Gönderen Konu: Medvedev'den Tartışılacak Karar  (Okunma sayısı 2528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Medvedev'den Tartışılacak Karar
« : 02 Nisan 2011, 16:44:43 »
Medvedev’den Putin’e adamlarını temizleme emri
Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Başbakan Vladimir Putin’e, yardımcıları ve bakanlarını devletin kontrolünde bulunan şirketlerin yönetim kurullarından 1 Temmuz’a kadar temizleme emri verdi.   

Kremlin’den yapılan açıklamada, yönetim kurullarından temizlenecek isimler içinde Putin’in yardımcısı ve Rusya’nın enerji sektörünün en yetkili ismi Igor Seçin’in de yer aldığı belirtildi.   

Seçin, devletin bünyesinde enerji şirketi Rosneft tarafından kontrol edilen, ülkenin en büyük petrol üreticisinin başında bulunuyor ve şirketin İngiliz petrol devi BP ile Rusya’nın kutup kıyısıdaki petrol ve doğalgaz yataklarında işbirliği yapmasını sağlayacak hisse değişimi anlaşmasına da başkanlık etmişti.

Medvedev’in görevden ayrılmasını istediği isimlerin listesi Kremlin’in resmi internet sitesi www.kremlin.ru’da yayımlandı.

Rus şirketlerin Haziran sonunda yıllık toplantılarını gerçekleştireceği belirtildi.

kaynak:hürriyet.com.tr
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2011, 16:45:25 »
Bu gidişle Medvedev, 2. JFK olacak benden söylemesi...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2011, 17:18:39 »
  Rus kaynaklı bu tür Medvedev-Putin haberleri duyulmaya başlandı bir zamandır. Rusya da neler oluyor diye düşünüyor adam.  Yani; mafyavari bir yönetim, tasması Putin'in elinde olan kukla bir Medvedev. Bizim bildiğimiz bu.

Doğrusu ben yemem bu haberleride, Ruslarda radikal değişklikler yapabilen bir millet, biraz bekleyelim bakalım neler olacak.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2011, 19:09:40 »
Medvedev batının maymunu gelişmeleri buna göre değerlendirmek lazım.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2011, 00:07:22 »
Bir sey olmaz secim geliyor secim taktikleri bunlar medvedev i getiren putin götürende putin olur
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.