Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (19.6%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
50 (54.3%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
21 (22.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
3 (3.3%)

Toplam Oy Verenler: 92

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 278842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2830 : 27 Mart 2020, 23:15:07 »

Çevrimdışı metin62

• DefenceTurk
  • *
  • 77
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2831 : 28 Mart 2020, 00:11:47 »
https://twitter.com/Elizrael/status/1243625070104379394?s=19
Idlib'e Hawk bataryaları yollanmış

Ne diyecegimi pek bilemiyorum.

29 Subat tarihinde Idlip de bulunan birliklerimizin hava savunmasi icin Manpads yanin da Hawk veya Rapier konuslandirilmasinin dusunulmesini gerekliliginin dikkatini cekmistim.

Idlip gibi dar bir alan icerisinde HSS korumasindan yoksun olarak sikisik halde konuslu bulunan birliklerimizin sadece yurt sinirlarimiz dahilindeki THK unsurlari ile desteklenmesinin yetersiz olabilecegini formumuzda bulunan hemen hemen tum arkadaslar tarafindan belirtmisti.

Yani burdan yaklasik bir ay once bizlerin gorebildigi durumu , ilgililerinancak simdi gorebilmeleri ve onlem almalari dusundurucu. ???
« Son Düzenleme: 28 Mart 2020, 00:12:42 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı serkan1976

• DefenceTurk
  • *
  • 53
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2832 : 28 Mart 2020, 10:08:07 »
Bu hawk bataryaları üzerinde füzeleri ile birlikte mi nakliye ediliyor.
 Launcher'ler ayrı ayrı taşınıp konuşlandığı yerde füzelerin lancherlere yerleştirilmesi daha normal değil miydi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 377
« Yanıtla #2833 : 28 Mart 2020, 16:43:40 »
https://twitter.com/Elizrael/status/1243625070104379394?s=19
Idlib'e Hawk bataryaları yollanmış

Ne diyecegimi pek bilemiyorum.

29 Subat tarihinde Idlip de bulunan birliklerimizin hava savunmasi icin Manpads yanin da Hawk veya Rapier konuslandirilmasinin dusunulmesini gerekliliginin dikkatini cekmistim.

Idlip gibi dar bir alan icerisinde HSS korumasindan yoksun olarak sikisik halde konuslu bulunan birliklerimizin sadece yurt sinirlarimiz dahilindeki THK unsurlari ile desteklenmesinin yetersiz olabilecegini formumuzda bulunan hemen hemen tum arkadaslar tarafindan belirtmisti.

Yani burdan yaklasik bir ay once bizlerin gorebildigi durumu , ilgililerinancak simdi gorebilmeleri ve onlem almalari dusundurucu. ???

Metin Bey, DefenceTurk.com sitesinin sloganı şöyle: " DefenceTurk.com Geleceğe Yön Verir".

Burada şiddtele tartıştığımız konularda,  bulunduğumuz konularda haklı çıktığımızı, bizim defalarca vurguladığımız konuların bazılarında önlemler alındığını görebilirsiniz.
Bu forumun amaçlarından biri de ülkemizin savunması, geleceği ve dünya barışı için çözüm yolları, fikir üretmesidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com