Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 45990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #170 : 27 Haziran 2021, 19:40:20 »
Ben sadece niye yabanci mahkemelerin muhatap alindigini belirtmek istedim. Yoksa Istanbul kanali ile ilgili bir projenin su anda onceligimiz olmadigi yaninda , gercekten yarar getirecegine de ikna olmus degilim. Ayni zamanda bu buyuklukte finansal destek gerektiren bir projenin  dedigim dedik ben yaparim diyerek yapmak da dogru bir yaklasim olmadigini dusunuyorum. Neticede oraya yatirilacak para hepimizin cebinden cikacak ,oradaki basarisizlik hepsimizin yasayini derinden etkileyecek.  Bu nedenle kisisel olarak ben bu konun boyle acele veya metazori ile  degil bilimsel ve ikna yolu ile incelenip gerekirse yapilmasinin daha dogru olacagini dusunuyorum.

" Gerci bosuna kunusuyoruz cunku kimse bizlere fikrimizi malesef sormuyor .Bilimsel olarak da konu pek irdelenmemekten .Konusanlar daha fazla isin bana ne kazandiracagi tarafi ile ilgilenmekte"
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 21:29:43 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 27 Haziran 2021, 19:46:24 »
kanal istanbul  bende karsiyim bogaz varken ne

gerek vardi oraya gidecek paralari sinopa nükler santral yapil

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #172 : 27 Haziran 2021, 21:16:21 »

Ama ne yazik ve aci ki ben bunlari burda sevyeli ve yapici bir ortamda tartisamiyorum. Taraftar olanlardan cok muhalif olanlara daha cok saygim olsun isterim. Ama yok, biri elinden gelse hükumeti oldugu gibi infaz edecek, öbürüne bakarsan cok A- Haber izliyormusuz.... Onlara diyecegim: Kusura bakmayin ama egitim ve rasyonel alaninda sinifta kaldiniz. Kalmadiniz, okuldan atildiniz.

:) Bırak Allah aşkına ya! Bu milletin gerçek sahiplerine 19 yıldır küfür ediliyor, aşağılanıyor ve hakaret ediliyor. sabır taşı olsa çatlar... Ben doğruya doğru, eğriye eğri derim. Hükümetin Azerbaycan, Libya, Somali, Doğu Akdeniz ve Terörle Mücadele konularında ki politikalarını sonuna kadar destekledik. Açılım-Saçılım politikası, Suriye politikası, sığınmacılar meselesi, Türkiye' de ki soygun ve vurgun düzeni ve diğer akıl almaz işlerin tamamına karşıyım ve muhaliftim. Zaten ideolojik olarak tümden karşıyım ve dünya görüşlerini kabul edip benimsemem mümkün değildir. Türk' e, Türklüğe ve Atatürk' e düşman olanları sevmem, saymam ve kabul etmem mümkün değildir.

Güya eğitim alanında sınıfta kalmışım! Yanlışla doğruyu, eğriyle büğrüyü birbirinden ayıramıyorsanız; asıl siz kusura bakmayın. Bu proje devlet projesi değildir... Akıl sahibi olan vicdanlar bu gerçeği görür.

Sana bir gerçekten bahsedeyim mi;

Geçenlerde işim gereği Ankara'daydım. Bilenler bilir; Ankara' da Eskişehir yoluna paralel Otogar' a giden bir bulvar vardır. Ticaret Bakanlığı' nın önünde askeri alana paralel tenha bir alan var. Gündüz gözüyle, bir otobüs dolusu sığınmacı mı terörist mi ne idiğü belirsin insan çantalarıyla indi ve ağaçlık alanda kayboldu gitti. Nereden baksan 45-50 kişiydiler. Hepsi genç ve hepsi erkek... Nasıl oluyor bu arkadaş ya! Adam te Afganistan' dan yola çıkıp Ankara' nın göbeğine kadar elini kolunu sallayarak nasıl gelebiliyor? Gözlerimle gördüm ve kahrettim... Bu kadar sahipsiz bir devlet olamaz ya. Kimlerin eline kaldık arkadaş yahu! Ve halen yapıcı muhalefetten bahsedecek kadar basiretiniz bağlanmış durumda. DEVLET ELDEN GİDİYOR ARKADAŞIM! SENİN HABERİN VAR MI? Siz neden bahsediyorsunuz?  Bu 8-10 milyon sığınmacının Türkiye' de ne işi var? Bu konuda da ciddi endişelerim var. Ayrı mesele... 

