Gönderen Konu: kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor  (Okunma sayısı 35323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
kardes ulke sinirda tatbikat yapiyor
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2011, 01:50:18 »
Yüksek irtifa hava savunma sistemimiz yok denecek kadar yetersiz diye neden uçaklarımızı kaldıramadığımızı anlayamadım ben!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2011, 09:19:04 »
amma beklediler sonuclansin su ihale artik Ruslar super teklifler verdi neden bekliyoruzn

"süper teklif"in detaylarını bizimle de paylaşabilir misin?

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2011, 17:10:02 »
7 milyar dolarlik ihale ha deyince olmuyo falan diye birsey yok kardesim israil suriyenin nukleer tesislerini vurdugu zaman yakit tanklari turk hava sahasinda ciktiginda saatler sonra haberimiz oldu bizim ilk onceligimiz hava savunma sistemi olmasi lazim bi baksaniza etrafimiza iran 3 000 km balistik fuze gelistirmis bunlar simdilik tehdit olmiyabilir iran kardesimiz falan diceksiniz bazilariniz eminim ama dunyada en cilgin miletlerden bitanesi irandir adamlar hz. mehdinin gelmesini bekliyorlar cok basit bir ornek sonra israil adamlarin muazzam hava gucu var bir savasa girsek taa 1950 yillarinin taknolojisi ilemi o jetleri dusurucez birde israilinkine bakin hepsi balistik fuzeler ucaklar icin son nesil urunler iranin bile s 200 leri var bence biz diger projelerden once bu isi halletmemiz lazim 500 tane savas ucagin olsa hava savunman zayif olsun adam sen ucaklari kaldirmadan hepsini vursun ee ne ise yaradi 500 ucagin bunlar cok komik seyler benim en rahatsiz oldugum konu su hava savunma sistemi amma beklediler sonuclansin su ihale artik Ruslar super teklifler verdi neden bekliyoruzn cok enterasan beklemenin nedeni aselsan olabilir tek tesellim bu cunku onlar radar uydu elektronik alaninda ciddi ilerlediler ve yanilmiyorsam orta menzilli uzerinde calisiyorlardi ama bekliyemeyiz cunku daha orta menzilliyi bile gelistiremedik turkiye son kez uzun menzilli hava savunma sistemi almasi gerekir sonra rahat rahat guvenli bir sekilde kendi teknolojisini gelistirebilir ve Ruslar s 300 leri ortak uretim teklifi vermislerdi ve en son modeli olan antley 2500 ve biz suan siparis versek bile bunlarin teslimati kac sene surucek allah bilir ciddiden neyi bekliyoruz  sayin skywolf konumz bu degil ama ciddiden su hava savunma ile ilgili cok doluyum kusuruma bakma ozur dilerim  :)

İran üretmişte hedefi vurabilir mi ? Kuzey Koreden sağdan soldan yarım yamalak kopyaladıkları ( onuda becerip beceremedikleri şüpheli  füzeler bizim için büyük bir tehtit evet..
Sayın Skywolf'un da söylediği gibi Yüksek irtifa hava savunma sistemi yetersizken uçak kaldıramama ne demek anlıyamadım ben ?
Yüksek irtifa hava savunma sistemi yetersizken 500 uçağı daha kalkmadan imha edecek bir güç var mı ?

Rusların teklifinin neresi süper anlamadım ben görende s-500 e falan davet ediyorlar sanar altı üstü adamlar s-300 için teknoloji transferi öneriyor s-400 de ise sadece satış öneriyor SSM ise s-400+teknoloji transferi istiyor Ruslarda ona yanaşmıyor.
Herşey dediğiniz kadar kolay yürümüyor bekliyorlarsa vardır , bir bildikleri biraz daha sabır İhale muhtemelen 2011 sonu ya da 2012 başında sonuçlanır.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2011, 18:43:17 »
Rusların teklifinin neresi süper anlamadım ben görende s-500 e falan davet ediyorlar sanar altı üstü adamlar s-300 için teknoloji transferi öneriyor s-400 de ise sadece satış öneriyor SSM ise s-400+teknoloji transferi istiyor Ruslarda ona yanaşmıyor.

Bunu bilmiyordum, eğer öyleyse teknoloji transferi olmadan da s-400'ü alsak olmaz mı?
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2011, 20:50:52 »

Bunu bilmiyordum, eğer öyleyse teknoloji transferi olmadan da s-400'ü alsak olmaz mı?

