Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 118554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #420 : 20 Kasım 2023, 08:05:16 »
Sayın Putty İtalya'da bizim ihtiyacımız olan motor teknolojisinin olduğunu düşünmüyorum. Ancak belki beraber ARGE yapılabilir. İtalyanlar bizim ihtiyacımız olan teknolojinin bir kısmına başka alanlardaki malzeme uygulamaları ile yaklaşmış olabilir.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #421 : 20 Kasım 2023, 17:32:59 »
Birleşik Krallık; Suudi Arabistan'a 48 adet, Türkiye'ye ise 40 adet Eurofighter Typhoon satmak için sözleşme aşamasında.

Her iki satış da Eurofighter konsorsiyumu üyesi Almanya'nın vetosu sebebiyle hayata geçemiyor.

İki satışın toplam değerinin, 10 milyar dolardan daha yüksek bir bedele sahip olduğu değerlendiriliyor.

Birleşik Krallık, Almanya'nın programdan by-pass edileceği bazı teklifleri Eurofighter konsorsiyumu masasına sunmuş durumda.

SavunmaSanayiST

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #422 : 20 Kasım 2023, 17:52:44 »
Birleşik Krallık; Suudi Arabistan'a 48 adet, Türkiye'ye ise 40 adet Eurofighter Typhoon satmak için sözleşme aşamasında.

Her iki satış da Eurofighter konsorsiyumu üyesi Almanya'nın vetosu sebebiyle hayata geçemiyor.

İki satışın toplam değerinin, 10 milyar dolardan daha yüksek bir bedele sahip olduğu değerlendiriliyor.

Birleşik Krallık, Almanya'nın programdan by-pass edileceği bazı teklifleri Eurofighter konsorsiyumu masasına sunmuş durumda.

SavunmaSanayiST

İngiltere AB üyesi olsaydı bu habere kuyruklu yalan derdim ama İngiltere artık AB'yi üstünden atacak kadar yıldığına göre hadi inşallah...

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #423 : 20 Kasım 2023, 18:20:15 »
Bıktırdılar kendilerinden. Ona veto buna ambargo derken savunma sanayi projelerinde kimse Almanya ile çalışmak istemiyor.

İngilizler bu işi çözer. İtalya ve İspanya zaten AB üyesi. Bu satışa karşı çıkarsan biz de senin istediğin her şeyi veto ederiz diyebilir. İngilizler zaten AB kamburunu sırtından attı.

Bu iş çözülecek gibi. Benim önerim 40 değil 80 Typhoon almak. Amerikalıları beklersek KAAN bile bitmiş olur. F-16 yerine 40 ekstra daha alım yapar yoluma bakarım.

Eldeki F-16'ları da ÖZGÜR modernizasyonundan geçiririm 80 Eurofighter Typhoon da aldım mı KAAN gelene kadar kafamız rahat eder.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2023, 18:25:30 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #424 : 20 Kasım 2023, 18:40:10 »
Bıktırdılar kendilerinden. Ona veto buna ambargo derken savunma sanayi projelerinde kimse Almanya ile çalışmak istemiyor.

İngilizler bu işi çözer. İtalya ve İspanya zaten AB üyesi. Bu satışa karşı çıkarsan biz de senin istediğin her şeyi veto ederiz diyebilir. İngilizler zaten AB kamburunu sırtından attı.

Bu iş çözülecek gibi. Benim önerim 40 değil 80 Typhoon almak. Amerikalıları beklersek KAAN bile bitmiş olur. F-16 yerine 40 ekstra daha alım yapar yoluma bakarım.

Eldeki F-16'ları da ÖZGÜR modernizasyonundan geçiririm 80 Eurofighter Typhoon da aldım mı KAAN gelene kadar kafamız rahat eder.

+ Hürjet için de EJ-200 alırdım

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #425 : 20 Kasım 2023, 18:45:38 »
bu gerizekalı almanyayı iyice abd köpeği yaptı.merkel en azından kendi fikrini dayatabiliyordu bu tam kukla.ispatlayamam ama bu adam cia da maaşlı eleman bile olabilir

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #426 : 20 Kasım 2023, 18:51:33 »
eurojet konsorsiyumundan almanlar atılırsa onların yerini bize bile teklif edebilirler.ortadoğu afrika türki cumhuriyetlere satış yapabilme olasılığını düşünüyorlardır bizim vesilemizle.ingiliz siyaseti bence bunu gerektirir.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #427 : 20 Kasım 2023, 19:02:35 »
inanmakta güçlük çekiyorum;  çünkü
küçük ortaksan projelerden çıkartılman mümkün de,  büyük ortakların projelerden çıkartılması kolay olmayabilir.

F35 başlığında haftalardır ne konuşuluyor?
Türkiye  yerini alacak bir üretim zinciri kurmakta güçlük çekildiği yönünde haberler.
biz projenin küçük ortağıydık  yani.
buna rağmen  bu haberleri okuyoruz.
F35  projesinden İngiltere  çıkartılmasıyla,  EF  ortaklığından  Almanya'nın çıkartılması aşağı yukarı aynı etkiyi yapmaz mı?
uçaklarda  tek kaynağın Alman  firmalar olduğu parçalar varsa mesela,
nasıl olacak o iş?
zira büyük ortaklar genelde kritik parça üretimini kendileri yapar.

gerçekleşirse çok şaşırırım.
----
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2023, 19:10:04 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #428 : 20 Kasım 2023, 19:03:27 »

+ Hürjet için de EJ-200 alırdım

İngilizlerle görüşme yapılırken EJ-200 konusu da masada olmalı. Artık hava kuvvetlerinin ABD'ye göbekten bağlı olma durumuna engel olmalıyız. Typhoon alacağımız son yabancı uçak olacak inşallah.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #429 : 20 Kasım 2023, 19:12:11 »
bu gerizekalı almanyayı iyice abd köpeği yaptı.merkel en azından kendi fikrini dayatabiliyordu bu tam kukla.ispatlayamam ama bu adam cia da maaşlı eleman bile olabilir

Olaf Scholz inanılmaz vasıfsız, düşük profilli bir tip. Zaten son anketlere göre oyları iyice azaldı. Bir sonraki seçimde Başbakan olmayacak. Hiç bir politikası yok. ABD hangi çizgideyse hemen oraya dümeni kırıyor.