Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 45977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #150 : 27 Haziran 2021, 13:53:45 »
Gücü yetenin,  diğerinin malına çöktüğü yerden güzel finans merkezi olur eminim...

Hukuk,demokrasi olmayan yere finans,sermaye gelir mi Allahaşkına..

Dünya 'da para aklama iddialarının merkezine hangi devlet oturuyor bilin bakalım.....

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #151 : 27 Haziran 2021, 13:57:05 »
E tabi. O malum parti lideri iktidara geldiklerinde yatirim yapanlara tek kurus bizden paralarini alamayacaklar derse, yatirimci secimlere kadar on kere degil 110 kere düsünür.

Yatirimci olarak bende tedirgin olurdum.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 27 Haziran 2021, 14:44:33 »
"Allah askina bu yazdiklarin coguna kendin inaniyormusun?"

gerçek benim inanıp inanmamamla değişmez.

https://www.youtube.com/watch?v=z-iyQlQGIvg

değişeceğini sananlar Badi Ekrem gibi şeyler deneyimler.

çok uzatmadan son bir video bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-dgvY3o0wMc

ben  inansam ne olur?  inanmasam ne olur?
işte, göz var, kulak var.

« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 15:10:58 Gönderen: korsan »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 27 Haziran 2021, 14:46:20 »
Siyasi konularda ne desek boş. Sistem demokrasi, milletimiz seçimle kararını veriyor. Milletimiz ne derse o. Ha derseniz ki, 2 yılda bir güven oylaması olsun, milletimiz uygun görürse neden olmasın.

Demokrasi, demokrasi! diyerekten her konu halkoylamasına götürülmez. Hele ki bilimsel konuların halkoylamasıyla sonuca bağlanması düşünülemez bile. 2x2=4 eder mi, etmez mi? hadi bu problemi halkoylamasına götürelim. Halkımız ne derse o olur! diyemezsiniz. Bu iş akıl, mantık, strateji, öngörü ve hesap kitap işidir. Kanal İstanbul projesinin, bunların hiçbiriyle yakından uzaktan alakası yoktur.

Projeyi hazırlayan, sunan, savunanlar BÜYÜK SUÇ İŞLİYOR. Vakti zamanı geldiğinde tamamı İSTİKLÂL MAHKEMELERİNDE usulüne uygun olarak yargılanmaları gerekir. Yargılamakta yetmez; zararın tazmini için projeyi savunan, projeden iş alan; bürokratlar, iş insanları, devlet görevlileri v.b. gibi canlı varlıkların tamamının malına, mülküne el konulmalı ve hazineye irat kaydedilmelidir. Ve hatta, malını mülkünü yakın veya uzak akrabalarının üzerine geçirebileceklerin yedi sülalesi araştırılmalı; sebepsiz zenginleştiği anlaşılan üstsoy-alt soylarının da mal varlıklarına el konulmalıdır.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 15:25:25 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 27 Haziran 2021, 14:56:05 »
Direkt infaz mı?  :o Şaka ise komik değil, ciddi ise vahim bir ifade olmuş. Yargısız infazları mafya yapar, hukuk devletleri değil.

Tamam, Kanal İstanbul'u ben de saçma buluyorum ama muhalefetin de bir üslubu adabı olur. Böyle Ali kıran baş kesen ifadeler yakışık almıyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #155 : 27 Haziran 2021, 14:57:40 »
Siyasi konularda ne desek boş. Sistem demokrasi, milletimiz seçimle kararını veriyor. Milletimiz ne derse o. Ha derseniz ki, 2 yılda bir güven oylaması olsun, milletimiz uygun görürse neden olmasın.

Demokrasi, demokrasi! diyerekten her konu halkoylamasına götürülmez. Hele ki bilimsel konuların halkoylamasıyla sonuca bağlanması düşünülemez bile. 2x2=4 eder mi, etmez mi? hadi bu problemi halkoylamasına götürelim. Halkımız ne derse o olur! diyemezsiniz. Bu iş akıl, mantık, strateji, öngörü ve hesap kitap işidir. Kanal İstanbul projesinin, bunların hiçbiriyle yakından uzaktan alakası yoktur.

Projeyi hazırlayan, sunan, savunanlar BÜYÜK SUÇ İŞLİYOR. Vakti zamanı geldiğinde tamamı yargılanmalıdır... Hatta yargılamaya bile gerek yok; DİREKT İNFAZ. Ama iş usulüne uygun olsun diyerekten; yeni kurulacak İSTİKLÂL MAHKEMELERİNDE usulüne uygun olarak yargılanmaları gerekir. Yargılamakta yetmez; zararın tazmini için projeyi savunan, projeden iş alan; bürokratlar, iş insanları, devlet görevlileri v.b. gibi canlı varlıkların tamamının malına, mülküne el konulmalı ve hazineye irat kaydedilmelidir. Ve hatta, malını mülkünü yakın veya uzak akrabalarının üzerine geçirebileceklerin yedi sülalesi araştırılmalı; sebepsiz zenginleştiği anlaşılan üstsoy-alt soylarının da mal varlıklarına el konulmalıdır.