Yapıcı muhalefet diye bir şey yok hocam. Adam İNADINA YAPACAĞIM diyor. Daha hangi yapıcı muhalefet! İt ürür kervan yürür diyor. Bu kervan kimin kervanı arkadaş? Bu soruları hiç kendine sordun mu? halâ yapıcı muhalefet diyorsunuz ya HAYRET YANİ! yapıcı muhalefeti mi kalmış?

Maalesef yanılmamışım

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 27 Haziran 2021, 22:27:34 »

Maalesef yanılmamışım

Ben diyeceğimi dedim... İstediğin gibi düşünebilirsin. Bu projeye ilk baştan karşıydım ve sonuna kadar da karşıyım. Hazırlayanları ve uygulayacak olanları Allah' a havale ediyorum.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 28 Haziran 2021, 01:20:53 »
"rasyonel "

tek kelimeyle trajikomik.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2021, 01:48:18 Gönderen: korsan »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 28 Haziran 2021, 07:45:33 »
Muhalifim diye herşeye olumsuz bakmakla ; bu adam muhalif , bunun söylediklerini- eleştirilerini dikkate almayın tavrı arasında bir fark göremiyorum.

Ama bazı arkadaşların mutlaka "1984" romanını sindire sindire okumasını tavsiye ederim.
Bugün doğru dediğimiz çoğu şeyin aynı hükümet tarafından tam tersi yanlış olduğunu anladığını binlerce yaşanmış örnekle,acı derslerle öğrendik maalesef...

Yani 8-10 kere uçağı az kalsın düşürecek kadar kalitesiz bir pilotun uçağına binerken sizce de temkinli yaklaşanlara kızmamak gerekmez mi?

Bu adamlar o kadar çok hata yaptı ki kimse rahat rahat arkasında duramıyor yapacakları işlerinin...

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 28 Haziran 2021, 13:45:37 »
Muhalifim diye herşeye olumsuz bakmakla ; bu adam muhalif , bunun söylediklerini- eleştirilerini dikkate almayın tavrı arasında bir fark göremiyorum.

Bu adamlar o kadar çok hata yaptı ki kimse rahat rahat arkasında duramıyor yapacakları işlerinin...

Peki, serkan gardaşım.

Bir fikir cimnastiği yapalım.

Şimdi biride diyor ki, hani dedik ya pilot biraz vukuatlı,

" Bizim Uçağa ( ülkemize )havada belli bir irtifada rica minnet yakıt ikmali yaptırılarak sürekli tur attırılıyor, ne alçalaniliyoruz nede yükselebiliyoruz. Yeter arkadaş biz bu düzeni bozup iyice yükselmeli ve güzel yerlere varmalıyız. Diyor. Biride diyor ki, iyide arkadaş, en yakın ve tek yakıt alacak piste giden rota da hava çok bozuk, sürekli türbülans olur. Diğer vatandaş bu duruma, ne yapalım, yapacak birşey yok, böyle sürekli ne olacak diye beklemektense mücadelemizi verip güzel zamanlara, güzel yerlere ulaşmak için uğraşırız dah iyi , diyor.

Evet, kime meyil edeceğiz. Statüko mu, ilerleme mi?

Bilmem durumu doğru mu anlattım.

Link veremedim kusuruma bakman gari. :) ( Bana yapılan adaletsizlik, haksızlık, hakaret için özür dilenene, yada hesabım tamamen silinene kadar bu şekilde küçük hatırlatma yapacağım, anlayışınıza sığınır desteğinizi beklerim.)
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2021, 13:51:25 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 28 Haziran 2021, 15:00:30 »

Ama ne yazik ve aci ki ben bunlari burda sevyeli ve yapici bir ortamda tartisamiyorum. Taraftar olanlardan cok muhalif olanlara daha cok saygim olsun isterim. Ama yok, biri elinden gelse hükumeti oldugu gibi infaz edecek, öbürüne bakarsan cok A- Haber izliyormusuz.... Onlara diyecegim: Kusura bakmayin ama egitim ve rasyonel alaninda sinifta kaldiniz. Kalmadiniz, okuldan atildiniz.

