Gönderen Konu: Falcon 4.0  (Okunma sayısı 6706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Falcon 4.0
« : 02 Nisan 2011, 18:37:33 »
Falcon 4.0 !  Bilgisayarlarımız için satın alabileceğimiz en sofistike ve realistik F-16 uçuş simulasyonu… Piyasaya sürülmesinin üzerinden 2 yıl geçmiş olmasına rağmen , Falcon 4.0 hala satın alabileceğiniz en iyi uçuş similasyonlarından biri olarak kabul edilebilir. Fakat, Falcon 4.0 Aralık 1998'de piyasaya ilk sürüldüğünde bug'lar yüzünden sanal olarak nerdeyse uçulamayacak halde idi. "crash to desktop (oyunun kendi kendini kapatıp, masaüstü konumuna düşülmesi) " arada bir ortaya çıkan bir durum olmak yerine oyunda hakim bir durumda idi. Bunun nedeni uçuş similasyonları tarihinde ilk kez bu programın inanılmaz derecede karışık olması idi… Sayısız bug'ların bir nedeni de  Falcon 4.0'ın tamamlanmadan önce piyasaya sürülmüş olması idi. Microprose'un asıl bağlı olduğu Hasbro firması yıllar süren geliştirme çalışmalarının milyonlara mal olması sonucu programın piyasaya sürülmesinde israr etmişti. Fakat bu bug'ların düzeltilmesi için arka arkaya çıkan patch'ler aslında Hasbro'ya daha fazla gidere mal olmuştu. Sonuçta 1.08 patch de çıktıktan sonra Hasbro bu işten vazgeçerek 1999 yılbaşına doğru realistik-simulasyon piyasasından çekildi.

Artık simulasyonun geliştirilmesi sadece kullanıcılara kalmıştı. İbeta realism patch'lerini çıkardı ve bir çok bireysel Falcon 4.0 kullanıcısı yeni patchler ile çözümler üretmeye başladılar. Bir çok kullanıcı çok fazla sayıda patch üretti ve bir dönem bu kadar fazla patch dolayısıyla karışıklık yaşandı. Sonunda Joel Bierling tarafından "F4Patch" adı verilen bir program çıkarıldı . Böylelikle Falcon 4.0'ın tarihinde ilk kez patch ve kullanıcı modifikasyonlarına da bir düzen gelmiş oldu. Falcon 4.0 ailesinin ve Realistik patch grubunun çalışmaları sonucunda yeni senaryolar geliştirilmeye devam edilmekte, zaten çok realistik olan simulasyonun daha da gerçeğe yakın olmasına çalışılmaktadır. Son çıkan patch ile birlikte Balkan'lar da senaryo coğrafyasına eklenmiş ve Falcon 4.0 dahilinde başka uçaklarla da uçabilme imkanı biz kullanıcılara sunulmuştur.

Oyun kurgusu :
Falcon 4.0 da Amerika, Kore, Çin, Japonya ve Rusya seneryolara dahil edilmiş olan ülkelerdir. Sizin üzerinize düşen ise; ister campaign olsun ister eğitim uçuşları , ya da kendi yarattığınız görevler olsun, görevinizi  başarmak ve uçağınızla birlikte kendinizi de tek parça eve döndürüp indirmektir.

Bir görev uçuşunun öyküsünü buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

http://www.tayyareci.com/simulasyon/falcon40/screenshots.htm

Falcon 4.0'da nasıl uçacaksınız?

Falcon4.0'ı açtıktan sonra karşınıza Instant Action, Dogfight, Tactical Engagement, Campaign, Logbook, Acmi, Tactical Reference, Comms, Setup, Eject seçeneklerinin yer aldığı ana menünü ekranı gelecektir… Buradaki seçenekler yardımı ile uçuşa girebilirsiniz…

Falcon 4.0 'da uçabileceğiniz uçaklar :

F-16 Fighting Falcon F/A-18A Hornet MiG-23MS "Flogger-E"
F-14A Tomcat F5-E Tiger II MiG-25 "Foxbet"
F-15C Eagle MiG-19 "Farmer" MiG-29 "Fulcrum"
F-4 Phantom MiG-21 "Fishbed" SU-27 "Flanker"

Daha yeni yaptım kendi adıma oyun geliştiridim.:D.Şaka bir yana güzele benziyor.Bir bakın dedim.

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2011, 18:39:58 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Falcon 4.0
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2011, 11:24:53 »
falcon similatör oyunu bende 5 i var süper bir oyun eğer uçak sistemlerine ilginiz varsa kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim online filanda oynanıyor yunanlılara ruslara karsı filan oynaya biliyosun telsiz konuşması felan yapa biliyrsun ekibinle müthiş bir oyun, oynamayı düşünürseniz bir joyistik ile oynamanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Falcon 4.0
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2011, 03:36:10 »
bende baktım güzel bir oyun evet

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Falcon 4.0
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2011, 02:59:52 »
falcon 4.0 çok güzeldir ama bir oyun değildir ;D aman arkadaşlar dikkat :) gerçek kokpitte o kadar işlev olduğundan şüphe edecem nerdeyse  :) simülasyon kelimesinin hakkını verir. aşırı zordur ama öğrenebilirseniz çok keyiflidir. çubuk joystick şart...

Çevrimdışı falcon16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Falcon 4.0
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2011, 03:03:43 »
Bugüne kadar pek çok simulasyon oyununu oynadım özellike Jane's USAF favorimdir ama falcon 4.0'ın tutorial kısmı eksik bence oyunu öğrenmek tam bir işkence. Yeterince sabır gösterilirse çok gerçekçi bir simulasyon olduğuna dair yorumlar görmüştüm, ayrıca oyun sitelerinde hep yüksek puan almış bir oyun. Grafikleri iyi. Simulasyon meraklılarına tavsiye edilir.