Gönderen Konu: DP'li vekiller: "Eşek ve Bulamaç Adası işgal edildi"  (Okunma sayısı 3815 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buhhu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Demokrat Parti (DP) İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları Ümit Yalım ve Bünyamin Altunelli, Gayrettepe'de bulunan partinin il binasında basın açıklaması düzenledi.

Milletvekili adayları Yalım ve Altunelli, Ege'de bulunan Bulamaç ve Eşek Adalarının Yunanlılar tarafından 2004 yılından itibaren işgal edildiğini iddia ederek hükümeti eleştirdi.

Aynı zamanda Emekli Kurmay Albay olan DP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Ümit Yalım hazırladığı slayt gösterisinde Eşek ve Bulamaç adalarının haritadaki yerini göstererek, "Bu iki ada 1549 yılında Türk egemenliğine girmiş ve 462 yıldır Türk egemenliğinde olan adalardır" dedi.

Yalım hazırladığı slayt gösterisinde Eşek Adası'na yapıldığı iddia edilen kiliseyi ve adada Yunan askeri kıyafetli olduğunu iddia ettiği kişileri tek tek gösterdi.

Yalım ayrıca Bulamaç Adası'nda yapıldığını iddia ettiği Yunan Karakolu'nu da fotoğrafla gösterdi.

"Yunan bayrağı dalgalanıyor"

Eşek Adası'nda Yunan bayrağının dalgalandığını ve adada Yunan askerlerinin olduğunu iddia eden Yalım, "AKP hükümeti bu olaya tepki vermemiştir. 462 yıldır Türk egemenliğinde olan ve işgal edilemeyen Eşek Adası ve Bulamaç Adası AKP hükümeti döneminde Yunan askerleri tarafından işgal edilmiştir" dedi.

Hükümeti eleştiren Yalım, konuyla ilgili henüz bir suç duyuRusunda bulunmadıklarının altını çizerek Başbakan Erdoğan ve dışişleri bakanını konuyla ilgili açıklama yapmaya davet etti.

İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Bünyamin Altunelli de Türkiye'nin iyi yönetilmediğini belirterek, seçimlere 30 gün kaldığını hatırlattı.

Hükümetin politikalarını eleştiren Altunelli yapılacak olan seçimlerde halkın Demokrat Parti'ye destek olmalarını istedi.

Eğer Söylenenler Doğruysa Çok vahim.

Kaynak :cnnturk.com
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 22:40:00 Gönderen: buhhu »

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
DP'li vekiller: "Eşek ve Bulamaç Adası işgal edildi"
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2011, 21:46:11 »
Durmak yok satışa devam..

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 09:08:34 »
adalar 2004 te  işgal edildi  diyorlar
ilk olarak  türk silahlı kuvvetleri ve  devlet  armutmu  topluyordu , koskoca donanmayı  süs olsun diyemi  gezdiriyoruz  egede?
ikincisi  madem böyle  bir  işgal var  bu  adamlar  neden  2004 te  bunu  söylemedilerde  seçime 1 ay kalası  bağıra bağıra bunu anlatıyorlar?
neyse  seçim  olayı  beni ilgilendirmez  ama  bu  işgal olduysa  yazıklar  olsun bize.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 11:35:08 »
adalar 2004 te  işgal edildi  diyorlar
ilk olarak  türk silahlı kuvvetleri ve  devlet  armutmu  topluyordu , koskoca donanmayı  süs olsun diyemi  gezdiriyoruz  egede?
ikincisi  madem böyle  bir  işgal var  bu  adamlar  neden  2004 te  bunu  söylemedilerde  seçime 1 ay kalası  bağıra bağıra bunu anlatıyorlar?
neyse  seçim  olayı  beni ilgilendirmez  ama  bu  işgal olduysa  yazıklar  olsun bize.

aynen katiliyorum...secim projesi olmayanar bunlarnan ugrasir... öyle sey olsaydi simdiye kadari MHP, chp, bu olaynan ilgilenirdi ve secim icin kullanirdi....

yani türkiyede bir secim oluyor vaatler iftiralar terör  orda burda ucusuyor... yani bir normal secime girilmiyecekmi türkiyede....
ben almanyada secimi mektup gelmese hic farkina varmiyorum... oyumu kullanacagim mekan yaziyor gidiyorum kullaniyorum...

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2011, 14:02:14 »
Uçuk vaatlerde AK Partinin eline kimse su dökemez :) iftira ve terör zaten AK Parti döneminin ayrılmaz bir parçası oldu son 9 yıldır.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2011, 15:02:05 »
Uçuk vaatlerde AK Partinin eline kimse su dökemez :) iftira ve terör zaten AK Parti döneminin ayrılmaz bir parçası oldu son 9 yıldır.
Bencede  söyledikleri mantıklı  ::)  koskoca meclisin hepsimi  sustu  ???  hepsi  sussa  aşırı  milliyetci  mhp yi  susturamazsın  ,bölye  büyük bir  hadise  2004 yılından bu yana kesinlikle  gizli  kalamaz  , meclisimiz  o yıldan beridir  hiçbir  konuda  birlikte  davranmadılarki ; vatan  toprağını satarkenmi birlikte olacaklar.  bunu chp yada mhp  hatta terörist partisi ble söylese ciddiye alırdım  çünkü meclisteler  ama dp  uzun zamandır  meclise  giremiyor yani dp nin sadece kafası  karışmış  yada kafa  karıştırmak mantığıyla  yaptığı  birşey  olabilir.
neyse yakında  çıkar kokusu.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2011, 15:10:39 »
Seçime 1 ay kala gündeme getirilmesi neden tuhaf olarak anlaşılıyor? Siyaset bu, elbette ki seçimden önce gündeme getirilecek, kullanılacak. Siyaset demek sadece kendi projelerini anlatmak değildir, mevcut iktidarın yanlışlarını göstermek de siyasettir.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2011, 15:32:05 »
Adalar, Lozan antlaşmasına göre Yunanlılara bırakılmış, isimleri agathonisi ve famakos'muş :(
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Totem

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2011, 21:13:15 »
Kardak kayalıkları için savaşın eşiğinden dönen ülke böyle bir şeye müsade edermi?
tartışmaya bile gerek yok.