Gönderen Konu: ASELSAN TANITIM  (Okunma sayısı 10616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN TANITIM
« : 31 Mart 2011, 15:44:29 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JE0DnptD6So&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=JE0DnptD6So&amp;feature=player_embedded</a>

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, geçen yıl 792 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiklerini, 2011'de 850 milyon dolar, 2013'te de 1 milyar doları aşan satış hedeflediklerini kaydetti. Savunma sanayi tesislerinin basın mensuplarına tanıtılması ve savunma muhabirlerinin tesisler hakkında bilgilendirilmeleri için Savunma Sanayi Müsteşarlığı koordinasyonunda düzenlenen tanıtım programının ikincisi TAI'nin ardından ASELSAN'ın Macunköy tesislerinde yapıldı. ASELSAN Genel Müdürü Ergeneman, gazetecilere yaptığı açıklamada, ASELSAN'ın maliyetleri ve amaçlarına ilişkin bilgi verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her türlü elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerini dışa bağımlılığı en aza indirecek şekilde en kısa zamanda karşılamayı amaçladıklarını ifade eden Ergeneman, şirketin yüzde 85 hissesinin Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına ait olduğunu, kalan yüzde 15 hissenin İMKB'de işlem gördüğünü anlattı. ASELSAN'da 3875 kişinin çalıştığını, bunun 2208'inin mühendis olduğunu kaydeden Ergeneman AR-Ge faaliyetleri içinde 1500 mühendisin görevlendirildiğini söyledi. ASELSAN'ın Ar-Ge'ye verdiği öneme işaret eden Ergeneman, şirketin cirosunun yüzde 7'sini Ar-Ge'ye ayırdığını, geçen yıl Ar-Ge için 216 milyon dolar harcama yapıldığını kaydetti. ASELSAN'ın geçen yıl 792 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiğini belirten Ergeneman, bu yıl 850 milyon dolar, 2013'te ise 1 milyar doları aşan satış hedeflediklerini söyledi. Ergeneman, ASELSAN'ın şu anda 37 ülkeye ihracat yaptığını kaydetti.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
ASELSAN TANITIM
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2011, 16:04:14 »
Aşağıdaki linkte geziyle ilgili bir video mevcut...

http://www.sondakika.com/haber-bakandan-aselsana-ovgu-2624442/

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN TANITIM
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2011, 18:34:48 »
Savunma Sanayii tesislerinin havzası mensuplarına tanıtılması ve Savunma muhabirlerinin bilgilendirilmeleri amacıyla ASELSAN'ın kapıları basına açıldı.

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz ERGENEMAN, Yazılım Tabanlı telsiz Ailesi geliştiren dünyadaki 3-4 firmadan birinin ASELSAN oldugunu belirterek,''ABD, Almanya ve Fransa'nın dev şirketleriyle Uluslararası pazarda rekabet ediyoruz ve çoğunda da başarıyla sonuç alıyoruz''Dedi.

Savunma Sanayii tesislerinin havzası mensuplarına tanıtılması ve Savunma muhabirlerinin Tesisler hakkinda bilgilendirilmeleri amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığı koordinasyonunda düzenlenen Tanıtım programının ikincisi TAI'nın ardından ASELSAN'ın Macunköy tesislerinde yapıldı.

ASELSAN Yonetim Kurulu Başkanı Hasan Memişoğlu, okur yaptığı konuşmada, ASELSAN'ın 35 YILLIK geçmişiyle Savunma sanayisinin Onde Gelen şirketlerinden sesini duymak oldugunu söyledi.

Memişoğlu belirten ASELSAN'ın Türk milletinin Gurur kaynağı Bir şirket oldugunu, şirketin geçen Yıl yaptığı cironun 1 Milyar lirayı geçtiğini kaydetti.

ASELSAN Genel Müdürü ERGENEMAN da elektronik haberleşmenin Yani Şıra elektronik harp ve kripto görmeme konularda Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet verdiklerini anlattı.

ASELSAN'ın hisselerinin Bulunduğu Şirketler konusunda Bilgi Veren ERGENEMAN, Roketsan'ın yüzde 15'inin, Mikes'in yüzde 96'sının, Aselsannet'in yüzde 95'inin, Azerbaycan'daki ASELSAN Bakü şirketinin yüzde 100'ünün, Mikroelektronik şirketinin 85 yüzde hissesinin ASELSAN'a ait oldugunu bildirdi.

Yurt dışında kurdukları şirket sayısını artırmayı planladıklarını ifade eden ERGENEMAN, met Yıl Birlesik Arap Emirlikleri ve Kazakistan'da Ortak şirket kurduklarını anımsattı.

onu Yıl daha da artırdıklarını anlatan ERGENEMAN satışlarını Şirket olarak, geçen Yıl 792 milyon dolarlık sales yaptıklarını, met satışların yüzde 63'ünün TSK'ya, yüzde 21'inin Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına yüzde 16'sının da yurt dışına yapıldığını ifade Etti.

