Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 118553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #300 : 16 Kasım 2023, 16:13:24 »
Bloomberg'in haberine göre Almanya Başbakanı Olaf Scholz Türkiye'nin olası bir Eurofighter Typhoon talebini reddedecekmiş.

Böylece yeni sipariş gelmediği için Typhoon hattı kapanır. Suudilere ve bize satmıyorlar. Kendileri bilirler.

İngilizlerin aklı varsa TEMPEST projesine Almanları almazlar.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2023, 16:14:02 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #301 : 16 Kasım 2023, 16:37:45 »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #302 : 16 Kasım 2023, 16:43:00 »
Yok alsınlar, alsınlar.

Almanya'nın nazından Tempest alamayanlara patır patır KAAN satarız.

Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler hesabı. :D

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #303 : 16 Kasım 2023, 16:47:10 »
Bloomberg'in haberine göre Almanya Başbakanı Olaf Scholz Türkiye'nin olası bir Eurofighter Typhoon talebini reddedecekmiş.

Böylece yeni sipariş gelmediği için Typhoon hattı kapanır. Suudilere ve bize satmıyorlar. Kendileri bilirler.

İyi B.k yiyecekmiş çünkü Yeşillerin ve terör Sevici solcuların esaretinde bu kukla Başbakan
 Amerika’nın  fifisi, tasması Washingtona kadar uzuyor.

Ah Merkel neredesin sen?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #304 : 16 Kasım 2023, 16:50:17 »

Ben bu kadar mantıksız bir haber görmedim! Bloomberg iyice saçmalamış. RTE, İngilizler dururken, neden Almanlardan EF2000 istesin ki? Bilhassa birbirlerine ters düşen demeçler verirlerken!!!
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2023, 16:51:43 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 16 Kasım 2023, 17:29:09 »
Hem zaten bu yeni bir şey değil. Almanların eğer Typhoon alınırsa engelleyeceklerini herkes biliyor. Bırak uçağı Almanlardan çakı bile alınmaz bu saatten sonra.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #306 : 16 Kasım 2023, 18:19:28 »

Ben bu kadar mantıksız bir haber görmedim! Bloomberg iyice saçmalamış. RTE, İngilizler dururken, neden Almanlardan EF2000 istesin ki? Bilhassa birbirlerine ters düşen demeçler verirlerken!!!

İddiaya göre Türkiye ilk başta 20 adet, sonrasında ise 2 veya 3 kat daha fazla EF Typhoon almak istiyormuş. Almanya ise bu satışı veto edecekmiş.

Ben zaten Türkiye'nin resmiyette bir Typhoon talebi olduğunu hiç sanmıyorum. Hele Almanya'da Yeşiller Partisi denilen Türk düşmanı parti koalisyon ortağı iken hiç düşünmeyiz.

Ya F-16 Block 70'ler gelecek ya da KAAN gelene kadar SİHA'lar ile açığı kapatmaya çalışacağız. Başka çözüm yok. Duruma göre Rafale ihtimali olabilir lakin çok düşük bir ihtimal.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #307 : 16 Kasım 2023, 18:40:27 »

İddiaya göre Türkiye ilk başta 20 adet, sonrasında ise 2 veya 3 kat daha fazla EF Typhoon almak istiyormuş. Almanya ise bu satışı veto edecekmiş.

Ben zaten Türkiye'nin resmiyette bir Typhoon talebi olduğunu hiç sanmıyorum. Hele Almanya'da Yeşiller Partisi denilen Türk düşmanı parti koalisyon ortağı iken hiç düşünmeyiz.

Ya F-16 Block 70'ler gelecek ya da KAAN gelene kadar SİHA'lar ile açığı kapatmaya çalışacağız. Başka çözüm yok. Duruma göre Rafale ihtimali olabilir lakin çok düşük bir ihtimal.
Fransızların ve RTE düşmanı Macron’un Türkiye’ye Rafale satması, Almanya’nın EF2000 satışına onay vermesinden daha olası bir durum.
Türkiye’nin EF2000 alabilmesi için EF2000’in Almanya’da üretilen motor ve uçak gövde aksamlarının hepsinin diğer 3 ülke ve Türkiye’de üretilmesi lazım ki bu zor bir iş.
EF2000 için, İngiltere’nin elindeki hazır Tranche1 leri tranche 3 yapıp bize vermesi tek çıkar yol. Bu arada diğer 3 ortak ve Türkiye’nin yeni bir Typhoon üretim hattı kurumu girişiminde bulunmaları gerekir.
Kısacası Typhoon işinin adresi hiç bir zaman Almanya olamaz.
KE ve Anka3 dışında diğer SİHA’lar, modern HSS’leri olan ülkeler karşısında bir varlık gösteremezler. Bizim bir an önce KE ve Anka3’ün motor sorunlarını çözüp, KE’yı süpersonik motorlu yapıp, bunların ikisini de seri üretime hazır hale getirmemiz gerekir. Burada kilit TF6000’dir.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2023, 18:42:24 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #308 : 16 Kasım 2023, 19:28:24 »

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın öğle saatlerinde Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek. "
Bu haber  Reis'in Almanya ile yapacağı tansiyonu yüksek ziyaret gerekçesiyle çıkmış olabilir , tüm meseleler gibi Eurofigter , MTU motor vs. tüm dosyalarla ilgili yalan-yanlış haberler yapılır bu ziyaret nedeniyle...Fazla şeyyy etmemek , ciddiye almamak gerek...

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #309 : 16 Kasım 2023, 21:07:21 »
Türk Hava Kuvvetleri'nde Eurofighter Typhoon dönemi mi?

- Türkiye, 40 adet Eurofighter Typhoon savaş uçağı tedarik etmeyi planlıyor. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Almanya'nın tedarikte sorun çıkarttığını doğruladı.

- Almanya, kısa süre önce Suudi Arabistan'ın İngiltere'den tedarik etmek istediği Eurofighter Typhoon savaş uçakları için de itirazda bulunmuştu

- Bazı parçaları Almanya tarafından tedarik edilen Eurofighter Typhoon savaş uçağının itirazı için Almanya'nın; İngiltere, İspanya ve İtalya tarafından by-pass edilmesi de masada.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2023, 21:30:48 Gönderen: Archangel99 »