Gönderen Konu: kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor  (Okunma sayısı 35329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor
« Yanıtla #20 : 24 Mayıs 2011, 01:22:17 »
hocam biraz daha aciyim sana konuyu bak dediklerimi anliyorsun suriyenin  hava savunma sistemleri İsrail sınırına çok yakın. İsrail uçakları bu sistemlere yakalanmamak için dahada kuzeyden, Türkiye sınırından geçip sinira giriyorlar ve bunuda zaten tek basina yapmadilar hocam abd aylarca istihbarat topladi ve yardim etti yoksa israil kolay kolay tek basina bu isi yapamazdi zaten asil amac irani vurmakti sonra ibre suriyeye dondu israil suriyeyle mesgulken abd irani vurucakti ikinci senaryo ise Kuzey Kore iran suriye uclusunu koseye sikistirmakti zaten o santralin yapiminda Kuzey Kore yardim etmisti yani saldiri tamamen abd katkili  hatta vikileaks belgelerinde cikmisti operasyona yardim ettigimizi anlatmamizin nedeni savas cikmamasi icindi gibisinden birsey idi cok oldu tam hatirlamiyorum hatta cok iddaali birsey anlaticam israil 2000 den beri ya ürdün den yada akdeniz ve hatay üstünden girip cıkıs yapıyormus suriye hava sahasina ne garipki bizim radarlarimizda gormemis hatta israil basbakani basbakanimizi arayip ozur dilemisti ve sayin skywolf bu hava savunma fuzeleri ayni zaman icerisinde suriye ve irana ayni sistemler verilmisti ve  5 6 eylulden 1 2 ay once teslim edilmisti ucaklarin radara gozukmemesi bundanda olabilir ya bu konu cok uzun anlatmaya kalksam baya uzun surer ama kisa birsey soylicem asil hedef irandi hemde nukleer bir sekilde yahudi lobisi falan onlemisti oyle birseyler  neyse eselemiyelim artik guzel bir sekilde acikladigimi saniyorum umarim tatmin edici olmustur
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 01:29:30 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #21 : 24 Mayıs 2011, 03:03:07 »

Haritaya dikkatli bakarsan İsrail uçakları sadece Suriye radarlarını değil, tam önüden ve hatta üzerinden geçtikleri Türk radarlarını atlatmışlar. Hal böyleyken en gelişmiş yüksek irtifa hava savunma sistemimiz bile olsa ne işe yaracaktı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 24 Mayıs 2011, 04:13:04 »
tamam iste yukarda bende ayni seyden bahsettim iyi okursan ve yuksek irtifa savunma sistemimiz olsa ne olurdu diceksin bizim suanki savunma sistemimiz 40 yildan daha eski ama s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun simdi 40 yil onceki teknoloji ile bugunu bir tutamayiz oyle degilmi ve suriyede s 300 lerin olmadigina emin olabiliriz cunku s 200 ler bile israil vurmadan 2 ay once gelmisti iraninkilerle beraber bizim savunma sistemimiz kaideye montali stinger i hawk 40 senelik teknolojiler s 300 s 400 pac 3 falan bunlari i hawklarla falan bir tutmak tamamen sacmalik olur ve kendinde diyorsun zaten buyuk ihtimal radarlari karistirmislardir diye muhtemelen oyle bir sey oldu sayin skywolf
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 24 Mayıs 2011, 11:14:45 »
israilin Hataydan giris yapmasinin maksadi Suriyanin ucaklari Turk ucagi sanip tedbir almamalarini saglamakti.ani yakalanmak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #24 : 24 Mayıs 2011, 11:23:43 »
tamam iste yukarda bende ayni seyden bahsettim iyi okursan ve yuksek irtifa savunma sistemimiz olsa ne olurdu diceksin bizim suanki savunma sistemimiz 40 yildan daha eski ama s 300 pac 3 gibi yeni nesil bir sistem olsa idi boyle olurmuydu sence birde boyle dusun simdi 40 yil onceki teknoloji ile bugunu bir tutamayiz oyle degilmi ve suriyede s 300 lerin olmadigina emin olabiliriz cunku s 200 ler bile israil vurmadan 2 ay once gelmisti iraninkilerle beraber bizim savunma sistemimiz kaideye montali stinger i hawk 40 senelik teknolojiler s 300 s 400 pac 3 falan bunlari i hawklarla falan bir tutmak tamamen sacmalik olur ve kendinde diyorsun zaten buyuk ihtimal radarlari karistirmislardir diye muhtemelen oyle bir sey oldu sayin skywolf

İyi güzel de bölgede değil zaten bizim 40 yıl önceki teknoloji diye tabir ettiğiniz hava savunma sistemlerimiz. O bölgeyi tarayan radarlarımız var. O radarlar da öyle eski falan değiller. Ama göremediler değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #25 : 24 Mayıs 2011, 11:25:33 »
S-300 ler  f-16  lara  karşı tam koruma  sağlıyormuymuşki ?
s-300 ler balistik  füzeleri önleyebiliyormuymuş?
s-300  lerde kullanılan  radarlar  bizim  radarlardan  dahamı  iyiymişki?
israil  f-16 larını  türk radarlarının  görmediğinden  yada türkiyeden habersiz  bir  operasyon  olduğundan ne kadar  eminsiniz , israil  düşündüğünüz  kadar  ahmak  bir  ülke  değil , bir  ülkenin sınırları  üzerinde  savaş  uçaklarını  izinsiz  uçurmak  savaş  sebebidir  , o zamanlar israil  ile  aramızdan su sızmıyordu.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : 24 Mayıs 2011, 11:27:37 »
o radarlara  f-22 bile  yakalanırken  israil  f-16 larının radarlarda  görünmediğini  düşünmek  bana hiçte  mantıklı  gelmiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #27 : 24 Mayıs 2011, 12:05:50 »
o radarlara  f-22 bile  yakalanırken  israil  f-16 larının radarlarda  görünmediğini  düşünmek  bana hiçte  mantıklı  gelmiyor.

Sen bundan emin misin peki?

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #28 : 24 Mayıs 2011, 12:11:46 »
Hangi S-300 hangi F-22'yi ne zaman nerede yakalamış?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #29 : 24 Mayıs 2011, 12:32:30 »

Sen bundan emin misin peki?
Emin değilim  , sadece  radar  izi  düşükte  olsa  var  diye  söylemiştim ,  yakalamıyormu? yada israil f-16 ları  radardan kaçabiliyormu?