Yurt dışına yapılan ihracat hedefini yüzde 25'e çıkarmayı amaçladıklarını Dile getiren ERGENEMAN,''Su Anda ASELSAN'ın uzerinde 3,18 Milyar dolar sözleşmesi imzalanmış, teslimat bekleyen sipariş bulunmaktadır''Dedi.

ERGENEMAN, ASELSAN share senetlerinin de geçen Yıl yüzde 46 Kazanc Etti işaret sağladığına.

Geçen Yıl onaylı yan sanayi firma sayısını 74'e yükselttiklerini anlatan ERGENEMAN, 600'den Fazla yurt içindeki firmaya da 460 milyon dolar tutarında yıllara sari sipariş verildiğini kaydetti.

Geçen Yıl list alınan mal ve hizmet KARSILIGI yurt içindeki firmalara yaptıkları ödemenin de 225 milyon doları bulduğunu ifade eden ERGENEMAN, dolayısıyla yaptıkları Bir Çok İyi İŞTE Küçük firmalarla çalıştıklarını söyledi.

ASELSAN'ın 35 Yıl once Askeri haberleşme Sistemleri üretmek icin kurulduğunu anımsatan ERGENEMAN, Bugün radar, elektronik harp, elektro-optik, ve aviyonik, silah, ve Akıllı Ulaşım sistemlerinin şirketin Faaliyet alanlarına girdiğini söyledi seyrüsefer.

ASELSAN'IN Yazılım Tabanlı telsiz konusunda oldukça İleri düzeye geldiğini vurgulayan ERGENEMAN,''Su Anda dünyada Yazılım Tabanlı telsiz Ailesi geliştiren 3-4 firmadan biriyiz ve ABD, Almanya ve Fransa'nın dev şirketleriyle Uluslararası pazarda rekabet ediyoruz, çoğunda da başarıyla sonuç alıyoruz ' 'diye konuştu.

ASELSAN'ın hava elektroniği konusunda da oldukça İleri düzeye geldiğini belirten ERGENEMAN, ATAK helikopterinin ASELSAN'ın ürettiği görev yapmak bilgisayarıyla uçacağını anımsattı.

KAMU GÜVENLİĞİ SİSTEMİ

Kamu güvenliği sistemleriyle İlgili çalıştıklarına da değinen ERGENEMAN, 112 sisteminin Türkiye genelinde kurulacağını, ASELSAN'ın met imkb Talip oldugunu,''Yabancı firmalar da Teklif vermek istiyor. Türkiye olarak biz bunu yapacak güçteyiz, yaratma hatası Mühendislik ve Üretim yeteneğimiz bulunuyor''Dedi.

Kodak'ın Akıllı Çekim Geçiş sistemlerinin de (OGS ve KGS) ASELSAN'ın tasarımı oldugunu anımsatan ERGENEMAN, ihalede verecekleri teklifle HIZLI Geçiş sistemini de bunlara İHALENİN etmeyi planladıklarını söyledi.

Met sistemlerin Çok İyi beğenilmesi nedeniyle yurt dışından da aldıklarını bildiren Teklif ERGENEMAN, met sistemlerin 2 ülkeye satışının gerçekleştirildiğini kaydetti.

ERGENEMAN, Birlesik Arap Emirleri ve Kazakistan'da kurulan şirketlerle Ile İlgili Soru uzerine, BEA'daki şirketin yüzde 49'unun ASELSAN'a ait oldugunu, okur Damga ve Stop sistemlerinin oğlu Montaj ve testlerinin yapılacağını ifade Etti.

Kazakistan'da kurulan şirketin de yüzde 49'unun ASELSAN'a ait oldugunu söyleyen ERGENEMAN, okur da elektro-optik, termal kamera, gece Görüş sistemlerinin üretilmesinin planlandığını Dile getirdi.

Daha Hiçbiri havzası mensuplarına ASELSAN'ın Tesisleri gezdirildi ve 112 Kamu Güvenliği ve Acil durum Haberleşme Sistemi tanıtıldı.

Söz Konusu sistemle Türkiye'de değişik kisa numaralara (110, 155, 156 görmeme) dağılmış Olan acil Yardım hizmetlerinin 112 numarasi çatısı Altında toplanması hedefleniyor.

Sistem faaliyete geçtiğinde, acil Bir durumla karşılaşan Vatandaş, ambulans, itfaiye, da jandarmadan Yardım resmi ve kibar Click met tek numarayı (112) kullanacak ya polis.

Böylece İlgili Kuruma Çok İyi daha Kolay ve vakit geçirmeden ulaşma imkanına kavuşacak. Sistemle Birlikte acil durum anında tum İlgili kurumların Hızlı ve koordineli Bir sekilde müdahale etmesi sağlanacak.

ASELSAN tarafından gerçekleştirilen''112 Acil Yardım Click Bilgisayar Destekli Sevk ve Yonetim Sistemi Alt Yapısı Kurulumu'', yaklaşık 8 aydır, pilot olarak seçilen Bölge Antalya ve Isparta'da uygulanıyor.

Sistemin gelişmiş Yazılım uygulamalarının ve haberleşme alt yapısının kombinasyonu şeklinde tasarlanması, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne Gelen çağrıların, Gezici ekiplere aktarılarak, olay Yerine en kisa sürede ulaşmaları sağlanıyor.

