Gönderen Konu: Mısırlı balıkçıları Türkler kurtardı  (Okunma sayısı 2501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Mısırlı balıkçıları Türkler kurtardı
« : 05 Nisan 2011, 08:55:16 »
NATO tarafından Libya'da görevlenlendirilen TCG Gaziantep fırkateyni yardım çağrısı aldığı Mısır bayraklı teknede mahsur kalanların yardımına koştu.

Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre NATO tarafından Libya’ya yönelik Silah Ambargosunun Desteklenmesi Harekâtına iştirak etmekte olan TCG GAZİANTEP (F-490) Fırkateyni, 01 Nisan 2011 günü Bingazi açıklarında makine arızası nedeniyle fırtınada sürüklenmekte olan “EL-HALEVİ” isimli Mısır bayraklı bir balıkçı teknesinden yardım çağrısı aldı.

Yardım çağrısı üzerine  bölgeye intikal eden TCG GAZİANTEP (F-490) tarafından tekne tespit edilmiş, tekneyle irtibat kurularak, teknenin 15 kişilik mürettebatı ile son 12 gündür sürüklenmekte oldukları öğrenildi.

02 Nisan 2011 sabah saatlerinde teknenin arızalı olan aküleri onarılmak üzere teslim alınarak TCG GAZİANTEP’e intikal ettirildi.

03 Nisan 2011 günü ise fırtınanın azalmasıyla teknik yardım timleri tekneye intikal ettirilerek, TCG GAZİANTEP personeli tarafından onarılan aküler ile teknenin makineleri faal hale getirildi

. Su ve yiyecek takviyesi yapılan balıkçı teknesi mürettebatı hayatlarını kurtaran TCG GAZİANTEP Fırkateyni ve Türk Deniz Kuvvetlerine teşekkür ederek  Mısır’a intikal ettiler.

http://www.haber7.com/haber/20110405/Misirli-balikcilari-Turkler-kurtardi.php

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Mısırlı balıkçıları Türkler kurtardı
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2011, 08:55:47 »