Gönderen Konu: Türkiye-Endonezya Savunma Sanayi İlişkileri  (Okunma sayısı 40509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye-Endonezya Savunma Sanayi İlişkileri
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2011, 20:28:26 »
Benim derdim ucak gemisi filan degil benim derdim yapamayuk diyenlerle

Kendi potansiyelimizin farkinda olmadan yasayan bir millet olduk ,Almanin arabasi ,Fransizin arabasi ,Japon arabasi bu birkac örnek bile insani deli ediyor.
Ya bize devlet firsat versin desteklesin her sey olur simdi biraz biraz kipirdanmalar var ama cok yavas bir ANKA ,ALTAY,COBRA,MILGEM haberi bile benim tansiyonumu firlatiyor ama cok az bizim vatanimiza yakismiyor biz bu degiliz demek geliyor insanin icinden .
Bir ucak gemisi ve destek filosu 7 milyar demis arkadasin biri cok para degil neden derseniz hortumlanan bankalardan giden para en iyi ihtimal 80 milyar en kötü 380 milyar TL degil dolar
simdi siz hesaplayin bu para ile neler yapilirdi kac filo kurulur idi ucak gemisi gereksiz diyenlerlere bir lafim var .
Bizim ucak gemi filosu izmir cesme gölcük curise travel isine gelmez devletimizin dis denizlerde hakimiyet ve cikarlarini saglama almaya yarar fransa afrikanin herhangi bir yerine askerini kendi kafasina göre gönderecek kadar efeleniyorsa bu silah gücündende kaynaklaniyor yoksa bu fransa afrikali kardeslerini bir birini öldürmesin diyemi orda alakasi yok kendi cikarlari icin orda.
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2011, 20:41:29 »
Devlet hangisine destek versin ya? Uçakgemisi şu an için olmazsa olmazlarımızdan mı arkadaşlar? Çok mu gerekli bize dersiniz? Henüz kendi piyade tüfeğimizi yeni geliştiriyoruz, kocaman ve çok maliyetli bir gemiden bahsediyoruz. Ayıptır yapmayın. Elimizde avucumuzda ne varsa yatıralım bu gemiye, sonra Yunana benzeyelim istiyorsunuz galiba. Öncelik acil ihtiyaçların ve özellikle bu ihtiyaçlarda dışa bağımlılığın azaltılması için harcamaların yapılması. Enver Paşa zihniyetinin sonu hep hüsran oluyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2011, 21:08:05 »
Malesef bizim ülkemiz bir uçak gemisine 100 milyar dolar verecek bir ülke değil bu sadece yapımı bunun uçakları faso fisosu hadi her şeyi geçtim uçakları ? Ne koycaz gemiye F-16 F-4 F-35 ? Şu uçaklarada bi 50 60 milyar dolar bayılalım.Gelecek 50 60 yıl için geçerli olur bunlar bizim için şuan LHD yeterde artar dakika başı para basmıyoruz yahu.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2011, 13:55:35 »
2 milyar dolar mı?

Bütün donanmanın modernizasyonundan da bahsediliyor!

Alıntı:
İki gemi anlaşması yapıldı

Ziyaret sırasında iki ülke arasında savunma sanayii alanında önemli bir imza atıldı. Dün imzalanan protokolle Türkiye’nin milli gemi projesi MİLGEM kapsamında Endonezya’ya iki gemi yapılmasına karar verildi. Edinilen bilgiye göre 2 milyar dolarlık gemiyle birlikte ülke donanmasının modernizasyonu da protokol kapsamında olacak.

Kaynak: http://www.denizhaber.com/HABER/25553/1/gemi-deniz-liman-tekne-savas-gemisi-milgem-endonezya.html

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2011, 14:05:14 »
2 milyar dolar mı?

Bütün donanmanın modernizasyonundan da bahsediliyor!

