Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 45355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #100 : 23 Eylül 2018, 16:36:55 »

Ağzına sağlık benimde anlatmak istediğim buydu ileride getirisi götürüsü ne olduğu hesaplanamaz.  Bu projeye başlamadan evvel mutlaka bütün riskler göz önüne alınmıştır.

Bende pes diyorum sayin Tigerfish, getirisini goturusu hesaplanamayan bir projeye boyle milyarlar baglarsan bu is kopru isine doner ve 2 milyarlik kopru sana 15 milyara patlar (birilerini zengin etme, Turkiyeyi kaz gibi yolma projesine donusur)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #101 : 23 Eylül 2018, 17:32:00 »
  Ben de sayın Nutuk.

Hatırlarsam size kapitülasyonumu teslim etmiştim    :-X
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2018, 17:33:09 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 24 Eylül 2018, 00:35:29 »
Şimdi şöyle sayın nutuk planlanan ne yani detaylar önemli bu projede yapımı önemli değil önemli olan bittiği yıldaki dünya şartlar dostlar düşmanlar türkiye askeri açıdan 1 seviye daha atladığını varsaydığımızda kanal istanbul varken boğazdan geçememenle ilgili muhakkak birşeyler bulunur zaten sözleşme zamanında geçen gemi seferleriyle şuanki arasında uçurum var birde 10 yıl sonrası zaten istemesede bu trafiği boğaz kaldırmayacak ben şöyle düşünüyorum tabiki komple engellemek güç ama sekteye uğratmamız bile gemileri mecbur kanal istanbula sevk eder niye diyecek olursanız bu adam kuru yük taşıyor veyahut anlaşma gereği sallıyorum 30 gün sonra mal teslim diyor vs ee bir engelleme yapıldığında 10 gün bekleyebilecekmi demirleyip biryere ki zaten onada para ödeyecek gemi doğal olarak mantıklı olmuyor seve seve kanal istanbulun yolunu tutacak diye düşünüyorum %100 olmasa bile epey bir kaydırma olur işte o anda bizim güçlü olmamız durumunda herşey olur zaten şu laf hep dönüyor özel anlaşmalar örnek sallıyorum yine abd bandralı gemi 5 yerine 3 e geçsin gibi yani bu proje bitmeden kimse getirisini götürüsünü hesaplayamaz zannımca.Ozamanki gemi trafiği diğer kanallardaki geçiş ücretleri vs vs konu uzar gider saygılar.

Hocamnoktavirgülalttireboşlukhiçbirşeykullanmadaniletiyazıncainsanokuduğunudaanlamıyor!

Ben sizinkini anladım hocam.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 28 Eylül 2018, 18:09:26 »
Benim aklıma bir fikir geldi.

Bu kanaldan çıkacak toprak ile aynı Çin gibi akdenizin ortasına kendi ada veya adalarımızı yapabiliriz. Hatta Güney Afrika veya okyanusun sığ ve ortasına bile olabilir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Kanal İstanbul'da imzalar atıldı.
« Yanıtla #104 : 08 Aralık 2019, 15:52:39 »
Alıntı
Kanal İstanbul'da imzalar atıldı.

Ulaştırma Bakanı @Mcahidturhan Kanal İstanbul Projesi ile Bakanlıklar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında işbirliği protokolü imzalandığını söyledi.

ehamedya.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #105 : 08 Aralık 2019, 16:36:04 »
Ülkecek zor dönemlerden geçerken bu projeye bu kadar para harcanması bilemedim şimdi.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 08 Aralık 2019, 17:31:03 »
Ülkecek zor dönemlerden geçerken bu projeye bu kadar para harcanması bilemedim şimdi.
Bir deprem - doğal afet yada savaş olsa İstanbul bogazı ile kanal istanbul arasında yaşayan insanlar 3-4 tane köprüye yüklenecek..  Benim açımdan aşırı derecede saçma , tamamen müteahhitleri zengin etme amaçlı bir projeden baska birşey değil.  Birde bu saçma projeye 100 yıllık yok 1000 yıllık hayal diyolar ya işte tam saçmalık budur. Akıllı insanlar siyasileri toplumun refah düzeyine göre degerlendirir , gerizekalılar beton yapılara göre... İşte bu kanal istanbulda o gerizekalı kitle bakıp "ooo neler yapıyoruz avrupa bizi kıskanıyorrr" desin diye yapılıyor. Baska bir halta yaramayacak. Neymiş Bogazdan gemiler geçiyormuş insanlar için riskmiş. Ula o zaman kanal istanbulun etrafına neden gökdelenli şehir kuruyorsunuz :D