Üstadim sen resmen  Kuzey Kore modeli üzerine cagri yapiyorsun. Milleti akillandirmak ve aydinlatmak yerine junta taktigi mi tavsiye ediyorsun?

Lütfen yazdiklarinizi gözden gecirin.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 27 Haziran 2021, 15:08:12 »
Kanal İstanbul Projesi'nin amacı, İstanbul Boğazı'nın tarihsel ve kültürel dokusunun korunması ve güvenliğinin arttırılması, İstanbul Boğazı'nda öncelikle deniz trafiğinden kaynaklanan yükün azaltılması ve Boğaz güvenliğinin artırılması.
Resmi açıklama, yapılış gerekçesi yukarıda yazılı.

Aslında ise o kanalın sağı-solu parsellendi,rant haline geldi bile...Hani fakirliğimizle ağzımız açık o boğazdaki yalılara bakıyoruz ya , işte yeni bir boğaz yaratılıyor...

Halk tabiriyle " birileri malı götürecek. "

Ahaber izleyen saflara da boğazda tanker güvenliği sağlandı vs.vs masalları kaldı.

« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 15:09:01 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #157 : 27 Haziran 2021, 15:16:19 »
Direkt infaz mı?  :o Şaka ise komik değil, ciddi ise vahim bir ifade olmuş. Yargısız infazları mafya yapar, hukuk devletleri değil.

Tamam, Kanal İstanbul'u ben de saçma buluyorum ama muhalefetin de bir üslubu adabı olur. Böyle Ali kıran baş kesen ifadeler yakışık almıyor.

Sinirlendiğim için öyle dedim... Elbette ''direkt infaz'' diye bir şey olamaz. Ama bu proje öyle bir proje ki... coğrafyayı kalıcı olarak değiştireceği için dönüşü olmayan bir projedir. Stratejik olarak büyük bir hata yapılıyor. Hadi ben hata demiş olayım ama aslında büyük bir İHANETTİR. Vatana, millete, devlete ve coğrafyaya.   

Hiç bir iktidar, ülke topraklarını kendi babasının malıymış gibi göremez. Topografyayı kalıcı olarak değiştireceksiniz ve bunun hiçbir bilimsel çalışması yapılmış değildir. Adamın biri ortaya çıkıyor ve hadi şuradan şuraya KANAL AÇALIM diyor. Böyle bir şey olamaz ya! Bu topraklar sizin banımızın malımı yahu! Nasıl olurda şuradan şuraya kanal açacağız dersiniz. Hem de İNADINA AÇACAĞIZ diyorlar. Yahu bu neyin inadıdır, neyin kinidir? Bu ne biçim iştir yav?

Hal böyle olunca, doğal olarak bize de bir nefret geldi yani. Dile kolay 19 yıl. Sabır taşı olsa çatlardı... Emin olun ki bunlar iktidardan düştüğü gün; lokma döktürüp davul zurna eşliğinde halkımıza dağıttıracağım. Emin olun ki en büyük bayramdır. Çünkü devletimize daha fazla kötülük yapmalarının önüne geçilmiş olacak.

Bu projeden sonra, yeni çılgın projemiz diyerekten ''Ay' a Otoyol Projesini'' açıklamalarından korkuyorum. Nitekim DAMAT öyle demişti. Biz Ay' a dört şeritli yol yapacağız demiş olsak, emin olun ki bu millet ona da inanır! demişti. Yüce Tanrım, sen meseleyi biliyorsun! 19' ncu iktidar yıllarında 19 sayısının hürmetine YARAB-ÜL ALEMİN diyorum yani. Yandım Allah, feryat ediyorum yahu! Devlet elden gidiyor ve isyanlardayım.     
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2021, 15:17:42 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 27 Haziran 2021, 15:22:26 »
@merzifonlu'ya katılıyorum. talihsiz bir ifade olmuş.
fikirlerimizi paylaşırken biraz daha titiz bir  dil kullanmaya gayret edelim lütfen.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 27 Haziran 2021, 15:23:58 »
@merzifonlu'ya katılıyorum. talihsiz bir ifade olmuş.
fikirlerimizi paylaşırken biraz daha titiz bir  dil kullanmaya gayret edelim lütfen.

Tamam, hadi sildim...