:) Bırak Allah aşkına ya! Bu milletin gerçek sahiplerine 19 yıldır küfür ediliyor, aşağılanıyor ve hakaret ediliyor. sabır taşı olsa çatlar... Ben doğruya doğru, eğriye eğri derim. Hükümetin Azerbaycan, Libya, Somali, Doğu Akdeniz ve Terörle Mücadele konularında ki politikalarını sonuna kadar destekledik. Açılım-Saçılım politikası, Suriye politikası, sığınmacılar meselesi, Türkiye' de ki soygun ve vurgun düzeni ve diğer akıl almaz işlerin tamamına karşıyım ve muhaliftim. Zaten ideolojik olarak tümden karşıyım ve dünya görüşlerini kabul edip benimsemem mümkün değildir. Türk' e, Türklüğe ve Atatürk' e düşman olanları sevmem, saymam ve kabul etmem mümkün değildir.

Güya eğitim alanında sınıfta kalmışım! Yanlışla doğruyu, eğriyle büğrüyü birbirinden ayıramıyorsanız; asıl siz kusura bakmayın. Bu proje devlet projesi değildir... Akıl sahibi olan vicdanlar bu gerçeği görür.

Sana bir gerçekten bahsedeyim mi;

Geçenlerde işim gereği Ankara'daydım. Bilenler bilir; Ankara' da Eskişehir yoluna paralel Otogar' a giden bir bulvar vardır. Ticaret Bakanlığı' nın önünde askeri alana paralel tenha bir alan var. Gündüz gözüyle, bir otobüs dolusu sığınmacı mı terörist mi ne idiğü belirsin insan çantalarıyla indi ve ağaçlık alanda kayboldu gitti. Nereden baksan 45-50 kişiydiler. Hepsi genç ve hepsi erkek... Nasıl oluyor bu arkadaş ya! Adam te Afganistan' dan yola çıkıp Ankara' nın göbeğine kadar elini kolunu sallayarak nasıl gelebiliyor? Gözlerimle gördüm ve kahrettim... Bu kadar sahipsiz bir devlet olamaz ya. Kimlerin eline kaldık arkadaş yahu! Ve halen yapıcı muhalefetten bahsedecek kadar basiretiniz bağlanmış durumda. DEVLET ELDEN GİDİYOR ARKADAŞIM! SENİN HABERİN VAR MI? Siz neden bahsediyorsunuz?  Bu 8-10 milyon sığınmacının Türkiye' de ne işi var? Bu konuda da ciddi endişelerim var. Ayrı mesele... 

Yapıcı muhalefet diye bir şey yok hocam. Adam İNADINA YAPACAĞIM diyor. Daha hangi yapıcı muhalefet! İt ürür kervan yürür diyor. Bu kervan kimin kervanı arkadaş? Bu soruları hiç kendine sordun mu? halâ yapıcı muhalefet diyorsunuz ya HAYRET YANİ! yapıcı muhalefeti mi kalmış?
+1
Aynen katılıyorum.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 28 Haziran 2021, 15:17:42 »
kanal istanbul  bende karsiyim bogaz varken ne

gerek vardi oraya gidecek paralari sinopa nükler santral yapil

Evet, güzel bir öneri. Denklik var mı? Bence var. En azından getiri olarak değerli.

Fikri emek var mı? Var. Linkden hazır lokma mı? Hayır.

+1
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2021, 15:20:12 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 28 Haziran 2021, 15:30:42 »
Konu çok dağıldı , başka yerlere kaydı.

Kanal İstanbul projesinin asıl amacı ne?

Sakın boğazdaki gemi güvenliği için demeyin vallahi balkondan atarım kendimi 8) 8) 8)

Muhalif açıdan bakarsak;
Nasıl ki bisiklet pedalına basmayınca bisikletten düşeriz,  hükümet de kamuoyu ve yandaşlarına bir alan açmayınca kendi kendinin tüketeceğini biliyor. Bunun için hem kamuoyunu oyalayacak nitelikte hem de destekçisi müteahhit,  iş adamlarını besleyecek yeni bir heyecan , rant alanı için bu projeyi ortaya attı.

Muhalefetin baskısını enerjisini bu projeyle tüketmesine , hükümet üzerinde bulunan  baskıyı başka bir yerlere kanalize etmesini sağladı.

Hükümet lehinde konuşursam da bence bu projenin asıl en mantıklı amacı; Yüzyılların yorgun,alt yapısı artık potansiyelini kaldıramayacak İstanbul'unu başka bir yere taşımak. Şanlıurfa'yı bilenler eski Urfa,  yeni Urfa yerleşimi gibi.

Paralel bir İstanbul yaratmak.

Tabi bu projeye çevre,rant vb nedeniyle karşı çıkanların yanı sıra istemeyenlerin bir kısmının da mevcut İstanbul'un rantını yiyen , paralel İstanbul'u çıkarlarına ters düşebilecegini düşünen çevreler de olabilir.