Gönderen Konu: Hindistan'ın Çok Rollü Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 14474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Hindistan’da Son Tango: Eurofighter vs. Rafale
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2011, 12:32:26 »
eger dedikleri gibi eurofighter ucak gemisine inis kalkis gibi gorevleri gerceklestirebilirse bence kararlari eurofighter olacaktir ben boyle dusunuyorum bilmiyorum yaniliyormuyum :-\
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2011, 16:03:56 »
insallah EF seçerlerde fransizlar yine darbe yer ; bir türlü ihraç edemediler Rafale uçaklarini , fransizlar en iyi uçagin Rafale oldugunu söylemekten geri kalmiyor hatta F-22 ile yapilan bir tatbikatta üstünlük gerçeklestirdikleri için çok övünüyorlar, onlara göre tek dezavantaji maliyeti, ve amerikanin lobideki üstünlügü. Hatta ögrendigime göre Brezilya ya o kadar çok teknoloji transferi önermislerki eski brezilya cumhurbaskani Lulo da Silva ikna olup seçecekken görev süresi dolmus karari yeni baskana birakmis ...

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2011, 17:00:44 »
eger dedikleri gibi eurofighter ucak gemisine inis kalkis gibi gorevleri gerceklestirebilirse bence kararlari eurofighter olacaktir ben boyle dusunuyorum bilmiyorum yaniliyormuyum :-\
Muhtemelen öyle olacak Birleşik Krallığın eski sömürgesi Hindistan üzerindeki etkisinide düşünürsek Eurofighter 1 adım önde

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Hindistan Fransa’yı Sıkıştırıyor
« Yanıtla #13 : 05 Haziran 2011, 23:28:48 »
Fransa ile savunma sanayii ilişkilerini gün geçtikçe güçlendiren ve Rafale‘in de son umudu olan Hindistan, taktik savaşında: Pakistan konusunda baskı yapan Hindistan Rafale kartı ile Fransa‘yı zorlayacağa benziyor.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan dört yıldır bekletinlen Mirage modernizasyonunu acil olarak komiteden geçirip onaylamış, 47’si  MBDA ve Dassault‘un sağlayacağı imkan ve yardımlarla Hindistan‘da üretilecek, toplamda 2,1 Milyar USD değerli 51 adet Mirage 2000 paketini sipariş etmişti. (Konuyla ilgili haberimize ulaşmak için TIKLAYIN)

SSNET olarak Hindistan‘ın yaklaşık 10.4 milyar USD’lik ve 126 platformluk çok rollü av bombardıman uçağı ihalesinde Eurofighter ve Rafale olarak ikiye düşürülen listede Eurofighter‘ı tercih edeceği için Fransa‘nın gönlünü almaya çalışıyor olabileceğine dair bir yorum da yapmıştık.

Ancak söz konusu ihaleler üzerinden taktik savaşları devam ediyor gibi görünüyor.

27 Mayıs’ta Hindistan‘ı ziyaret eden Fransız Savunma Bakanı Gerar Longuet, Hintli meslektaşı A.K. Antony tarafından fena sıkıştırıldı ve Fransa‘nın terörizmle savaş adına Pakistan‘a silah ve askeri ekipman tedariğini “durdurmasının” iyi olacağı söylendi.

Konunun Mirage paketi henüz onaylanmışken MMRCA ihalesi’nde Rafale‘in şerefini kurtaracak hamleyi bekleyen Fransa‘nın aynı zamanda Hindistan ile Maitri Projesi kapsamında müşterek bir hava savunma sistemi geliştirmek üzere karşılıklı belirtilmiş niyetleri var.

Zira MBDA, Hindistan ile müşterek geliştireceği bir kısa menzilli kara-hava füzesini Hindistan‘ın her üç kuvvetine de satmaya kesin gözle bakıyor. Üstelik bu kapsamda bir kısım teknoloji de Hindistan‘a transfer edilerek stratejik ortaklık derinleştirilecek. MBDA India, MBDA Group’un en çok önem verdiği bağlı ortaklıklardan birisi ve şirketin beklentileri arasında MICA ve ASRAAM için Hindistan‘a verilen ve hala yanıt beklenen teklifler var.

Hal durum böyle iken Fransa‘nın Hindistan‘ın kaygılarını göz ardı etmesi mümkün değil gibi görünüyor.

Bakalım Fransa Hindistan‘ın çektiği şahı nasıl bertaraf edecek?

Tevfik UYAR

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2011, 07:05:14 »
hindistan nasil bir mantikla yonetiliyor anlamiyorum ulkenin yarisi ac sokaklarda yatiyor bu adamlar butun gelirin hepsine yakinini savunma sanayine yatiriyolar ciddiden enterasan

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 06 Haziran 2011, 17:57:33 »
hindistan nasil bir mantikla yonetiliyor anlamiyorum ulkenin yarisi ac sokaklarda yatiyor bu adamlar butun gelirin hepsine yakinini savunma sanayine yatiriyolar ciddiden enterasan

Diplerinde sınır sorunları olan Çin gibi birşey varken sizce bu yaptıkları normal değil mi ?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 06 Haziran 2011, 18:32:18 »
iyide bunlar hic birzaman uzun sureli savasa girisemezlerki nukleer caydiricilik var isin icinde ve hindistan cinle dans edemez eskiden ab uretip asya tuketiyordu simdi ise asya uretip ab tuketiyor cin bagimsiz bir devlet.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 06 Haziran 2011, 19:18:33 »
iyide bunlar hic birzaman uzun sureli savasa girisemezlerki nukleer caydiricilik var isin icinde ve hindistan cinle dans edemez eskiden ab uretip asya tuketiyordu simdi ise asya uretip ab tuketiyor cin bagimsiz bir devlet.

Tek bir silaha güvenip onun ardına saklanmak korunmak için yeterli mi olur ?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2011, 18:50:04 »
dogru soyluyorsun birsey demiyorum ama milyarlar harciyorlar ortada kendilerine ait ciddi bir calisma yok sade fuze birde dandik bir ucak calismasi vardi yazik harcanan paralara bu sekilde cin gibi ulke ile mucadele edemezsin hem hindistan kim ya cin abd ye bile kafa tutarken  ::)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2011, 18:51:39 »
dogru soyluyorsun birsey demiyorum ama milyarlar harciyorlar ortada kendilerine ait ciddi bir calisma yok sade fuze birde dandik bir ucak calismasi vardi yazik harcanan paralara bu sekilde cin gibi ulke ile mucadele edemezsin hem hindistan kim ya cin abd ye bile kafa tutarken  ::)
Çin ABD ye kafa tutarken.Amerikan deniz kuvvetleri Çinin Hava ve Deniz Kuvvetlerini asar.:) bunuda belitiriyim.Çin ekonomi alanında güçlü olması ona bunu veriyor.