takip edemiyor  diye biliyorum  , yani  bu radar  henüz kullanılmıyor sanırım , o zamandada  kullanılmıyordu.  ::)

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #45 : 24 Mayıs 2011, 21:34:37 »
ASR 2000 geliştirme  aşamasında  ve  çok uzak mesafeleri takip edemiyor  diye biliyorum  , yani  bu radar  henüz kullanılmıyor sanırım , o zamandada  kullanılmıyordu.  ::)

Aselsan onu bi radarı geliştirerek yapmıştı. İsmini hatırlayamayacağım. Askarad'dı galiba ama emin değilim. Trmilitary de askerde kullanan arkadaş anlatıyordu. Çok uzakları görmesine gerek yok ki hocam zaten sınırlarımıza kadar gelmişler yani onun menziline çoktan girmişlerdir ve tesbit edilmişlerdir.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #46 : 24 Mayıs 2011, 22:54:07 »
hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez ben sunu anlattim libyayi goruyoruz kactane tank ucak vs hicbiri kalkmadan nato koalisyon hepsini yok etmedimi hatta cikip demedilermi  muammer kaddafi Rusyadan savunma sistemlerini alsaydi bu is 2 kati daha zor olurdu diye daha fazla birsey anlatmicam sana geriye donup bakarsan uzun bir sekilde yazmistim
Niye yeri yalayıp giremiyomuş?
Libya'nın hava kuvvetleri çok güçlüydü de benim haberim yok heralde ::)
banada aciklarmisin libyanin hava gucunu :D varya aslinda benim dediklerimi soyluyorsunuz ama farkli sekilerde ben ne yazdim ilk sayfada guclu hava gucunuz yoksa vurabilirler libyada gorduk yalamayi birak ucaklar emdi yerleri
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 22:57:51 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #47 : 24 Mayıs 2011, 22:59:57 »
skywolf yakit tanklari bulunduktan sonra bussuru yargara oldu nasil olduda goremedik falan sonra uzun menzili hava fuzeleri konulari cikmaya basladi zaten kac senedir bekliyoruz ihalenin sonuclanmasini 2006 2008 yillari arasiydi sanirim ama tam emin degilim tarih acisindan

Yüksek irtifa hava savunma sistemleri ihtiyacımız bu olaydan çooook öncesinden beri bilinen ve tartışılan bir konu. Bu olay oldu da ihale açıldı diye birşey yok. 

Özellikle dağlık bir bölgede uçakların alçaktan uçarak radarlar tarafından farkedilmeden hareket etmeleri mümkün olan birşey. Yüksek irtifa hava savunma sistemleri bu konuda fazla birşey yapamaz. HEIK uçaklarınız varsa o zaman durum değişir. Ancak İsral'in saldırısında uçakların deniz üzerinden açıktan geçen bir rota izledikleri görünüyor. Ve bu haldeyken kimse farketmiyor!
skywolf bari sen yapma hocam bu ihale tarihine bir bak 2006 2009 yillari arasinda acildi bu ihale ve bundan once kimsenin hava savunma sistemlerimizin zafiyetleri oldugunu gormemisti guveniliyordu ama yakit tanklari cikinca cok gurultu oldu ihale acildi 06 Eylül 2007 14:46 israil suriyeyi vurdu 13.09.2007 06:07 abd resmi olarak israilin suriyeyi bombaladigini dogruladi ve 18 Eylül, 2007 13:58:00 israil ucaklari lubnan hava sahasinda ucuyor ustune yakit tanklari cikinca turkiye alel acel yuksek irtifa arayisina girdi bunu bilmiyen yoktur hatta bi sure sonra iran s 300 almayi planliyordu vs vs cok derin konular belki dedigin gibi daha oncedende almasi planlaniyordu ama suanki gibiydi heralde he aliriz he alicaz gibisinden bu olay olduktan sonra cok yargara oldu hemen arayislar falan filan
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 23:48:24 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 24 Mayıs 2011, 23:47:33 »
hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez ben sunu anlattim libyayi goruyoruz kactane tank ucak vs hicbiri kalkmadan nato koalisyon hepsini yok etmedimi hatta cikip demedilermi  muammer kaddafi Rusyadan savunma sistemlerini alsaydi bu is 2 kati daha zor olurdu diye daha fazla birsey anlatmicam sana geriye donup bakarsan uzun bir sekilde yazmistim
banada aciklarmisin libyanin hava gucunu :D varya aslinda benim dediklerimi soyluyorsunuz ama farkli sekilerde ben ne yazdim ilk sayfada guclu hava gucunuz yoksa vurabilirler libyada gorduk yalamayi birak ucaklar emdi yerleri

Hava kuvveti demek S-300 demek mi sana göre? O kolisyon güçleri gelsin aynısını bize yapsın bakalım. Valla karşımızda titreyerek selam dururlar. Herşey o kadar basit değil. S-300'ü de birşey sanmayın. Abartılacak hiçbirşeyi yok malesef.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #49 : 25 Mayıs 2011, 00:05:03 »
hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez ben sunu anlattim libyayi goruyoruz kactane tank ucak vs hicbiri kalkmadan nato koalisyon hepsini yok etmedimi hatta cikip demedilermi  muammer kaddafi Rusyadan savunma sistemlerini alsaydi bu is 2 kati daha zor olurdu diye daha fazla birsey anlatmicam sana geriye donup bakarsan uzun bir sekilde yazmistim

Hava kuvveti demek S-300 demek mi sana göre? O kolisyon güçleri gelsin aynısını bize yapsın bakalım. Valla karşımızda titreyerek selam dururlar. Herşey o kadar basit değil. S-300'ü de birşey sanmayın. Abartılacak hiçbirşeyi yok malesef.
abi sen s300 abartma diyorsun senin elinde hangi savunma sistemi var 50 senelik i hawk larmi onlarla kac ucak dusuruceksin sen tamam biz libya degiliz o duruma zaten dusmeyiz ama sende yok slm verirler falan kendini rusya cin yapma  bizim daha cikicak cok merdivenimiz var ve hava kuvetleri bana gore tabikide sadece savunma sistemleri degildir ama ilk once saldiridan once kendini korucaksin herzaman ilk oncelik savunmadir kendini savunmasini biliceksin senin dedigin gibi nasil olur biliyormusun elimizde sayisiz av onleme ucaklari olur ki cikar konusuruz deriz biraz bunlara guveniyoruz bizim f 16 fuze menzili israilinkilerin yarisi kardesim biz onlari gormeden onlar bizi radardan gorebiliyorlar ve 2011 sonuna dogru sonuclanicak buyuk ihtimalle yuksek irtifa hava savunma projesi