Ayrıca sistemli.Çantalı sayesinde çağrıyı karşılayan görevli acil durum hakkinda Detaylı Bilgi edinirken, olay Yeri de Kodak'ın Akıllı Çekim olarak belirleniyor.

Çağrı fixed telefondan yapıldıysa olay Yeri nokta tayini tespit edilebilirken, GSM hattından yapılan aramalarda baz istasyonu yoğunluğuna Türkçesi alan belirleniyor. Sistemden TC Kimlik numarasi ya da Araç Plaka numarasi Ile sorgulama da yapılabiliyor.

Yetkililer, ASELSAN olarak met uygulamayı yurt geneline yaygınlaştırmak Click Hazır olduklarını belirtti.

http://www.haber7.com/haber/20110330/Aselsan-kapilarini-basina-acti-GALERI.php

Foto Galeri
http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=11398&s=1

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: ASELSAN TANITIM
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2019, 19:02:25 »

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2019, 19:18:45 »

Geçenlerde aynı proje üzerinde çalıştıgımız bir Odtülü mühendisle konuştum. Oda makinalara program yüklüyor yazılım falan yapıyordu. Neden Aselsana falan başvurmadıgını sordum. Yemin ediyorum sırıtarak "Aselsana girmek için mühendis olmana gerek yok lakin çok büyük torpilin olması şart" dedi herif. Bu torpil mevzusunu duydugum ilk mühendis değildi birde Bilkent makina mezunu bir mühendisten daha duymuştum bunu.. Yani evet böyle takım arkadaşları falan arıyorlar ilanları çıkıyor ama Türkiyedeki mühendis tabakasında "Aselsan ve torpil" gibi inanılmaz bir önyargı var. Ne kadar gercek ne kadar yalan bilemem. Lakin birşey hakkında bu kadar cok konusuluyor ise haklılık paylarını es geçmem. Birçok akıllı mühendis sırf bu torpil mevzularına girmemek için hiç yanaşmıyor Aselsana...Aselsanın bu önyargıyı yada varsa aksaklıkları gidermek için birşeyler yapması şart.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2019, 19:21:07 Gönderen: ムゲン (Mugen) »
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2019, 20:40:29 »
daha takım arkadaşı arıyorlarsa ooooooo ölme eşeğim ölme

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2021, 08:20:42 »
https://youtu.be/9jkKj1bcPnM

Aselsandan yeni bir girişim.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2021, 13:27:19 »
Eğer mugen hocamın dediği foğru ise,
tabi ki sanayii, bilim, teknoloji anca bu kadar ilerler. Sen böyle paranın çok önemli işler için çok verimli olarak harcanması gereken yerlere, projesi, fikri, tasarısı, sav ı, yeteneği, bilgisi yani çok üstün artısı olan adamı işe almazsan, daha sonra da eleyip işe yaramayanı da çıkarmazsan sonuç şimdi ki halimiz gibi olur.

Ha sadece lafımız buralara değil her yere. Üniversiteler, teknoparklar v.s v.s

Ondan sonra da yok bizde beyin göçü var, iyi beyinler ülkeden kaçıyor. Tabi kaçar. Adam bilim mi çalışsın torpil bağlantı bulmaya mı uğraşsın.

Adil bir yarış sonrası işe alım olmayan ülkeler de ne adalet, ne gelişme, nede huzur, birlik, beraberlik olur.

Ya bu iş yani kayırma, iltimas, torpil herkese serbest olsun, bu iş böyle densin, herkes ona göre davransın
kimse de vatan millet sakarya edebiyatı yapıp milleti uyutmaya kalkmasın. İşini yürüten buyursun densin. Kanun kaide ona göre olsun ki herkes ona göre davransın.

« Son Düzenleme: 06 Mart 2021, 18:49:19 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2021, 13:53:27 »
Teknoloji, savunma sanayi şirketlerinde ki en önemli verimlilik, etkililik, kazanç göstergesi, mühendis başına düşen gelir yada, ciro miktarı sanırım.

Bu gibi kamu yada yarı kamu şirketlerinde, üretim kısmı ile arge ayrılmalı. Üretimde ki mühendis az maaş arge deki çok maaş almalı. her sene ar ge birimlerinde 1 mühendis başına düşen kar açıklanmalı. Yani ben bu sene 1 mühendis başına şu kadar kar elde ettim demeliler ki biz o işletmelerde ki yöneticinin kurduğu sistemin iyi olduğunu, yani yönetişimin iyi oluğunu, orada ki mühendis kadrosunun burada işgal ettikleri kadroyu hak ettiklerini onaylayalım, kabul edelim.

Yoksa milletin kaynakları ile oku, maaşı al, vatanın her türlü kaynağını kullan sonra karşılık, yok. Böyle olmaz.

Devlette yönetime, kadroya talip olan verimlilik, etkinlik, kazanç kriterleri konmalı ve bunlar her zaman denetlenerek ortaya konup hesap sorulur ve kadrodan uzaklaştırılır bir düzen olmalı.