Gönderen Konu: kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor  (Okunma sayısı 35331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor
« Yanıtla #30 : 24 Mayıs 2011, 13:21:34 »
s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun
Yeri yalayarak uçtuktan sonra hava savunma sistemleirnin esprisi kalmaz. Burada amaç namlulu sistemlerle (Oerlikon gibi) düşman uçaklarının alçaktan yaklaşmasını önlemek, ardından orta ve uzun menzilli irtifalarda savunma şemsiyesi kurmak. Senin binlerce S-300'ün olsun alçaktan uçan uçağa karşı hiçbir işe yaramaz. Bir de demişsin uçaklarımızı yerdeyken vurur diye. Koskoca Anadolu'ya yayılmış üsleri nası vuracakmış açıkla bakalım. Biz vururuz onlar onları bir avuç toprakları var ama onlar vuramaz. Bunu demeyecektin uğraşıcam senle. Açıkla bana bunu. Atıp tutması kolay tabi.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 13:23:39 Gönderen: Ateş »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 24 Mayıs 2011, 13:45:15 »
s-300(yoksa s-400 muydu) lerin 10 metre yukseklikden ucan ucaklari bile yakalayip vura bildiyi soyleniyordu.daglik arazi haric heralde.
pac-3 lerin ise 40-50 metre yukseklikde olanlara karsi etkili ola bildiyi soyleniyordu.ve birde bir Rus sitesinden okuduguma gore s-400 lerin f-35 leri yakalamasi ve imha etmesi o kadar zor olmasada f-22 konusunda basarili olacagini dusunmedikleri yaziliyordu.ust duzey yetkililerden biriydi qaliba bunu deyen.
kusura bakmayin alintiyi gosteremiyorum cunku nerden okudugumu hatirlamiyorum.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 13:47:15 Gönderen: Vugar »

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 24 Mayıs 2011, 16:17:17 »
tamam iste yukarda bende ayni seyden bahsettim iyi okursan ve yuksek irtifa savunma sistemimiz olsa ne olurdu diceksin bizim suanki savunma sistemimiz 40 yildan daha eski ama s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun simdi 40 yil onceki teknoloji ile bugunu bir tutamayiz oyle degilmi ve suriyede s 300 lerin olmadigina emin olabiliriz cunku s 200 ler bile israil vurmadan 2 ay once gelmisti iraninkilerle beraber bizim savunma sistemimiz kaideye montali stinger i hawk 40 senelik teknolojiler s 300 s 400 pac 3 falan bunlari i hawklarla falan bir tutmak tamamen sacmalik olur ve kendinde diyorsun zaten buyuk ihtimal radarlari karistirmislardir diye muhtemelen oyle bir sey oldu sayin skywolf

İyi güzel de bölgede değil zaten bizim 40 yıl önceki teknoloji diye tabir ettiğiniz hava savunma sistemlerimiz. O bölgeyi tarayan radarlarımız var. O radarlar da öyle eski falan değiller. Ama göremediler değil mi?
hocam gormediler demekki hatta bu olaydan sonra savunma zafiyetimiz ortaya cikmisti ihale acilmisti ve senin dedigin gibi radar karistirma gibi seylerde olmus olabilir ve bi kac senaryo daha
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 24 Mayıs 2011, 16:18:55 »
S-300 ler  f-16  lara  karşı tam koruma  sağlıyormuymuşki ?
s-300 ler balistik  füzeleri önleyebiliyormuymuş?
s-300  lerde kullanılan  radarlar  bizim  radarlardan  dahamı  iyiymişki?
israil  f-16 larını  türk radarlarının  görmediğinden  yada türkiyeden habersiz  bir  operasyon  olduğundan ne kadar  eminsiniz , israil  düşündüğünüz  kadar  ahmak  bir  ülke  değil , bir  ülkenin sınırları  üzerinde  savaş  uçaklarını  izinsiz  uçurmak  savaş  sebebidir  , o zamanlar israil  ile  aramızdan su sızmıyordu.
bunuda soyledik ozamanlar iliskiler guzelde belki turkiye goz yummus olabilir ama oda zor bi ihtimal

