Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 118604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #500 : 26 Kasım 2023, 14:52:15 »
Ukrayna-Rusya savaşında koca Rusya hava kuvvetleri , Ukrayna üzerinde hava hakimiyeti kuramadı... Batı hava savunma sistemleri geldiğinde ise bırakın hava hakimiyeti kurmayı  Ukrayna hava sahasına bile giremedi...

Hal böyleyken hâlâ Rus uçağı alalım deniliyorsa ....

Ben dört gözle Ukrayna hava kuvvetleri F-16 aldığında ne olacak onu bekliyorum

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #501 : 26 Kasım 2023, 15:10:17 »
Ukrayna-Rusya savaşında koca Rusya hava kuvvetleri , Ukrayna üzerinde hava hakimiyeti kuramadı... Batı hava savunma sistemleri geldiğinde ise bırakın hava hakimiyeti kurmayı  Ukrayna hava sahasına bile giremedi...

Hal böyleyken hâlâ Rus uçağı alalım deniliyorsa ....

Ben dört gözle Ukrayna hava kuvvetleri F-16 aldığında ne olacak onu bekliyorum

Rusya’nın ne kadar operasyonel ucaklari varsa onlar Suriye’de, Rusya’da ise bakım ve onarım geriliğinden teker teker döküldü.

SU-35 tiler müthiş manevralarına ve çevikliğine bilhassa kendi gözümle şahit oldum. Adamlar tayyarelerini idare edemiyorlarsa sistemlerini küçümsemeyin.

ŞU-35 jetlerin ikinci adı halk adında gökyüzünde yürüyen adam.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 26 Kasım 2023, 15:22:55 »
Sorun çeviklik ve manevra kabiliyeti değil ki. Eğer konu sadece çeviklik ve manevra ise alalım Su-35 olsun bitsin

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #503 : 26 Kasım 2023, 16:05:50 »
rus mantalitesi diye bir şey var. ürünler nitelik olarak çok nicelik olarak az üretilir. bu fikriyatı askerine teknik personelinede uygulayabilirsiniz. 2. dünya savaşında çok ve uyduruk tank üreterek savaş kazanmayı başarı saydılar 50 milyon rusun ölmesi umurlarında bile olmadı. adamlar su 57 yapmış plakalar arası boşluklar görünüyor,perçinler kafam kadar. heleki helikopterlerinin sigorta kutusunu gördüm ki evlere şenlik flinstons tan bir tık ileri teknolojiye sahipler dedim. demekki füze teknolojisinde bu kadar ilerlemeseler hiç bir haltları yokmuş diyeceğim. adamların bakım ekipleri ellerinde bir ingiliz anahtarıyla dolaşıyor başka alet edevat gerekmiyor demekki.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #504 : 26 Kasım 2023, 16:07:36 »
ha haklarını yemeyelim adamlar temel bilimler konusunda dehşet bilim adamları çıkarıyorlar ve çok iyiler. ama iş uygulama mühendislik gibi konulara gelince ben bu halimle onlardan daha ilerideyim bile diyorum

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #505 : 26 Kasım 2023, 16:22:22 »
Bir ara boş Su-35 alalım içini Batı-Türk avionikleri vb biz dolduralım türünden bir yaklaşım vardı....

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #506 : 26 Kasım 2023, 17:15:45 »
Vay Arkadaş uçaksızlık başımıza vurdu ne ara konu ef2000'den su35'e geldi.

Su35'i açık konuşayım bizim üretmemiz lazım yani burdan kastım rusların kompozit üretim teknolojisi yerine bizim kaan'daki üretim anlayışıyla üretmemiz lazım yoksa rusların ezik büzük dış yüzey ile kocaman percinleriyle olacak iş değil.

Bir kaan'ın üretimine bakın bir su57 nın aradaki kalite farkını anlarsınız malzeme,işçilik ve işleme kalitesini.

Ama bir gerçek var su35'e bürfis tüm sistem olarak uygulanabilir yani istesek 360° radar kapsaması olan uçak bir uçak yapabiliriz . hatta karat ve Toygun bile eklenebilir.

Tabi Ruslar hiçbir zaman uçağı boş verelim siz kendi aviyoniklerinizi uygulayın demez.

İkincisi dürüst olalım böyle bir tercih yapsak başta ABD ve Avrupa bizi ekonomik olarak döver belimizi doğrultamayız.

Çevrimdışı Evenf

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #507 : 26 Kasım 2023, 18:04:29 »
Öncelikle foruma merhaba. Daha önce uzun yıllar Trmilitary ve kapalı bir forum olan Savunma ve Strateji'de yazdım. Bazı eski arkadaşlarımı burada görmekte mutlu etti. Öncelikle eğer bir Rus ya da Çinli sisteme dönersek ki, bu hiçte devlet nazarında mümkün olmayan bir durum değil, uçakları Türkleştirmek yani kendi parçalarımızı takmak için önce alacağımız ülkeden izinler daha sonra da teknik çalışmalar başlar. Bu da neresinden bakarsanız gene uzun bir zaman alacaktır.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #508 : 26 Kasım 2023, 20:07:57 »
Bir ara boş Su-35 alalım içini Batı-Türk avionikleri vb biz dolduralım türünden bir yaklaşım vardı....

Rusya neden böyle bir şeye izin versin ki? Mesela bir ülke gelip KAAN'ın bize motorunu ve kabuğunu verin, kalanını biz kendi sistemlerimizle dolduralım dese izin verir miyiz? Vermeyiz.

Rusya bu konularda en az ABD kadar sorun çıkaracak bir ülkedir. Ne boş SU-35 verir ne de kendi sistemlerimizi kullanmamıza müsaade eder.

Rus uçağı işine girmeye gerek yok. Bunlar bazı Rus yanlısı tiplerin Rusya süper, sistemleri mükemmel gidip Rus uydusu olalım kafasıyla zırvalamalarından başka bir şey değil.

Özgür modernizasyonunda geçen, AESA radarlı bir F-16 Özgür'ün alt edemeyeceği hiç bir Rus uçağı yok. 13 yıl önce uçurdukları SU-57'yi bile doğru düzgün hizmete alamayan bir ülkeden uçak almanın mantıklı bir tarafı yok. Çin uçakları bile daha iyi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #509 : 26 Kasım 2023, 21:19:47 »

Evet ben demiştim mesela.
Artık bunun için de geç kalındığını düşünüyorum. F-16modernizasyonu aksıyor. MMU hazır olana kadar yıllar var. F-35, Eurofighter vs yok. Biraz daha oylanırsak en fazla şöyle bir uçağa sahip olacağız.

Neyseki seri üretimi ucuz ve ambargolardan da etkilenmez.
Faydası ne olur onu hiç sormayın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com