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 08 Aralık 2019, 17:34:02 »
Haklısınız hocam proje maliyeti 75 Milyar. 75 Milyar ile neler yapılır bu projeyi yapmak yerine 75 milyarı kurumlar tarafından paylaştırsak mesela savunma sanayiye,bilime, tıpa, fabrika açmak vs.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 08 Aralık 2019, 17:59:57 »
Bir deprem - doğal afet yada savaş olsa İstanbul bogazı ile kanal istanbul arasında yaşayan insanlar 3-4 tane köprüye yüklenecek..  Benim açımdan aşırı derecede saçma , tamamen müteahhitleri zengin etme amaçlı bir projeden baska birşey değil.  Birde bu saçma projeye 100 yıllık yok 1000 yıllık hayal diyolar ya işte tam saçmalık budur. Akıllı insanlar siyasileri toplumun refah düzeyine göre degerlendirir , gerizekalılar beton yapılara göre... İşte bu kanal istanbulda o gerizekalı kitle bakıp "ooo neler yapıyoruz avrupa bizi kıskanıyorrr" desin diye yapılıyor. Baska bir halta yaramayacak. Neymiş Bogazdan gemiler geçiyormuş insanlar için riskmiş. Ula o zaman kanal istanbulun etrafına neden gökdelenli şehir kuruyorsunuz :D
+1
Rant, rant, rant!!
Başka işe para yok!
Dünyanın en saçma projesi. Demiryolları yapmak dururken 1950 ve 60 larda Amerikan oyunlarıyla karayolları yapılması gibi. Ama daha büyük boyutta bir avanta kapısı. Suriye’de Suriyelilerle Bahçeli evler, kanal İstanbul, Şehir Hastaneleri, yeni hava alanı. Türkiye’nin her büyük şehrini beton yığınına çevirdikleri yetmezmiş gibi şimdi de eko sistemi alt üst edecekler.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 08 Aralık 2019, 18:55:56 »
Kanal İstanbul Projesi, bana göre tam anlamıyla ''vatana ihanet'' projesidir. Mantığı yok, akla uygun değil, bilimsel hiçbir veriyle örtüşmüyor ve buna rağmen memleketin kıt kaynaklarını hafriyat işine yatırıyorlar. Bundan önceki dönemde betona yatırmışlardı, şimdi ise hafriyat işine yatırıyorlar.

-Bu projeye ülkeyi batırma projesidir,
-Kıt kaynakları iç etme projesidir,
-Tarım alanlarını yok etme projesidir,
-Marmara Denizi' ni yok etme projesidir,
-Montrö' yü delerek, Amerikan destroyerlerini Karadeniz'e salıverme projesidir,
-Karadeniz'i küresel güçlerin çatışma alanı haline getirme projesidir,
-Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli' yi savunamaz hale getirme projesidir,
-İstanbul' u ADA DEVLETİ haline getirme projesidir,

Amerikan Projesidir... Milli Proje değildir, kesinlikle olamaz(.) Yüz yıllık yüzelli yıllık projedir diyenler var; peki, mantığı nedir? Bu projeyle ne elde edilmek isteniyor!? Diyeceklerdir ki; Boğazlarda ki trafik yükünü azaltmak, tanker geçişlerini sınırlamak veyahutta Boğaz Güvenliğini sağlamak (!!!!!!)

Şayet bu gerekçelerle Kanal İstanbul Projesi hayata geçirilmek isteniyorsa; 150 yıl önce Petrol Tankeri mi vardı, dev konteyner gemileri sırada mı bekliyordu? Tankeri bırak petrol bile yoktu... peki nereden 150 yıllık proje oluyor? Bu algı operasyonlarını hangi güç odakları yapıyor, hangi etki ajanları kullanılıyor?  Ve milleti kandırmak için bazı bilim adamlarına yalan söylettiler, biliyor musunuz?

Kim ki bilim adamı sıfatıyla Kanal İstanbul Projesini millete yedirmeye çalışıyorsa, bilin ki;

-Ya devletin üst makamlarından talimat, emir almış veyahut şantaj yemiştir,
-Ya bilim adamı namusundan yoksun bir şekilde menfaat gözetmiştir
-Ya da bir şekilde ikna edilmiştir.

Aksi taktirde, NAMUSLU BİR BİLİM ADAMININ BU PROJEYİ DESTEKLEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Büyük Türk Milletine yazık oluyor. Deprem olacak, on binlerce insan göçük altında kalacak. İnsan hayatı kurtarabilecek kaynakları hafriyat işine yatırıyorlar.

O nedenle,

Sadece vatana değil, millete de ihanettir. İnşallah olmaz, İnşallah başaramazlar, İnşallah yapamazlar; yapanların da eline, beline, dizine dursun demek istiyorum.

Büyük Atatürk yaşasaydı; bu tür zihni sinir projesi hazırlayanları ibreti alem için sallandırırdı.