Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 118512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #700 : 16 Aralık 2023, 20:26:41 »
Bizim tranche 2 modelini istememizin sebebi tam olarak nedir? Bu modele AESA radarı takıldıktan sonra bizim işimizi görmez mi? T-4 modeli istediğimiz konuşuluyor. Adamlar evet dese bile teslimat için 2030'lu yıllardan bahsediliyor. Alacağımız uçak daha az modern aviyonik sistemlere sahip olsa olmaz mı?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #701 : 16 Aralık 2023, 21:26:03 »
Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: (Eurofighter Typhoon alımı)

💢 F-16 tedarik ve modernizasyonu süreci devam ederken üzerinde durduğumuz tek uçak; oldukça etkili olan ve en iyi alternatif olarak gördüğümüz Eurofighter. İlk aşamada 20 daha sonra da 20 olmak üzere en üst versiyon 40 uçak alma planımız vardır.

Trench-1 veya Trench-2 vs  düşünmüyoruz demiş....

JF-17 Thunder , SU-35 , J-10 dedikodusu da bitsin artık diyor Sayın bakan...

Tranche = dilim, porsiyon
Trench = Hendek, siper

herr hausen die beine (her havuzun dibi aynı).  :D :D :D

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #702 : 16 Aralık 2023, 23:48:42 »

herr hausen die beine (her havuzun dibi aynı).  :D :D :D
[/quote]
  Tam olarak bu +1

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #703 : 19 Aralık 2023, 23:23:25 »
suudlar 48 tayfun yerine 54 adet rafaele almaya karar verdi şirket haberi doğruladı. ingilizler ispanyollar almanları bir kaşık suda boğacaklar heleki airbus. airbus almanyadaki askeri tesislerini başka ülkelere kaydırma kararı veriyormuş nazire yaparcasına birde türkiyeyi seçiyorlarmış. sen seyreyle cümbüşü o zaman

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #704 : 20 Aralık 2023, 07:00:41 »
suudlar 48 tayfun yerine 54 adet rafaele almaya karar verdi şirket haberi doğruladı. ingilizler ispanyollar almanları bir kaşık suda boğacaklar heleki airbus. airbus almanyadaki askeri tesislerini başka ülkelere kaydırma kararı veriyormuş nazire yaparcasına birde türkiyeyi seçiyorlarmış. sen seyreyle cümbüşü o zaman

Hadi inşallah diyeceğim de yine vakitsiz seviniyoruz gibime geliyor... Avrupa ekonomisini Almanya ayakta tutuyorken zor diyorum sadece

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #705 : 20 Aralık 2023, 07:35:51 »
Almanya zavallı bir ülkedir. Tarihinde görüp göreceği saltanat 20 yy dı oda yaşandı bitti. Elektrikli araçlar dünyaya hakim olsun Almanlar aç karınlarını doyurmak için patates ekecekler yine.2030 da Mersedes BMW vosvagen diye otomobil markaları kalmayacak.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #706 : 20 Aralık 2023, 10:14:45 »
airbus almanyadaki askeri tesislerini başka ülkelere kaydırma kararı veriyormuş nazire yaparcasına birde türkiyeyi seçiyorlarmış. sen seyreyle cümbüşü o zaman

Böyle bir şey olursa en büyük Airbus’çı oluruz. Şaka bir yana Almanlar gereksiz sert savunma sanayi politikaları yüzünden ileride pazarlarını kaybedecekler, zaten birçok savunma sanayisi güçlü olan ülke Rusya Ukrayna savaşından sonra eksiklerini kendi içinden gidermeye başladı, başlayacak. Almanya’dan alınan alt sistemler de daha az kullanılmaya gidecek. Almanya’nın ana sistemlerindeki pazarını bir şekilde birileri kapıyor daha da kapacak.
Çok  yanlış politika sergiliyorlar. Ama normal karşılıyorum bu kadar Abici(Amerikancı) politika sergileyen siyasetçiler varken, sonuç olarak  sonları iyi olmayacak savunma sanayisinde.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #707 : 20 Aralık 2023, 10:29:11 »
Hadi inşallah diyeceğim de yine vakitsiz seviniyoruz gibime geliyor... Avrupa ekonomisini Almanya ayakta tutuyorken zor diyorum sadece

Bu kafayla giderlerse kendi ekonomilerini de ayakta tutmakta zorlanacaklar ileride.  Kimse bu akılsızlarla işbirliği yapmaya yanaşmayacak...

Almanya zavallı bir ülkedir. Tarihinde görüp göreceği saltanat 20 yy dı oda yaşandı bitti. Elektrikli araçlar dünyaya hakim olsun Almanlar aç karınlarını doyurmak için patates ekecekler yine.2030 da Mersedes BMW vosvagen diye otomobil markaları kalmayacak.

Almanlar çoktan elektrikli araç üretmeye başladı. Ürettiklerinin belki yarısı artık elektrikli şu an. Kaliteleri nedeniyle o markalara pek bir şey olacağını sanmıyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #708 : 20 Aralık 2023, 11:31:59 »

Bu kafayla giderlerse kendi ekonomilerini de ayakta tutmakta zorlanacaklar ileride.  Kimse bu akılsızlarla işbirliği yapmaya yanaşmayacak...

Almanlar çoktan elektrikli araç üretmeye başladı. Ürettiklerinin belki yarısı artık elektrikli şu an. Kaliteleri nedeniyle o markalara pek bir şey olacağını sanmıyorum.
almanyadaki en büyük elektrikli araç üreticisi tesla yalnız. almanlar 90 ların türkiyesi olma yolunda geriliyorlar. montaj ülkesine dönecekler bu gidişle

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #709 : 20 Aralık 2023, 12:13:24 »
Tamam alamanlar salak, ama biz bunu 90'lardan beri ülkecek zaten biliyoruz. Daha fazla konuşmanın anlamı yok ki.

Suudiler EF almaktan cayarsa, alamanlar aradan çıkartılsa bile, üretim hattını tek başına kapanmaktan kurtaramayız. 100 uçaklık sipariş lazımmış, mevcut iş gücünü koruyabilmek için. Bunu konuşan yok nedense!