Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 115507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #180 : 08 Mart 2021, 00:34:12 »
F-35 gelmeli uğraşmalıyız typhoon güzel uçak ama F-35in yanından bile geçemez

Neye gore?

Usaf bile daha tam olarak bilmiyor f35'in ozelliklerini. Belki de kabul etmeyip refuse edecek.

Lockheed'in baska ulkelerde de ortakliklari oldugu soyleniyor. Sirf o ortakliklarin önünü açmak ucin, f35'i diri diri gomdugu iddialari var.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #181 : 08 Mart 2021, 03:38:02 »

Neye gore?

Usaf bile daha tam olarak bilmiyor f35'in ozelliklerini. Belki de kabul etmeyip refuse edecek.

Lockheed'in baska ulkelerde de ortakliklari oldugu soyleniyor. Sirf o ortakliklarin önünü açmak ucin, f35'i diri diri gomdugu iddialari var.

Çünkü 5. Nesil bir uçak? Bu uçuğa düşman olmanızı anlamıyorum gayet güzel bir uçak. F-35 mmu için fikir kaynağı olabilirdi ayrıca. Ha siz Yunan F-35'lerine typhoon kaldırmak istiyorsanız teker teker düşer o uçaklar
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #182 : 08 Mart 2021, 07:48:30 »

Neye gore?

Çünkü 5. Nesil bir uçak? Bu uçuğa düşman olmanızı anlamıyorum gayet güzel bir uçak. F-35 mmu için fikir kaynağı olabilirdi ayrıca. Ha siz Yunan F-35'lerine typhoon kaldırmak istiyorsanız teker teker düşer o uçaklar

+1
F-35 kağıt üzerinde güzel bir uçak. Ancak gerçeği zaman gösterecek. Her ne olursa olsun Eurofighter'dan daha gelişmiş olduğu kesin.

Kuyruktaki kraliyet armasını silselerdi daha iyi olurdu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 08 Mart 2021, 08:28:19 »

Neye gore?

F-35 güzel bir uçak ama vermiyorlar hocam ne yapacağız vermiyorlarsa? Bırakın F-35'i ABD'den şu anda hiçbir silah sistemini alma imkanı bulamıyoruz Türkiye'nin de S-400'ler konusunda geri adım atmaya niyeti olmadığına göre tüm yükü F-16'lara yüklemekte doğru değil. MMU servise girene kadar Typhoon'lar bir nebze olsun açığımızı kapatacaktır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #184 : 08 Mart 2021, 09:46:49 »

Neye gore?

Tekrar ediyorum. Neye gore? Radar izi, radar menzili, füze eh karşı tedbirleri...

Usaf bile bilmiyor bu verileri!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #185 : 08 Mart 2021, 09:49:45 »
USAF biliyordur. Uçağı yıllardır test ediyor ve bir yığın problem olduğunu söylüyorlardı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #186 : 08 Mart 2021, 10:28:25 »

Neye gore?

Tekrar ediyorum. Neye gore? Radar izi, radar menzili, füze eh karşı tedbirleri...

Usaf bile bilmiyor bu verileri!

Küçük bir araştırma ile zaten bunları öğrenirsiniz radarını biliyorsunuz, rcs değerini, füzeleri vb bu uçak iyi bir uçak bana F-35'den başka 5. Nesil uçak sayın desem yok diğer ülkeler hala uğraşıyor. En azından F-35 üretimi rayına oturmuş bir uçak ne kadar sorun çıksa da takır yakıt üretiliyor
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #187 : 08 Mart 2021, 11:26:52 »
Yine filimi bir miktar basa sardik  ;)

F-35 ,5 ci nesil bir ucak ve su anda o sinifta muadili yok. F-35 halen olgunlasmamis bir ucak ama bu kotu oldugu veya zaman icerisinde ucakle ilgili sorunlarin giderilmeyecegi anlamina gelmiyor. THK bu projeden cikarildi yani ucak hakkindaki dusuncemiz pozitif veya negatif olsada su anda fark etmez cunku bize bu ucagi satmiyorlar ve belirli bir sure daha ABD bu dusuncesinden vazgecme niyeti gorunmuyor. Bu asamada sanirim artik F-35 i bunyemize dahil etme konusunu dusunmemek gerekir ,bu konu ile ilgili  yatirmis oldugumuz parayi nasil geri aliriz ve hasimlarimiz zaman icerisinde F-35 sahib olurlarsa ne sekilde bu ucaga karsin savunma gelistirebilirizin dusunulmesi daha dogru olur.

