Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 12376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +31/-43
Ynt: İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #100 : 23 Eylül 2018, 16:36:55 »

Ağzına sağlık benimde anlatmak istediğim buydu ileride getirisi götürüsü ne olduğu hesaplanamaz.  Bu projeye başlamadan evvel mutlaka bütün riskler göz önüne alınmıştır.

Bende pes diyorum sayin Tigerfish, getirisini goturusu hesaplanamayan bir projeye boyle milyarlar baglarsan bu is kopru isine doner ve 2 milyarlik kopru sana 15 milyara patlar (birilerini zengin etme, Turkiyeyi kaz gibi yolma projesine donusur)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +55/-30
« Yanıtla #101 : 23 Eylül 2018, 17:32:00 »
  Ben de sayın Nutuk.

Hatırlarsam size kapitülasyonumu teslim etmiştim    :-X
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2018, 17:33:09 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +20/-105
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 24 Eylül 2018, 00:35:29 »
Şimdi şöyle sayın nutuk planlanan ne yani detaylar önemli bu projede yapımı önemli değil önemli olan bittiği yıldaki dünya şartlar dostlar düşmanlar türkiye askeri açıdan 1 seviye daha atladığını varsaydığımızda kanal istanbul varken boğazdan geçememenle ilgili muhakkak birşeyler bulunur zaten sözleşme zamanında geçen gemi seferleriyle şuanki arasında uçurum var birde 10 yıl sonrası zaten istemesede bu trafiği boğaz kaldırmayacak ben şöyle düşünüyorum tabiki komple engellemek güç ama sekteye uğratmamız bile gemileri mecbur kanal istanbula sevk eder niye diyecek olursanız bu adam kuru yük taşıyor veyahut anlaşma gereği sallıyorum 30 gün sonra mal teslim diyor vs ee bir engelleme yapıldığında 10 gün bekleyebilecekmi demirleyip biryere ki zaten onada para ödeyecek gemi doğal olarak mantıklı olmuyor seve seve kanal istanbulun yolunu tutacak diye düşünüyorum %100 olmasa bile epey bir kaydırma olur işte o anda bizim güçlü olmamız durumunda herşey olur zaten şu laf hep dönüyor özel anlaşmalar örnek sallıyorum yine abd bandralı gemi 5 yerine 3 e geçsin gibi yani bu proje bitmeden kimse getirisini götürüsünü hesaplayamaz zannımca.Ozamanki gemi trafiği diğer kanallardaki geçiş ücretleri vs vs konu uzar gider saygılar.

Hocamnoktavirgülalttireboşlukhiçbirşeykullanmadaniletiyazıncainsanokuduğunudaanlamıyor!

Ben sizinkini anladım hocam.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +23/-25
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 28 Eylül 2018, 18:09:26 »
Benim aklıma bir fikir geldi.

Bu kanaldan çıkacak toprak ile aynı Çin gibi akdenizin ortasına kendi ada veya adalarımızı yapabiliriz. Hatta Güney Afrika veya okyanusun sığ ve ortasına bile olabilir.