Gönderen Konu: AKKOR (Aktif koruma sistemi) Projesi  (Okunma sayısı 32297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: AKKOR (Aktif koruma sistemi) Projesi
« Yanıtla #40 : 19 Temmuz 2021, 11:08:19 »
AN/AAQ-24(V) DIRCM (YÖNLÜ KIZILÖTESİ KARŞI TEDBİR)

https://youtu.be/p7CVkASDOPI

Leonardo,  northop tüm şirketlerin bu tarz bir ürünü var.Aselsan da belki uğraşıyordur
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2021, 11:16:07 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 19 Temmuz 2021, 17:04:18 »
https://twitter.com/DPMHAUS1/status/1123512223962402816

https://twitter.com/gurcano/status/1369980087756537856?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1369980087756537856%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=

1 Mayis 2019’ da ilk testleri yapılıyor diye haber vardı.
11 Mart 2021 de Gürcan Okumuş Akkor peçi paylaşımı yapmış.
İlk Altaylar da görmemiz lazım.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
@aselsan, farklı tipteki zırhlı araçların bekası için 3 farklı Aktif Koruma Sistemi çalıştı.

*PULAT: Kasetli tip. Muharebe onaylı (Combat Proven).
*AKKOR: Fiziki imha mühimmatlı. Altay tankı ile hizmete girmesi bekleniyor.
*KAMA: Kompakt tip. Üzerinde çalışılıyor.

https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #43 : 11 Haziran 2022, 14:32:04 »
Akkor için maket ve render filminde başka birşey yok

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
[AKKOR] Aktif koruma sistemi.
« Yanıtla #44 : 28 Ocak 2023, 17:36:29 »
Alıntı
Turan Oguz @TyrannosurusRex

🇹🇷  @aselsan AKKOR Aktif Koruma Sistemi:

*Nihai testleri yapılıyor. %95 başarı sağladı.
*Yukarıdan saldıran mühimmatları da engelleyecek.
*Seri üretimine başlandı. 2023 sonunda ALTAY tankına entegre edilecek.
*Dronları engellemesi konusunda da araştırmalar yapılıyor.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 28 Ocak 2023, 18:31:08 »
Dronları engellemesi muhtemelen radar yazılımı ile ilgili bir husus . Ama asıl olarak drone yerine, karga, martı önlememesi. Bunun için ASELSAN in geçenlerde kurduğu radar uçaksavar test merkezinin özel önemi olmalı.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2023, 18:36:43 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #46 : 28 Ocak 2023, 20:05:03 »
Dronları engellemesi muhtemelen radar yazılımı ile ilgili bir husus . Ama asıl olarak drone yerine, karga, martı önlememesi. Bunun için ASELSAN in geçenlerde kurduğu radar uçaksavar test merkezinin özel önemi olmalı.

Bu ayrımı yapmak kolay olmaz diye düşünüyorum. Mevcut durumda belki radar izleri eşleştirilerek bir ayrım yapılabilir. Ancak gerçek anlamda hem hareket olarak hem de iz olarak kuşları takit eden dronlar da yapılacaktır. O zaman işler daha da karışacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 28 Ocak 2023, 20:38:39 »

Bu ayrımı yapmak kolay olmaz diye düşünüyorum. Mevcut durumda belki radar izleri eşleştirilerek bir ayrım yapılabilir. Ancak gerçek anlamda hem hareket olarak hem de iz olarak kuşları takit eden dronlar da yapılacaktır. O zaman işler daha da karışacak.

;D Haklısınız. Ama kuşlar büyük çoğunlukla tanklara doğru dalışa geçmezler. Bu dron işi cidden çok acayip yerlere gidiyor. Artık orduların ana vurucu unsuru dronlar oldu diyebiliriz. Tabii ki ordu gibi orduların.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 28 Ocak 2023, 20:54:43 »
İlk uzay yolu serisinde bir bölüm vardı..

İki ulke ya da gezegen, yüzyıllardır savaşıyorlar...

Sonunda bakıyorlar ki altyapıya, doğaya vs çok zarar geliyor, yok olacaklar, savaşı bilgisayarlara bırakıyorlar savaş simülasyon olarak devam ediyor..yalnız kurallara göre simule edilen saldırıda ne kadar can kaybı olmuşsa insanlar sıraya girip makinelerde acısız şekilde yok ediliyorlar...

Bu insansız alanlara yapay zekaya bu kadar yatırım devam ederse sonumuz bunun gibi olacak :) Once insanlar matrix vari kendilerini sisteme bağlayıp makinelerle savasacaklar, sonra bu kadar masrafa ne gerek var diyip bu hale gelecekler herhalde :)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2023, 20:55:23 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #49 : 28 Ocak 2023, 21:12:09 »

;D Haklısınız. Ama kuşlar büyük çoğunlukla tanklara doğru dalışa geçmezler. Bu dron işi cidden çok acayip yerlere gidiyor. Artık orduların ana vurucu unsuru dronlar oldu diyebiliriz. Tabii ki ordu gibi orduların.

Ben de onu diyorum. Kuşlar gibi davranan dronlar da yapacaklardır geliştiriciler. Tankın üzerine dalmayacak. Üzerinden kuş gibi geçerken ya bomba bırakacak ya da patlayacak. Muhtemelen radar izleri ortalama bir kuştan bile çok az olacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com