Teknoloji transferiyle birlikte alsak daha güzel olmaz mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2011, 22:29:13 »
amma beklediler sonuclansin su ihale artik Ruslar super teklifler verdi neden bekliyoruzn

"süper teklif"in detaylarını bizimle de paylaşabilir misin?
tabi memnuniyetle hepimiz bilmiyormuyuz Ruslar bize s 300 leri beraber uretelim demedilermi biraz daha aciyim biz karar vermedigimiz icin s 300 un en son gelismis olanini bile onerdiler antley 2500 tamam madem almiyoruz s 400 alirsin hazir alim son alimin olur ondan sonra 10 senemi 20 senedemi istedigin kadar gelistir hava fuzeni ve ben hava savunma sistemimiz yok diye ucak kaldiramayiz demedim iyi bir hava savunmaniz yoksa adam sizin siniriniza girer ucaklariniz tanklariniz yerdeyken vurur simdide diceksinizki nasil kolaymi oyle radarlarimiz gorucek israil suriyeyi vurdugunda taa ertesi gun gormedikmi arkadaslar biraz gercekci olalim tekrar soyluyorum ben hava savunmamiz yok diye ucak kaldiramayiz demiyorum ikisi cok farkli seyler sadece biraz daha kafamiz rahat olur bugun tarihte bir cok ornegi var israil suriye dedim yakit tanklari cikti topraklarimizda yanlismiyim bir ornek daha abd den bir ust yetkili cikip demedimi libya rusyadan s 300 leri alsaydi operasyon cok daha zor olurdu diye zaten bu bizim son disardan alimimiz olacak buyuk ihtimal ama biraz ecele etmek lazim
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2011, 22:35:50 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2011, 22:44:28 »
ice irani fuze konusunda biraz basite aliyorsun tamam diger konularda balon olabilirler ama bu adamlarin en basarili olduklari konu balistik fuze sovyetler birligi dagildigi zaman bu adamlar yanilmiyorsam ordan ogrendiler bu isi hadi bu yalan diyelim bugun sahap 3 denilen fuzenin basligi tam 2 ton geliyor normal bir fuzenin basligi 700 1000 arasi degisir genelde yanilmiyorsam eger sahap 3 adli fuzenin ise 2 ton basiyor istanbulun gobegine boyle bir fuzenin dustugunu dusunursen nedemek istedigimi az cok anlarsin hem bosunami ab liler korkuyorlar iran 10 sene sonra ab yi vurabilecek menzile cikicak diye bunlari duymiyan yoktur sanirim biz hep demiyormuyuz savasta ilk oncelik savunmadir diye e ozaman neyi tartisiyoruz  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 23 Mayıs 2011, 22:49:40 »
israil suriye dedim yakit tanklari cikti topraklarimizda yanlismiyim bir ornek daha abd den bir ust yetkili cikip demedimi libya Rusyadan s 300 leri alsaydi operasyon cok daha zor olurdu diye zaten bu bizim son disardan alimimiz olacak buyuk ihtimal ama biraz ecele etmek lazim

Yalnız İsrail Suriye'yi vururken Suriye'nin elindeki S300 sistemi armut topluyordu.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2011, 22:59:21 »
sayin skywolf suriyenin elinde resmi olarak s300 varmi bilmiyorum ama Rusya diceksen Rusya suriye ile ortak iskender fuzeleri yerlestirmek istedi ve silah vericekti yanilmiyorsam hepsi savunma amacli s 300 un varligini kabul ettimi suriye bilmiyorum yada varmi en son 1991 yilinda s300 p ilgi gostermis ancak herangi bi resmiyet yok diye biliyorum
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2011, 23:11:02 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 24 Mayıs 2011, 00:12:26 »
S300ün Suriye'deki varlığının kesinliği için birşey diyemem. Bu saldırı sırasında bu konuyla ilgili epey tartışmalar olmuştu. Ama kesin olan Suriye S200 füelerinin ve radarlarının bu olay sırasında bir işe yaramadığı.

Elektronik karıştırma sistemleri ile radarların resmen uyutulduğu açık. İsrail uçakları Suriye tesisini vuruken Türk hava sahasını da kullandılar. Uçakların bıraktıkları yakıt tankları Türkiye sınırları içerisinde bulunmasa belki bu olay ortaya bile çıkamayacaktı. Suriye ve Türk radarları bu uçakları nasıl farkedemediler? Bir yüksek irftifa hava savunma sisteminin radarı düşman uçağını göremezse nasıl vuracak?