Alıntı:
İki gemi anlaşması yapıldı

Ziyaret sırasında iki ülke arasında savunma sanayii alanında önemli bir imza atıldı. Dün imzalanan protokolle Türkiye’nin milli gemi projesi MİLGEM kapsamında Endonezya’ya iki gemi yapılmasına karar verildi. Edinilen bilgiye göre 2 milyar dolarlık gemiyle birlikte ülke donanmasının modernizasyonu da protokol kapsamında olacak.

Kaynak: http://www.denizhaber.com/HABER/25553/1/gemi-deniz-liman-tekne-savas-gemisi-milgem-endonezya.html
ada sınıfı  korvetlerin  tam donanımlı dahi  olsa 1 milyar dolara  satılabileceğine ihtimal vermiyorum ,  büyük ihtimalle  bütün modernize işleriyle  birlikte 2 geminin toplam  bedeli 2 milyar dolar  demek istemişler  ama  karıştırmışlardır.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 07 Nisan 2011, 14:09:39 »
kj
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 08:50:46 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2011, 14:10:09 »
Bende mümkün görmüyorum,muhtemelen 2 milyar dolar modernizasyonu da kapsıyor...

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2011, 13:17:50 »
Endonezya ile telsiz ve roket sistemleriyle zırhlı muharebe aracı ortak üretimi konusunda protokol imzalandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Endonezya'ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Endonezya ile telsiz ve roket sistemleriyle zırhlı muharebe aracı ortak üretimi konusunda protokol imzalandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar ile Endonezya Savunma Bakanı Yardımcısı Sjafrie Sjamsoedin tarafından imzalanan protokolün alt yapısı, Endonezya ile savunma sanayi işbirliği kurulmasına yönelik önceki yıllarda başlatılan temas ve çalışmaların ürünü oldu. Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono'nun geçen yılki Türkiye ziyaretinde Endonezya Savunma Bakanı Purnomo Yusgiantoro'ya Türkiye'deki savunma tesisleri gezdirildi ve Türkiye'nin sahip olduğu teknolojiyle ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri de 2010 yılının Kasım ayında Endonezya'da düzenlenen Indo Defense savunma fuarına katılarak, Türk savunma sanayi ürünlerini tanıttı. Endonezya'da geçen ay yapılan toplantıda ise hangi alanlarda işbirliği yapılabileceği masaya yatırıldı. İki ülke makamları arasında yürütülen görüşmeler sonunda Endonezya ile Türkiye savunma sanayi firmaları arasında ortak üretim yapılması konusunda anlaşmaya varıldı ve Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyareti sırasında ortak üretim sözleşmesine giden yolda protokol imzalanarak, önemli bir aşama geçilmiş oldu.

Protokole göre Endonezyalı ortaklarla Aselsan'ın yazılım tabanlı telsiz sistemi, Roketsan'ın roket sistemi ve mühimmatı, FNNS'nin de zırhlı muharebe aracı üretimi yapması öngörülüyor. Ortak üretimin ve Türkiye'nin Endonezya'ya satacağı savunma teknolojisinin ekonomik boyutunun ise sözleşmelerin imzalanmasıyla netlik kazanması bekleniyor.

Endonezya ile deniz ve havacılıkta başka ortak projeler gerçekleştirilmesi için de temaslar sürüyor. Bu bağlamda, savaş gemisi ve F-16 modernizasyonu ile insansız hava aracı satışı hedefleniyor.

http://www.sonsayfa.com/Haberler/Guncel/Turkiyeden-tarihi-adim-186691.html

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2011, 13:46:50 »
bumudur?  budur  ,  islam  ülkeleri  türkiyeye  yönelecek   , gün  gelecek  kendimize  yetmekten daha fazlasını  yapacağız

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2011, 13:54:00 »
Her haberde farklı başlık açılması konularda karmaşıklığa yol açıp devamlılığı engelliyor.Bu sebeple bundan sonraki Endonezya ile ilgili konuların bu başlığa yazımasını rica ediyorum.Diğer birkaç konuyuda benzer başlıklar altında birleştireceğim.