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #34 : 24 Mayıs 2011, 16:20:01 »
tamam iste yukarda bende ayni seyden bahsettim iyi okursan ve yuksek irtifa savunma sistemimiz olsa ne olurdu diceksin bizim suanki savunma sistemimiz 40 yildan daha eski ama s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun simdi 40 yil onceki teknoloji ile bugunu bir tutamayiz oyle degilmi ve suriyede s 300 lerin olmadigina emin olabiliriz cunku s 200 ler bile israil vurmadan 2 ay once gelmisti iraninkilerle beraber bizim savunma sistemimiz kaideye montali stinger i hawk 40 senelik teknolojiler s 300 s 400 pac 3 falan bunlari i hawklarla falan bir tutmak tamamen sacmalik olur ve kendinde diyorsun zaten buyuk ihtimal radarlari karistirmislardir diye muhtemelen oyle bir sey oldu sayin skywolf

İyi güzel de bölgede değil zaten bizim 40 yıl önceki teknoloji diye tabir ettiğiniz hava savunma sistemlerimiz. O bölgeyi tarayan radarlarımız var. O radarlar da öyle eski falan değiller. Ama göremediler değil mi?
hocam gormediler demekki hatta bu olaydan sonra savunma zafiyetimiz ortaya cikmisti ihale acilmisti ve senin dedigin gibi radar karistirma gibi seylerde olmus olabilir ve bi kac senaryo daha

Ne ihalesi bu olaydan sonra açılan?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #35 : 24 Mayıs 2011, 16:20:23 »
o radarlara  f-22 bile  yakalanırken  israil  f-16 larının radarlarda  görünmediğini  düşünmek  bana hiçte  mantıklı  gelmiyor.
hangi radarla f 22 yakalaniyormus hocam sen bi arastir oyle yaz s 400 s500 fuzeleri en son teknolojiler ruslar bile bu fuzelerin daha yeni stealt yani f 22 f 35 gibi ucaklari yakalar diyorlar ve kesin  olan birseyde yok

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 24 Mayıs 2011, 16:24:37 »
skywolf yakit tanklari bulunduktan sonra bussuru yargara oldu nasil olduda goremedik falan sonra uzun menzili hava fuzeleri konulari cikmaya basladi zaten kac senedir bekliyoruz ihalenin sonuclanmasini 2006 2008 yillari arasiydi sanirim ama tam emin degilim tarih acisindan
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 16:30:05 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #37 : 24 Mayıs 2011, 16:28:27 »
s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun
Yeri yalayarak uçtuktan sonra hava savunma sistemleirnin esprisi kalmaz. Burada amaç namlulu sistemlerle (Oerlikon gibi) düşman uçaklarının alçaktan yaklaşmasını önlemek, ardından orta ve uzun menzilli irtifalarda savunma şemsiyesi kurmak. Senin binlerce S-300'ün olsun alçaktan uçan uçağa karşı hiçbir işe yaramaz. Bir de demişsin uçaklarımızı yerdeyken vurur diye. Koskoca Anadolu'ya yayılmış üsleri nası vuracakmış açıkla bakalım. Biz vururuz onlar onları bir avuç toprakları var ama onlar vuramaz. Bunu demeyecektin uğraşıcam senle. Açıkla bana bunu. Atıp tutması kolay tabi.
atip tutmak gibi bi cabam yok ben sahsi fikrimi soyluyorum istiyen bana katilir istiyen tam aksini soyler ama sana sunu soyliyim su yerde vurma konusunu 50 kere anlattim don bi oku atip tutma hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez ben sunu anlattim libyayi goruyoruz kactane tank ucak vs hicbiri kalkmadan nato koalisyon hepsini yok etmedimi hatta cikip demedilermi  muammer kaddafi rusyadan savunma sistemlerini alsaydi bu is 2 kati daha zor olurdu diye daha fazla birsey anlatmicam sana geriye donup bakarsan uzun bir sekilde yazmistim

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #38 : 24 Mayıs 2011, 16:36:06 »
don bi oku atip tutma hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez

Aslında niyetleri bir yerlere gizli gizli girmekse inan bana yeri yalayıpta girerler...

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #39 : 24 Mayıs 2011, 16:37:37 »
hic bir ucak zaten yeri yaliyipta sinirina girmez ben sunu anlattim libyayi goruyoruz kactane tank ucak vs hicbiri kalkmadan nato koalisyon hepsini yok etmedimi hatta cikip demedilermi  muammer kaddafi Rusyadan savunma sistemlerini alsaydi bu is 2 kati daha zor olurdu diye daha fazla birsey anlatmicam sana geriye donup bakarsan uzun bir sekilde yazmistim
Niye yeri yalayıp giremiyomuş?
Libya'nın hava kuvvetleri çok güçlüydü de benim haberim yok heralde ::)