Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 45325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #20 : 21 Mayıs 2011, 14:09:29 »
İstanbul Boğazını düşünecek olursak iki köprünün araç trafiği için yetmediğinin söylendiği bir dönemde ikinci bir boğaz var etmek, istanbul trafiğini resmen içinde çıkılmaz bir hale getirecetir. Şu an kanalın yapılacağı belirtilen bölgedeki yüzlerce geçiş noktası bu kanal ile birlikte sadece üzerine yapılacak köprülere mahkum olacaklar. Bu da o yolları kullanan şoförlerin birilerinin  kulaklarını sürekli çınlatmasına neden olacaktır. Bütün bu çalışmaların uzun yıllar süreceğini de hesaba katarsak iki kıtanın birleşim noktasındaki kargaşayı hayal edebiliriz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #21 : 25 Mayıs 2011, 22:38:56 »
eğer sadece köprülere bağlanırsa dedğin sıkıntılar olur da bu projeyi yapanların koca kanalı 3-5 köprüye bırakacağını zannetmiyorum...eğer dediğiniz gibi yapacaklarsa zaten hiç yapmasınlar daha iyi ama daha binali yıldırım bile bu projenin fizibilitesinin yapılmadığını bunun en az 2 yıl süreceğini söyledi ki bunda sarkmalar olması kaçınılmaz

kısaca ortada şu an bir fikir var ama daha teknik olurluğu ile ilgili yazılı çizili hiç bir şey yok bu çalışmalar sonucu olumsuz raporda çıkma ihtimali olabilir ve bizde bi daha ki seçime kadar bunu unuturuz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #22 : 25 Mayıs 2011, 22:46:34 »
Proje yapılmayacak birşey değil, güzel bir proje. Ama sırf oy peşinde koşanların göz boyamalarına aldanmamak gerek. Bütün olumsuzlukları da ortaya dökseler de vatandaşı uyutmasalar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #23 : 26 Mayıs 2011, 12:02:32 »
iyi günler arkadaşlar konu başlıgı kanal istanbul olunca aklıma takılan bir soru var özellikle paylaşımlarda controlyum diye bir maden geçiyor bu madenin özelligi anti radyasyon yayması ve enerji amacı ile çok çok verimli ve temiz enerji sağlanması ve bogazda çok miktarda olması dünyada satılı bölgelerde bulunması ancak paylaşımların devamında türkiyede du maden hakkında araştırmanın yasak olması
  bu kadar bilgi kirliligi olan ülkemizde uzun süredir site üyesi ve fanatik takipcisi olara sitede bulunan teknisyen ve özelliklede editör arkadaşa bu konu hakkında aydınlatıcı bilgi verebilirse sevinirim teşekkür ediyorum

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #24 : 26 Mayıs 2011, 12:19:21 »
iyi günler arkadaşlar konu başlıgı kanal istanbul olunca aklıma takılan bir soru var özellikle paylaşımlarda controlyum diye bir maden geçiyor bu madenin özelligi anti radyasyon yayması ve enerji amacı ile çok çok verimli ve temiz enerji sağlanması ve bogazda çok miktarda olması dünyada satılı bölgelerde bulunması ancak paylaşımların devamında türkiyede du maden hakkında araştırmanın yasak olması
  bu kadar bilgi kirliligi olan ülkemizde uzun süredir site üyesi ve fanatik takipcisi olara sitede bulunan teknisyen ve özelliklede editör arkadaşa bu konu hakkında aydınlatıcı bilgi verebilirse sevinirim teşekkür ediyorum
tek kelime ile
şehir efsanesi

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #25 : 26 Mayıs 2011, 14:18:56 »
SKYWOLF porje güzel ve dediklerinde doğru asıl sorulması gereken proje gereklş mi evet gerekl
peki mevcut durumda vu kadar öncelikli mi bence hayır istanbulun bu kanaldan daha öncelikli
 ( depreme hazırlık kentsel dönüşüm toplu ulaşım v.s.) sorunlara bu kaynağın aktarılması hayırlısı gibime geliyo ayrıca hesap yazana kalmaz diye bi laf var kağı oyununda onun için o fiziblitenin sonucunda olumsuz bir şey çıkarsa kimsenin haberi olmaz minareye göre kılıf hazırlanır adamlar rize fırtına vadisi için yasa bile değiştiriyolar yani..

benim şahsi kanaatim seçimler + 3 ay bu projede raflarda...

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #26 : 30 Mayıs 2011, 11:17:27 »

bor madeni efsanesi gibi buda

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #27 : 30 Mayıs 2011, 11:50:41 »
ben bununle ilgili vedeo gormusdum facebookda.
<a href="http://www.facebook.com/video/video.php?v=202126489825132&amp;oid=157248277664708&amp;comments" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.facebook.com/video/video.php?v=202126489825132&amp;oid=157248277664708&amp;comments</a>

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #28 : 30 Mayıs 2011, 12:48:53 »
ben bununle ilgili vedeo gormusdum facebookda.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=202126489825132&oid=157248277664708&comments

con adında dosya açılmıyor diyorlar fakat bunun sebebi elementle filan alakası yok eğer böyle bir dosya açılsaydı fare ve klavyeniz çalışmazdı.12 eylülle filan bağlantı kurmuş sadece komik.aslında böyle bir elemntte yok sadece uydurma.tskda bu elemntle ilgili çalışan komutanlar varmışta bunlar şimdi silivrideymiş bu idda zaten birilerini amacını gösteriyor.  sadece çok komik tıpkı bordaki gibi trilyon dolarlar eder diyorlar ama tonu 100 dolar

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Türkiye Uydu Fırlatma Teknolojileri Ve Uzay Sistemleri
« Yanıtla #29 : 20 Eylül 2018, 08:42:13 »
Valla su kanal Istanbul'u anlayamadim gitti. Bana olabilecek en sacma proje olarak geliyor.

Bedava gecit olan koskoca bogazlar dururken gemiler para verip kanaldan gececek, bu is su devletin hersene yeteri araba gecmedigi kopruler isine donecek (para batirma kuyusu)