Kendi ucagimizi yapip THK bunyesine katana dek medyamizda dillendirilen tum olumlu haberleri de goz onune bulundursak da bunun gercekten gerceklesebilmesinin yaklasik 5-10 yildan kisa olmayacagi kesin. Bu cercevede THK envanterinde bulunan muharip ucak sayisi yaninda envanterdeki ucaklardan F4 lerin ozellikle  hasimlarimizin envanterinde bulunan modern ucaklara karsin etkisi ve yetersiz kalacagini dusunuyorum.
Bu nedenle envanterimizde bulunan F4 lerin yerine cift motorlu gecici alternatif ucaklarin gerekliligini dusunuyorum.

Devletimize karsin ABD tarfindan uygulanmakta olan ismi konulmamis ambargo ve olasi yatirimlar nedeni ile ABD menseli bir ucagin THK bunyesine ABD direk alimi imkansiza yakin. ABD nin F-35 paramizi oyle veya boyle iyade etmesi gerekecek " Iyadenin Soya fasulyesi" olarak donmemesi icin devletimizin gerekli calismayi yapacagini dusunuyorum. F-35 on odeme iyadesinin dolayli yoldan Katarin elinde bulunan F-15 lerin bir kisminin THK  envanterine aktarimi yolunun bir secenek olabilecegi ve buna ABD yaninda Katarinda onaylayabilecegini dusunuyorum. Boyle bir yontem ile ABD paramizi iyade etmis olsa da yine kendi mamulu olan F-15 leri bize devrinden dolayi yan hizmetlerden uzun zaman icerisinde girdi saglayacak Katar ise bizlere F-15 lerin geriye kalan finansalinda yardimci olabilir." Bu bir alternatif"

Ikinci bir Alternatif ise elbette Ikinci el RAF veya Italyan hava kuvetleri elindeki EF2000 trench 2 lerden alabilmek olabilir. Bu ucaklar da cift motorlu oldugu gibi kendi klasmanlarinda basarili ucaklardir." EF2000 lerin yegane olumsuz kismi isletim masraflarinin yuksek olmasidir " Ancak EF2000 lerin THK katilimi ile ABD 100% bagimligi kendi sistemimiz hazir olana dek kirmis  oluyoruz. EF2000 ler ABD menseli ve envanterimizde buluna sair fuze ve bomba kullanimina uygun.Bunun da bir alternatif olarak dusunulmesi kanimca yararli olabilir.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #188 : 08 Mart 2021, 12:00:32 »
Eger ucak alinicaksa bari Anadoludan kalkabilecek ucak olsun, onun icin, piyasada var ise ikinci el harrier almayi tercih ederdim..
Bu EF2000'ler bizim Anadoludan  kalkar hale getirilebilir mi, ya da Anadolu bu ucaklari kaldiracak hale gelebilir mi?

Bu Anadoluyu sadece SIHA gemisi olarak kullanmak bende cok hazimsizlik yapiyor..:)
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 08 Mart 2021, 12:35:14 »
Eger ucak alinicaksa bari Anadoludan kalkabilecek ucak olsun, onun icin, piyasada var ise ikinci el harrier almayi tercih ederdim..
Bu EF2000'ler bizim Anadoludan  kalkar hale getirilebilir mi, ya da Anadolu bu ucaklari kaldiracak hale gelebilir mi?

Bu Anadoluyu sadece SIHA gemisi olarak kullanmak bende cok hazimsizlik yapiyor..:)

Bahsi soz konusu olan  EF2000 kara konuslu,EF2000 lerin Anadolu gemimiz uzerine konuslandirma olanaksiz oldugu kanisindayim ." Ancak VSTOL ucak uygun olabilir ki o da piyasade kullanilmis ve F-35B tarafindan degistirilmekte olan Ispanyol,Italyan Ingiliz  Harrierleri mevcut" 
Siz Anadolu gemisi uzerine konuslandirilabilecek ucaklari oncelik olarak dusunuyorsunuz ancak sanirim bu ikinci planda olmali cunku esasinda Anadolu gemisi esasinda bir ucak gemisi olarak sonradan dusunulmus ve VSTOL ilk planda cozum olarak dusunulmustu . F-35B ler olmayinca tek secenek IHA veya emekli Harrier  kullanimi ortaya atildi.

Ama burada esas basluk F4 lermizin yas ve kabiliyet eksikliginden kaynaklaniyor. Yani kara konuslu cift motorlu ucaklar THK mevcut caydiriciligini koruya bilmesi icin oncelik olmali diye dusunuyorum .

Tabii ek guc  olarak Anadolu gemimiz uzerine VSTOL ucak konuslandirmamiz sart ise o zaman Harrier de dusunulebilir tabii ki.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2021, 12:35:55 Gönderen: metin62 »